niedziela, 29 listopada 2009

Harsh [Pol] - Promo [2008]

Materiał promo black metalowego zespołu tworzonego przez dwóch Polaków (Ostrego i DSS) mieszkających obecnie w Manchester. Na promówce mieszczą się obydwa dema (Demo 2008: kawałki 1-5, Proclamation: kawałki 6,7), z czego "Proclamation" ukazało się już w 2007 roku (zdaje się że na CDr). Z tego co mi wiadomo można to swobodnie rozpowszechniać w formacie cyfrowym, zatem chwytajcie. Bardzo dobra rzecz.

1.MY SALVATION I
2.MY SALVATION II
3.MY SALVATION III
4.MY SALVATION IV
5.MY SALVATION V
6.PROCLAMATION I
7.PROCLAMATION II

[DOWNLOAD]

sobota, 28 listopada 2009

Necromantia [Grc] - Demo [1993]
Jeśli ktoś po przesłuchaniu Varathron załapał smaka na gnijącą rybę po grecku, to rzucam kolejny ochłap. Limitowane do 500 sztuk demo Necromantii z 1993 roku zawierające dwie długie, klimatyczne kompozycje. Black metal typowo na grecką modłę. Tekst do drugiego kawałka zaczerpnięty z "Litanii do Szatana" Charlesa Baudelaire. Smacznego!

1.THE WARLOCK
2.LES LITANIES DE SATAN

[DOWNLOAD]

piątek, 27 listopada 2009

Varathron [Grc] - Procreation of the Unaltered Evil [1989]

Obok Rotting Christ i Necromantii, Varathron jest jednym z najbardziej kojarzonych i zasłużonych zespołów black metalowych z Grecji. Od ponad 20 lat raczą nas kolejnymi porcjami bluźnierstw - wszystko zaczęło sie natomiast właśnie od tego dema. Obecnie z pierwotnego składu kapeli pozostał już tylko założyciel, Necroabyssious, z muzyki natomiast odeszły brud i stęchlizna zastąpione bardziej artystycznymi pierwiastkami.
"Procreation of the Unaltered Evil" może rewelacyjnym materiałem nie jest (po za tym pierwszy kawałek chyba jest ucięty, jednak lepszego ripu nie znalazłem), ale nie zaskodzi sobie przypomnieć, jakoże ukazał się niedawno nowy krążek. Zresztą, i tak najlepszym albumem Varathron jest debiutancki "His Majesty at the Swamp".

1.NECRANASTASIS
2.DAWN OF SORDID DECAY

[DOWNLOAD]


środa, 25 listopada 2009

Immanis [Pol] - Perditoris Tenebricus [1995]
Zespół kojarzony przede wszystkim z "Czarnych Zastępów", aczkolwiek oprócz swego udziału na owym trybucie mają na koncie jeszcze dwie demówki. "Perditoris Tenebricus" to pierwsza z nich, a na niej trzy dosyć chwytliwe kompozycje.

1.POCHWAŁA WOJNY
2.PIĘKNO GOTYCKIEJ RUINY
3.SŁOWIAŃSKI WOJOWNIK CHAOSU

[DOWNLOAD]

niedziela, 22 listopada 2009

Endvra [UK] - Black Eden [1996]
Projekt powstały w 1993 roku z inicjatywy Stephena Pennicka i Christophera Waltona, początkowo znany pod nazwą Abraxas. Muzycznie otrzymujemy bardzo klimatyczny dark ambient inspirowany w dużej mierze okultyzmem. "Black Eden" jest płytą poświęconą średniowiecznemu kultowi diabła - zawiera sześć kompozycji, które cechuje mroczna ale zarazem podniosła atmosfera.
Endvra obecnie jest uśpionym projektem (i raczej przebudzenia już się nie doczekamy). Pennick natomiast tworzy muzykę pod szyldem Ontairo Blue.

1.SATAN EX MACHINA
2.THE LEFT HAND OF THE DEAD
3.THE DEVIL STARS BURN COLD
4.WHEN GOD WAS A SNAKE
5.THE SUN NO LONGER SETS ME FREE
6.A GOLDEN HERESY

[DOWNLOAD]


piątek, 20 listopada 2009

Enthroned [Bel] - Promo [1994]


Pierwsze wydawnictwo Enthroned, jeszcze z nieświętej pamięci Cerunnosem na bębnach. Kawałki znane z "Prophecies of Pagan Fire", obdarzone za to znacznie brudniejszym brzmieniem. Co tu dużo mówić - zanim Belgowie poszli za trendem i zaczęli grać religijny, yntelektualny i metanolofizyczny black metal, tworzyli zaprawdę bluźniercze hymny i myślę ze sam Papa Lucyper napierdalał ich pierwsze albumy na swoim zdezelowanym dwukasetowym jamniku. Takich kawałków jak "Scared by Darkwinds" czy "Deny the Holy Book of Lies" bez wątpienia słucha się z wielkim sentymentem.

