sobota, 29 sierpnia 2009

Inferi [Fin] - Slow Decay [2003]
W opozycji do poprzedniego posta, hehe. Pierwsza demówka finlandzkiego Inferi wydana pod banderą Northern Heritage. Jednoosobowy projekt grający black metal w stylu Burzum - czyli kolejny przejaw trendu na manifestowanie egzystencjonalnego bólu za pomocą ekstremalnej muzyki. Bądź co bądź, mimo iż wielu ludziom granie to może wydać się monotonne, jak dla mnie jest to bardzo dobra rzecz (zresztą stajnia Aspy chujni nie wydaje). Materiał ukazał się w lipcu 2003 roku na taśmie w limicie 150 kopii.

1.DECAYED BEFORE BLOSSOM
2.SLOW DECAY
3.AS BLOOD DESERTS LIFE

[DOWNLOAD]

Excrementory Grindfuckers [Ger] - Guts, Gore & Grind [2001]Gdy diabli rozdawali poczucie humoru byłem prawdopodobnie na piwie, jednak od czasu do czasu nie zaszkodzi się pośmiać. Umieszczam zatem ten oto milutki albumik zespołu będącego czymś w stylu polskiego Cremaster.
Jajcarski grind z Niemiec. Ichnie kawałki to głównie nie dokońca wiernie odegrane covery oraz parodie rozmaitych szerzej znanych zespołów. Tytuły takie jak "Vater Morgana", "You're My Grind, You're My Core" czy "The Final Grinddown" mówią same za siebie. Tracklisty nie chce mi się przepisywać, bo bym ocipiał chyba, gdyż krążek zawiera 30 utworów (a trwa i tak nie całe 40 minut). Miłego.

[DOWNLOAD]

[WATCH VIDEO]

piątek, 28 sierpnia 2009

Chalice of Blood [Swe] - Angelus Diaboli [2005]

Zespół ze Szwecji założony przez trzech kolesi którzy najprawdopodobniej chcą pozostać anonimowi. Pierwsze demo zawierające trzy utwory - black metal w wolnych i średnich tempach. Trochę zamula, ale generalnie pali krzyż (jak to mawiają katolickie, wąsate bojówki z jutuba ;-)).

1.SPEAK THROUGH ME
2.BLACK CLEANSING
3.ANGELUS DIABOLI

[DOWNLOAD]

czwartek, 27 sierpnia 2009

Black Prophecies [Ita] - Azathoth [1988]
Jeden z pierwszych zespołów black metalowych z Włoch. Pierwsza z trzech demówek, zawierająca siarczyszty nakurw w klimatach Hellhammer. Świetny materiał, lecz niestety brzmienie kulawe jak kundel jebnięty przez tramwaj. No i wokale mogłyby być nagrane ciut głośniej...

1.INTRO
2.DARKENED GATES
3.UNHOLY PRAISE
4.NECROPHILE DESIRE
5.THE MASS OF THE UNDEAD

[DOWNLOAD]

Blood Fire Death Festival vol III

CK Wiatrak
ul. Wolności 395
41-806 Zabrze
Polska


Tel: +48 32 458 70 89
Strona WWW: http://www.wiatrak.art.pl
Trzecia edycja Blood Fire Death Festival odbędzie się w niedzielę 27 września 2009 w Zabrzańskim Wiatraku. Tym razem zagrają:

The Stone (SERBIA)
Black Metal
May Result (SERBIA)
Black Metal
Silva Nigra (CZECHY)
Black Metal
Strandhogg
Decline

Cena biletów wynosi 30/40 złotych.
[PLAKAT]

środa, 26 sierpnia 2009

Tenebras Omnia Vincit [Nor] - Hostility, Violence, Imagination [1995]


Zespół z Norwegii. Nie za bardzo się orientuję kto za tym stoi, ani nawet czy jest to kapela, czy jednoosobowy twór. Tak czy owak w dorobku tylko ten jeden reh wydany w 1995 roku przez Impure Creations. Zawartość dema to black metal, trochę w stylu starego Emperor. Pomimo kiepskiego brzmienia, bardzo przyzwoity i warty przesłuchania wyziew.