1.LEGEND OF THE COLDEST BREEZE
2.TALES FROM A BLACKENED HORDE
3.DENY THE HOLY BOOK OF LIES
4.RITES OF THE NORTHERN FULLMOON
5.SCARED BY DARKWINDS
6.AT THE SOUND OF THE MILLENIUM BLACK BELLS

[DOWNLOAD]

Vulture Lord [Nor] - Desire for the Dead [1998]
Nigdy nie wydane demo Vulture Lord, materiał z którego znalazł się na dwóch kompilacjach. Muzycy określają swoją twórczość mianem death metalu ze względu na przekaz, aczkolwiek muzycznie jest to wypadkowa black i thrash. Polecam!

1.CHURCHBURNER
2.DISCIPLE OF DEATH
3.DEATHFUCK

[DOWNLOAD]

czwartek, 19 listopada 2009

Primigenium [Esp] - As Eternal as the Night [1994]
Kapela z Madrytu będąca jednym ze sztandarowych zespołów hiszpańskiej sceny black metal, przy założeniu że cuś takiego istnieje, bo Hiszpania to mi się ino z death metalem kojarzy - innymi słowy nie orientuję się jak tam sprawa wygląda z piewcami Djabeła. Tak czy owak w pyte grzanie.


1.FEELING AT ONE WITH THE NIGHT
2.THE COLD, THE EMPTINESS

[DOWNLOAD]

Mord [Pol] - Unholy Inquisition [2004]


Limitowane do 500 egzemplarzy mCD znanego zapewne większości z Was Mord - czyli polskiej hordy z Norwegii ;-). Teksty tegoż zespołu to kwintesencja subtelności przeplecionej z finezją i wyczuciem dobrego smaku (mój ulubiony niezaprzeczalnie należy do czwartego utworu z "Necrosodomic Abyss"). Muzycznie natomiast bezkompromisowe przypierdolenie w pysk. Rewelacyjny materiał nasiąknięty bluźnierstwami oraz lekką dawką nieprzyzwoitego poczucia humoru.

1.OPUS I
2.OPUS II
3.OPUS III
4.OPUS IV
5.INN I DYPE SKOGERS FAVN

[DOWNLOAD]

Selbstmord [Pol] - Some Day the Whole World... [1999]
Jako że w kwietniu tego roku ukazał się nowy, bardzo smakowity krążek Selbstmord - zespołu w skład którego wchodzą muzycy powiązani między innymi z Ohtar i Dark Fury - odświeżmy sobie demówkę. Zawartość stanowi surowy black metal z obfitymi pokładami nienawiści ;-). Rip pochodzi z reedycji wydanej w 2001 roku przez Old Legend Productions, która różni się od pierwotnej wersji bonusowym kawałkiem w postaci "The Forerunner of New Chaos".

1.INTRO / ON A NOVEMBER NIGHT
2.THROUGH THE GATES OF VICTIMS
3.THE JOURNEY INTO INTERIOR OF MY SOUL
4.THE FUNERAL OF THE FORGOTTEN WORLD
5.IMPRECATION
6.THE SIGN OF LIFE
7.THE FORERUNNER OF NEW CHAOS*

[DOWNLOAD]

Hazael [Pol] - Rehearsal [1991]


Reh Hazael z 1991 roku. Dwa chwytliwe death metalowe wałki.

1.ENCROACH UPON SOUL
2.CELESTIAL DEVOTION

[DOWNLOAD]

sobota, 14 listopada 2009

Stabat Mater [Fin] - Rehearsal [2001]
Mikko Aspa to człek równie mocno zapracowany jak popierdolony. Oprócz trzymania pieczy nad trzema labelami macza palce w całej masie projektów i zespołów, dość mocno zresztą zróżnicowanych pod względem...hm...dźwiękowym. Cechą wspólną wszystkich z nich jest mrok, odraza i patologia. Stabat Mater jest jednym z owych projektów (jak to zwykle bywa w przypadku Aspy, tworzony w pojedynkę) - srogi funeral doom metalowy wyziew z industrialnymi wstawkami. Poniżej pierwsze wydawnictwo - reszerszarl z 2001 roku znany także jako Promo '04. Materiał ten przeznaczony był początkowo tylko dla konkretnych jednostek i nigdy nie miał wyciec na światło dzienne - ale skoro ja i wiele innych osób to posiada, to widać coś poszło nie tak :-). Co tu dużo mówić - Stabat Mater miażdży cyce. W lipcu ukazał się debiutancki krążek, wydany - jak nie trudno się domyślić - nakładem Northern Heritage, ale jakoś nie miałem go okazji jeszcze posłuchać, mimo iż już z 5 osób mi go poleciło. ;-)

1.INTRO
2.ABOVE HIM
3.CHAMBER OF TORTURE
4.GIVE THEM PAIN
5.OUTRO

[DOWNLOAD]

piątek, 13 listopada 2009

Xanctux [Pol] - Neoplasma Malignum [2009]Najnowsze LP Xanctux limitowane do 0 kopii!
No dobra, przyznaję się - z tym winylem to ściema, co zresztą widać po rowkach na płycie ;-). Pewnie tradycyjnie przygotuję wersję kasetową, gdy (jeśli) wyjdę z marazmu.
Tak czy owak na "Neoplasma Malignum" znajdują się trzy kawałki - pierwszy to 30 minutowa improwiazacja sprzed dwóch tygodni - dosyć chaotyczna i może nie najwyższych lotów, jednak poziom negatywizmu który natłoczył się w mojej psychice zaowocował tym właśnie rzygiem. Tekst zaczerpnąłem z kilku wierszy, których nie chce mi się przytaczać - generalnie rzecz ujmując kawałek dotyczy powolnego, nieprzyjemnego umierania (stąd też i sam utwór jest długi i nie przyjemny). 3-[(2S)-1-methylpyrrolidin-2-yl]pyridine injection to instrumentalna kompozycja zarejestrowana w 2006 roku - stworzona za pomocą 'syntezatorów' w fruity loops. Pomimo skrajnego minimalizmu uważam że jest całkiem fajna i udało zawrzeć mi się w niej dokładnie to co chciałem, co rzadko mi sie zdarza, hehe. Fragment tegoż motywu wykorzystany był juz wcześniej w Betelgeza, w kawałku "Geheimnis Nacht". Morlok jest "niepublikowanym" jak dotąd utworem z lipca 2007 roku - tekstu nie przytoczę, bo jest głupi (niestety nie mam zdolności pisarskich) - opowiada o złowrogich, negatywnych istotach które pojawiły się w powieści fantastycznej Herberta George'a Wellsa i jest stworzony w całości na pianinie. Generalnie - żadnych specjalnych innowacji, ale jeśli komuś podobały się moje wcześniejsze nagrania, zachęcam do posłuchania.

1. Nowotwór
2. 3-[(2S)-1-methylpyrrolidin-2-yl]pyridine injection
3. Morlok

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]


or

[DOWNLOAD@mediafire]

Trollmann av Ildtoppberg [UK] - Dark Clouds Blacken the Sky on the Eve of the Thousandth Sacrifice [2004]Zespół powstały w 2001 roku z inicjatywy Thundarr'a i Mordraaneth'a. Ekstremalnie wolne tempa, nojzy, drony, szepty i chaos. Myślę że gdyby Mortiis cierpiał na autyzm, anoreksje, depresję psychotyczną i niedosłuch tworzyłby muzykę właśnie w takich klimatach. Kto lubi dziwne, mroczne i nie do końca relaksujące dźwięki, powinien się zapoznać.
Trollmann av Ildtoppberg przestał istnieć w sierpniu tego roku wraz z samobójczą śmiercią Mordaaneth'a.

1.Descent From the Mountains Of Madness
2.Kuu Paistaa Läpi Saatanan Puut
3.Sa Jörd Blötter Svarten, Sjerne av Satan Dppgangen Truiumpherend in Himmel
4.Dark Clouds Blacken the Sky on the Eve of the Thousandth Sacrifice
5.The Children of Doom
6.Lost
7.Aether

[DOWNLOAD]

czwartek, 12 listopada 2009

Trauma [Pol] - Invisible Reality [1992]
Death metalowych perełek z lamusa ciąg dalszy. Tym razem pierwsze demo elbląskiej Traumy, jednego z wartościowszych zespołów na polskiej scenie śmierć metalowej.