1.INTRO
2.DARKNESS TRIUMPHS
3.PRE-DAWN
4.GOME LUCIFER
5.HATE SIT UPON THE THRONE OF LOVE
6.DARKNESS TRIUMPHS ('94 VERSION)
7.DARKNESS TRIUMPHS (FALL VERSION)
8.OUTRO

[DOWNLOAD]

wtorek, 25 sierpnia 2009

Black Vomit [Mex] - The Faithful Servant [1995]
No dobra, to teraz dla odmiany coś z krainy płynącej tequilli, muzyki mariachi i dilerów narkotykowych. Pierwsze sombrero...y...znaczy demo Black Vomit nagrane w 1994 roku, a wydane rok później. Obok heroiny oraz gulaszu z ciemnej fasoli prawdopodobnie jedna z najlepszych rzeczy z jakimi kojarzy się Meksyk.

1.LAST PROPHECY
2.GLORIOUS CULT
3.GOETIC CIRCLE
4.PRAYER (TO THE LORD)
5.CONJURO

[DOWNLOAD]

Black Majesty [Nor] - Baphe Metis [2007]
Jednoosobowy projekt muzyczny z Trondheim powołany do życia przez Azazila (Kaosritual, Grenjar, Morkekunst etc). Jak narazie jedno demo na koncie - brudny do granic możliwości black metal ze świetnie użytymi klawiszami. Polecam.

1.MOUNT PURGATORY RISES
2.FLESH AFTER UNFOLD
3.BLACK RITUALS OF THE CAIN-CULT
4.A SPHERE OF DEATH AND CRIMSON CANDLES
5.THROUGH DEATHWOMB DAATH (ERO SICUT SATANAS)
6.LE POSSEDE (CHARLES BAUDELAIRE)

[DOWNLOAD]

niedziela, 23 sierpnia 2009

Stigma Diabolicum [Nor] - Luna De Nocturnus [1989]Skoro cofnęliśmy się już w czasy początków Thorns, cofnijmy się jeszcze wcześniej. Pierwsza demówka Stigma Diabolicum która ukazała się w 1989 roku, czyli pierwsze muzyczne wyczyny Snorre'a Rucha (który jest także autorem 'okładki') i Mariusa Volda. Podobnie jak na "Grymyrk" nie uświadczymy tu perkusji, ponadto brzmienie, choć trudno w to uwierzyć, jest jeszcze bardziej tragiczne :-). Dla wytrwałych koneserów. ;-)

1.MARE FRIGORIS
2.INTO THE PROMISED LAND
3.LACUS DE LUNA

[DOWNLOAD]

Thorns [Nor] - Grymyrk [1991]
Jakoże Thorns coś tam ostatnio znów kleci w muzyce, jak wywnioskowałem z wywiadu który ukazał się w ostatnim numerze Blackastrial, postanowiłem odświeżyć sobie początki. "Grymyrk" to demówka z 1991 roku, która nigdy oficjalnie nie została wydana, a trafiła jedynie w ręce znajomych Snorre'a. Wokali i perkusji brak, duża rolę natomiast odgrywa tutaj gitara basowa która wybija się miejscami na pierwszy plan. Pomimo bardzo brzydkiego brzmienia bije z tego gruba warstwa mroku - chociaż i tak materiał polecam przede wszystkim koneserom.

1.LOVELY CHILDREN
2.FALL
3.THULE
4.FAIRYTALES
5.HOME
6.YOU THAT MINGLE MAY

[DOWNLOAD]

sobota, 22 sierpnia 2009

Witchcraft [Hun] - ...on the Path of Fogs [2000]
Pierwsze demo węgierskiego Witchcraft. Cztery niszczące kompozycje utrzymywane w średnio-szybkich tempach. Polecam!