1.INTRO
2.THE DAWN - NO WAY OUT
3.HIDDEN INSTINCTS
4.HUMAN RACE
5.NO HOPE
6.ESCAPE INTO THE SHADOWS

[DOWNLOAD]

Vader [Pol] - Tyrani Piekieł [1986]

Ktoś to jeszcze pamięta? Hehe.
Nieoficjalne wydawnictwo Vader zawierające wywiad z Radia Olsztyn (1986) oraz tytułowy utwór "Tyrani Piekieł" który z death metalem w gruncie rzeczy jeszcze zbyt wiele wspólnego nie miał (słychać za to spore inspiracje Katem). Chociaż obecny wizerunek Vader nie dokońca mi odpowiada, a na ostatnim koncercie przysypiałem, to mimo wszystko nie sposób zanegować kultowość tegoż zespołu. A sam kawałek niezaprzeczalnie sentymentalny. ;-)

[DOWNLOAD]

Rotting Head [Pol] - Stuffing Refuse [1993]
Lecąc dalej z polskim stuffem - pierwsze demo Rotting Chleb. Bardzo fajne dojenie, a do tego cover Sepulturki na dokładkę!

1.INCURABLE
2.SUPPURATION OWING TO SCALD
3.INNER CARNAGE
4.TROOPS OF DOOM
5.APATHY

[DOWNLOAD]

Witchmaster [Pol] - No Peace At All [1997]
Drugie demo Witchmaster. Myślę że tutaj komentarz jest zbędny - pozycja obowiązkowa.

1.INTRO
2.TORMENTOR INFERNAL
3.INFERNAL STORM
4.SATANIC METAL ATTACK
5.POSSESSED BY SATAN
6.ANTICHRIST (HELLSPAWN BLOOD)
7.DEVILDRIVERS
8.WITCHMASTER (RITUAL SACRIFICE)
9.MORBID DEATH

[DOWNLOAD]

Fafner [Swe] - Stycken Hata Kristers Blo [1994]

Druga demówka szwedzkiego Fafner - jednoosobowego projektu powołanego do życia przez Petera Nillsona. Surowy i brudny black metal z zajebiście chwytliwymi riffami i brzmieniem rodem z cuchnącej pleśnią drewutni. "I Ventna Fau Kriegern / Vattefever Nerme" targa sosny i przyprawia mnie o szybsze bicie mego zrobaczywiałego serca.

1.Ingen Gudh I Grav Mi / Natta Är Sankest
2.I Ventna Fau Kriegern / Vattefever Nerme
3.An Drieka Mörkret / Skymning

[DOWNLOAD]

niedziela, 8 listopada 2009

Nox Intempesta [Ger] - Die Lieder von Tod und Ewigkeit [1997]


EPka nieistniejącego już zespołu z Berlina. Przygnębiający black metal z klawiszowym tłem. Polecam.

01. Untrodden shall be the path to the marble planets
02. Schreie einer Wölfin
03. A sylph lost in a sullen slumber
04. Luna aesthetica

[DOWNLOAD]

piątek, 6 listopada 2009

Sacrificium [Pol] - Demo II [1996]Drugie i zarazem ostatnie demo death metalowego zespołu z Przeworska. Przyjemna muzyka, bez przytłaczającego ciężaru - dosyć melodyjna jak na śmierć metal z tamtego okresu (miejscami kojarzy mi się troszeczkunie z Death - "Symbolic", ale może to przez okładkę i moją głuchotę). Na wokalach Łukasz Walaszak znany z kilku ambitnych filmów, takich jak "Bułgarski Pościkk", "Wściekłe Pięści Węża" czy "Dżudo Honor 7" (chyba że to przypadkowa zbieżność nazwisk, hehe). Na demku cztery niezatytułowane kawałki.

[DOWNLOAD]

środa, 4 listopada 2009

Terror [Swe] - Demo [1994]

Sathanas: "Kolejne (nie)świeże truchło serwowane tego wieczora. Tym razem mamy doczynienia z oldskulowym deathowo-grindowym dopierdoleniem w wykonaniu gnijącego już Jona z Dissection i chłopaków z At The Gates.
Nie bez powodu kojarzy się z Napalm Death."