1.On The Land Of The Shadows

2.The Darkness Is Bursting Out

3.When The Night Descends

4.The Great Spirits Of Pagans


[DOWNLOAD]

piątek, 21 sierpnia 2009

Funebre Inferi [Grc] - Deathcult [1996]

Jednoosobowy projekt z Grecji, pierwotnie znany pod nazwą Hieronym Inferiorum. Typowy dla tego kraju black metal - klimatyczny, z drobnym udziałem klawiszy, które przygrywają jakieś melancholijne melodie gdzieś tam w tle... Demo nagrane zostało w 1996 roku. Rok później materiał ten ukazał się również jako split z dark ambientowym Wintergods.

1.MARCHING IN GRAVEYARDS
2.HAUNTED SKULL OF THE PROFANE
3.LOST SORCERERS IN THE PYRE

[DOWNLOAD]

Neurodelirium [Can] - Delirogenic Morbidity [1992]
Zespół powstaje w 1990 roku w Quebec. W 1992 nagrywają demo "Delirogenic Morbidity", po czym przemianowywują się na Dislocation i wydająą jeszcze trzy demówki. Pod względem muzycznym kojarzy mi się to trochę ze starym Death, z tym ze brzmienie znacznie brudniejsze.

[DOWNLOAD]

poniedziałek, 17 sierpnia 2009

Trumna [Pol] - interwiev

[Wywiad tymczasowo usunięty, na prośbę Moritura]

sobota, 15 sierpnia 2009

Vexation [Pol] - Live in Stalowa Wola [1990]
Dwudziestominutowe nagranie z koncertu deathmetalowców z Łodzi w mojej małej ojczyźnie, z czasów gdy jeszcze na zakonnice "Zorro" mówiłem. O dziwo jakość dźwięku całkiem znośna.

[DOWNLOAD]

piątek, 14 sierpnia 2009

Funeral Winds [Hol] - Rehearsal [1992]


Reszek holenderskiego Funeral Winds, który ukazał się w sierpniu 1992 roku na taśmie, w limicie 50 kopii. Świetna rzecz pomimo swej prostoty, o ile jest się w stanie przebić przez barierę brudu, czyli innymi słowy przymróżyć oko na tragiczne brzmienie.

1.INTRO
2.THE UNHEAVENLY SAVIOUR
3.CRYPT'S OF THE BLACK FOG
4.HORDES OF DARKNESS TRIUMPH
5.OUTRO

[DOWNLOAD]

VIDEO: MasseMord [Pol] - Śmierć Ludzkości / Horrify Through Self-Destruction, live in Zabrze [2009]

Dwa moje ulubione kawałki Massemord, z koncertu w Zabrzu. W sumie nie wiele widać, ale może ktoś się skusi. Pozdrowienia dla autora/ów filmików, kimkolwiek jest/są.

[DOWNLOAD]

czwartek, 13 sierpnia 2009

Pogrom 1147 [Pol] - Rehearsal [2001]
Pierwsze demo szczecińskiego Pogrom 1147 wydane w grudniu 2001 roku. Surowy, black metalowy...hm...no...pogrom!

1.DIVINE HEATHENISH EMPIRE
2.CONQUEROR
3.PAGAN NIGHTS

[DOWNLOAD]

środa, 12 sierpnia 2009

Hades [Nor] - Alone Walkyng [1993]


Hades (obecnie Hades Almighty) pochodzą z Bergen i grają klimatyczny (nie, nie ma klawiszy) black metal. Materiał ten ukręca suty.
Jest to pierwsze demo zespołu, które ukazało się na taśmie w czerwcu 1993 roku. Trzy kompozycje łącznie trwające 20 minut.
Eh, słuchanie tej muzyki wzbudza we mnie podobne uczucia, jak gdy jeszcze jako pryszczaty gówniarz, dorwałem kasetę Immortal "Diabolical Fullmoon Mysticism" i wałkowałem ją do zajebania. :-) Cudne.

1.Unholy Congregation
2.Hecate (Queen of Hades)
3.Alone Walkyng

[DOWNLOAD]

wtorek, 11 sierpnia 2009

1000 Funerals [Irn] - Portrait of a Dream [2005]
Jakiś czas temu wrzuciłem epkę Al-Namrood z Arabii Saudyjskiej, teraz czas na 1000 Funerals ze stolicy Iranu. Jak to się dzieje że na takich wypizdowach powstają tak wspaniałe kapele, o których nikt pewnie nigdy by nie usłyszał, gdyby nie znienawidzone przez wszystkich prawdziwków mp3?
1000 Funerals gra funeral doom metal. Duży wpływ mają tutaj klawisze, na których właściwie opierają się kompozycje. Gitara pojawia się bodajże tylko w drugim i czwartym kawałku, mimo wszystko przy pierwszym przesłuchaniu płyty nawet nie zwróciłem na to uwagi, hehe. Wokale to oczywiście typowy dla tej muzyki ciężki, zawodzący growl.
Muzykę którą tworzy 1000 Funerals mógłbym porównać przedewszystkim do Shape of Despair ("Illusion's Play") i podejżewam że zespół ten miał na nich ogromny wpływ, gdyż ich utwory utrzymywane są w bardzo podobnej konwencji. Jakoże uwielbiam SoD, 1000 Funerals nie opuszcza mnie na krok od pewnego czasu i myślę że każdemu miłośnikowi funeral doom metalu przypadnie do gustu.
Zespół wydał tylko jedno demo, po czym rozpadł się w 2007 roku, czego przyczyną było to iż kobieta stojąca za klawiszami (założycielka zespołu) wyszła za mąż za kolesia o ortodoksyjnych przekonaniach religijnych.

1.IGNEOUS LIPS
2.FINAL WISH
3.YOUR FANCY
4.MOON'S HEART
5.PORTRAIT OF A DREAM

[DOWNLOAD]

poniedziałek, 10 sierpnia 2009

Necros Christos [Ger] - Necromantic Doom [2002]
Każdy kto słyszał Necros Christos zapewne zgodzi się ze mną, iż death metal jaki serwują ma siłę rażenia porówynwalną z pierdolnięciem stu tysięcy bomb wodorowych. Umieszczam zatem pierwszą demówkę, która ukazała się październikiem 2002 roku w nakładzie 50 egzemplarzy. Bluźnierczy akt będący zapewne solą w oku demiurga, stonką w niebiańskich ziemniakach bądź próchnicą na świętej paszczęce (niepotrzebne skręlić). Jakby to określił Kapitan Bomba: napierdalać!

01.Crucifixion Whispers [Temple I]
02.Tormented Flesh on the Mount of Crucifixion
03.Prayer on the Mount of Olives [Temple II]
04.Swearing Eternal Allegiance
05.Nailed on Command [Temple III]
06.Last Rite of Christ
07.The Son of Man goeth into Galilee [Temple IV]
08.Grave Damnation
09.The Burning Chamber of God [Temple V]
10.Triumphant Executions

[DOWNLOAD]

Corpus Delicti [Pol] - Mane Takel Fares [1994]
Jedyne demo poznańskiego Corpus Delicti. Old schoolowy death/thrash metal. Upload by kjetil.

1.INTRO
2.GIVE ME
3.MANE TAKES FARES
4.SPEED
5.DEPRESSION
6.SUICIDAL DREAM
7.ONCE UPON A TIME
8.POST SCRIPTUM

[DOWNLOAD]

niedziela, 9 sierpnia 2009

Biały Viteź [Pol]Niedawno powstały zespół Skogena (znanego z niezbyt trafionego projektu Skogen) i Wojmira (znanego z o wiele bardziej koszmarnego Wilk).
Pogański metal delikatnie rzecz ujmując mierzi mnie swoim komizmem, ponadto w moim odczuciu często jest w większej mierze profanacją i ośmieszaniem starożytnich wierzeń aniżeli hołdem, ale Biały Viteź szczerze mnie urzekł. Bardzo dobra muzyka niepozbawiona patosu, jednak nie wywołująca uśmiechu politowania na twarzy. Generalnie klimatem kojarzy mi się to nieco z Saltus - jeśli ktoś lubi takie granie, powinien być wniebowzięty. Jak dotąd ukazała się (bądź ma się ukazać niebawem) promówka zawierająca dwa utwory (+ intra). Nie umieszczę jej tu jednak. Wrzucam natomiast link do myspace gdzie możecie posłuchać jednego utworu (i outro, które nie wiem po diabła ktoś tam postanowił wrzucić). Polecam.