1. Radiation
2. Destruction
3. Terror

[DOWNLOAD]

Zaraza [Pol] - No Paradise To Lose [2003]Sathanas: "Panie, panowie - przed wami jedno z najbardziej popierdolonych dzieł, jakie na świat wypluli Polacy. Oto Zaraza, industrialno-doomowy projekt, który tworzyli DoomHammer i Haus Ov Doom, dwóch polskich emigrantów żyjących w Kanadzie. Przepełniona negatywnymi emocjami i sceptycyzmem muzyka przybija do podłogi niczym gwoździe Chytrusa do krzyża. Podkłady brzmią jak żywcem wyjęte z chorych horrorów sajens fikszyn. Wdzierają się do psychiki i robią niemały burdel. Projekt niestety już nie działa, sami członkowie stwierdzili, że po No Paradise To Lost nie byliby w stanie nagrać niczego lepszego. Jakiś czas temu udostępnili obie płyty w sieci."

1. Possessed by Skepticism
2. Nova Akropola (Laibach Cover)
3. Mark of the Infidel
4. Infliction
5. Planetary Re-Install
6. Znikąd Donikąd
7. Przeklinaj Smierć
8. Heart.ov.the.goat

[DOWNLOAD]

poniedziałek, 2 listopada 2009

Thirst [Pol] - Darkness [1993]
Pierwsze demo Thirst. Surowy black metal z Przasnysza.

1.INTRO/CALL FROM THE GRAVE
2.ETERNAL THE CULT....ELIZABETH BATHORY
3.BLACK MONK
4....DARKNESS...
5.EVERYTHING TREMBLE SEPARATELY
6.ETERNAL OUR LORD SITS ON IT/OUTRO

[DOWNLOAD]

niedziela, 1 listopada 2009

Odium [Nor] - Demo [1996]
Eh, łezka mi się w oku kręci ilekroć słucham takich zespołów jak Odium czy Hades. Gdy z głośników piździ wyżem z Norwegii, wtedy bez wątpienia materiał można określić mianem "atmospheric" - tak też jest i w tym przypadku. Mroźny, leśny klimat osiągnięty surowym brzmieniem skontrastowanym z przyjaznymi klawiszowymi ścieżkami oraz świetnymi wokalami. Dla miłośników wczesnego Limbonic Art jak znalazł. Bierzcie, jedzcie, a-po-stołach nie rzygajcie. Ubierzcie szalik.

1.Palace of Forgotten Dreams
2.Through the Sorrowfilled Forest

3.The Sad Realm of the Stars

4.Winterpath

5.Thy Eternal Nightfall

6.Northern Flames


re-uploaded: 6 II 11
[DOWNLOAD]

Bustum [Pol] - Possessed Black Metal [1995]

Drugie demo (reh) Bustum. Audialna furia poprzedzona klimatycznym intrem.

1.VALKYRIES RIDE
2.THE VALKYRIE
3.BURNT WITCHES RETURN
4.GATES OF VALHALLA

[DOWNLOAD]

MasseMord [Pol] - Silesian Fire [2003]
Koncertowy krążek katowickiego MasseMord zawierający koncert w Szczecinku, w klubie Zajezdnia, zarejestrowany 19 września 2003 roku. Utwory z "Another Holocaust Rises" oraz wtedy jeszcze niewydanego "Hate Towards Mankind And Life Itself", a na dokładkę cover Karpatek. Smak.

1.COLOUR OF MISANTHROPY
2.TERRORCRUSADE 2003
3.MASSHEALING MASSKILLING
4.GOD OF LATEX FIRE
5.AEON OV GEHENNA
6.THE SUICIDE SONG (CARPATHIAN FOREST COVER)

[DOWNLOAD]

Burzum [Nor] - Demo I [1991]


Pierwsze demo Burzum, które zrippowałem z bootlegu "Draugen-Rarities" zakupionego parę lat temu w pewnym podziemnym distro o nazwie Empik. Reszek bez wokali, o cholernie brudnym brzmieniu, które pieści uszy każdego maniaka kasetowych demówek. Pewnie spora część z Was i tak to już posiada od dawna, ale zauważyłem że większość ripów krążących po sieci śmierdzi, dlatego umieszczam to w ślicznym bitratcie 320 kbps.

1.LOST WISDOM
2.SPELL OF DESTRUCTION
3.CHANNELING THE POWER OF SOULS INTO A NEW GOD

[DOWNLOAD]