[MYSPACE]

wtorek, 4 sierpnia 2009

Grenjar [Nor] - Naar Skogen Lokker [2003]
Być może nie wszyscy śledzą źródła informacji takie jak pudelek czy kozaczek.pl, zatem warto odnotować fakt, iż dwa miesiące temu śmierć poniosła dość znacząca postać dla norweskiego podziemia, a mianowicie Steingrim Torson. Człek ten został zastrzelony przez kolegę, podczas gdy ten czyścił gnata. Wiadomo, przykre wypadki chodzą po ludziach. Pamiętamy wszyscy jak to Euronymous się poślizgnął na skórce od banana i upadł prosto na nóż... i to kilkanaście razy pod rząd.
Wracając może do sedna - Torson udzielał się w masie wartościowych zespołów, takich jak Celestial Bloodshed, One Tail,One Head, Jammerskrik, Kaosritual, Unbeing oraz wielbione przezemnie Morkekunst. Ponadto odpowiadał za wokale w kapeli którą tutaj właśnie prezentuję, czyli Grenjar - pod pseudonimem Mehimoloth. Cztery demówki i dwa splity na koncie - "Naar Skogen Lokker" jest drugą z nich. Surowy, brudny ale za to nieziemsko klimatyczny black metal w średnich tempach, zahaczający miejscami o "depressivne" brzmienia. W sumie najbliższe porównanie jakie mi sie narzuca na myśl, to Darkthrone - "Under A Funeral Moon". Zresztą co ja tu będe pierdolił - warto przypomnieć sobie Grenjar, bo chyba nie jest to rzecz przesadnie znana, a na obecnie skomercjalizowanej i najzwyczajniej w świecie chujowej norweskiej scenie coraz rzadziej trafiają się tak wartościowe zespoły... a jak już się takowy pojawi, to zaraz się chłoptasy między sobą pozabijają i gówno z tego wszystkiego wychodzi.

1.NAAR SKOGEN LOKKER
2.HVORPAA MINE TANKER LIGGER
3.HINSIDES ER ALL VISDOM FORVUNNEN
4.EN VARDE REISER SEG FRA TAAKENS FAVN

[DOWNLOAD]

Abyssic Hate [Aus] - Depression [1995]
Nigdy oficjalnie nie wydana demówka australijskiego Abyssic Hate. Co tu dużo pisać - miejscami zaśmierdzi Darkthrone, miejscami Burzum. Ogólnie rzecz ujmując bardzo dobry, surowy black metal, utrzymywany w średnich tempach.

1.THE BLOOD WAR
2.KNIGHT OF THE LIVING DEAD
3.DEPRESSION PART II
4.ATTACK!
5.ENDLASS WAVES OF SADNESS
6.SUICIDAL EMOTIONS

[DOWNLOAD]

poniedziałek, 3 sierpnia 2009

VIDEO: Hypothermia [Swe] - Svenskt Vemod, live in Dortmund [2007]
Nieopublikowany jak dotąd kawałek Hypothermia "Svenskt Vemod" zagrany na żywo na koncercie w Niemczech, w 2007 roku. Niewiele widać ze względu na srakowate oświetlenie. Co do samego utworu natomiast... trochę toto monotonne, ale jeśli ktoś lubi takie smuty, to powinien być zadowolony.

[DOWNLOAD]

Fatal [Rus] - Fatal [1998]

Jeszcze jeden projekt Romana Sidorova (Der Golem/Sedativ/Staruha Mha). Tym razem jest to melancholijny rock w wolnych tempach. Rewelacyjny materiał, który darzę ogromnym sentymentem.

1. Свобода Внутри Пустоты
2. Легкие Цветы
3. Amsterdam
4. Последний Луч
5. Alyafreak

[DOWNLOAD]