poniedziałek, 26 lipca 2010

Abyssus [Pol] - One Alone in Bloodstained Forest [1994]
Demo-reh będące całym dorobkiem tejże oto hordy z Białej Podlaskiej (czy jak to się kurwa odmienia...). Zarejestrowane zostało w 1994 roku, oficjalnie ukazało się jednak dopiero 13 lat później za sprawą Terror Propaganda. Proste, surowe, black metalowe młócenie dla miłośników piwniczno-garażowych brzmień. Tym uploadem żegnam się na jakiś tydzień albo dłużej.

1.OTCHŁAŃ LASU
2.WARRIORS OF DAMNED FOREST
3.WIECZNA ZIMA
4.ONE ALONE IN BLOODSTAINED FOREST

[DOWNLOAD]

Dementia [Pol] - Marzenia Zapomnianego Czasu [2002]Pierwszy z dwóch demosów krakowskiej Dementii. Takie granie zwykło się chyba określać 'melodyjnym' death metalem (pff, nie przepadam za takimi etykietami). Jeśli ktoś lubi klimaty powiedzmy Dark Tranquillity, może śmiało po to sięgnąć, gdyż muzycznie jest to bardzo dojrzałe i obiektywnie patrząc całkiem niezgorsze, mimo iż nie do końca trafia w moje gusta.

1.OPĘTANIE
2.DZIEDZICTWO ŻYCIA
3.THE LAST SACRIFICE OF EDEN
4.SREBRNYMI MIECZAMI PIORUNÓW
5.MARZENIA ZAPOMNIANEGO CZASU

[DOWNLOAD]

Arathyr [Pol] - Path of Abomination [2006]
Kolejny bardzo dobry materiał do ściągnięcia zupełnie legalnie. Zespół z Warszawy grający coś z pogranicza black i death metalu. Trzy utwory, niespełna 12 minut muzyki.

1.Rotting Whore
2.Voice from Profanated Grave
3.Revenge

[DOWNLOAD]

Światogor [Pol] - Pierwsze Kroki Na Słowiańskiej Ziemi [2003]
Pierwsze demo Światogor z Koszalina, które zostało już wcześniej udostępnione w internecie do darmowego ściągnięcia. Całkiem przyjemne... średnie tempa, spory udział klawiszy, z lekka niedopracowane brzmienie... Ino ja generalnie nie przepadam za pogańskim metalem, wyłączając może The Worshiper i kilka innych wyjątków, zatem niechaj sięgną po to zainteresowani takimi klimatami.
PS. Tytuł nieodparcie kojarzy mi się z debiutem Comy. :-)))

1.LAS - NASZ DOM
2.SMAK POGAŃSKIEJ STALI
3.PAMIĘĆ MYCH BRACI

[DOWNLOAD]

niedziela, 25 lipca 2010

Dark Opera [Pol] - The Day Of Pariah [1992]
B.: Zespół założony we wrześniu 1991 roku w Łodzi przez Pawła Józwiaka (bas i śpiew), Piotra Szewczyka (gitara) i Michała Wochnę (perkusja). Jest to bodajże pierwszy polski zespół parający się death/doom metalem (to określenie pojawiło się dużo dużo później). Zresztą z bardzo dobrym skutkiem :) Prezentowane demo pochodzi z roku 1992. Dobre, ciężkie i przygnębiające. To bardziej doom niż death :) ale tak czy siak bardzo dobra rzecz. Łodzianie mają na koncie prócz tego dema jeszcze pełny album (Calling the legend) wydany w 1994 roku. Następnie po różnorakich zmianach składu zespół zakończył niestety :( działalność.

1.The Day of Pariah
2.Jonas Last Escape
3.The Song of Sadness
4.The First Infinite Words
5.Traveller in Time

[DOWNLOAD]

Thornium [Swe] - North Storms of the Bestial Goatsign [1994]Pierwszy materiał Szwedów - surowy, brudny black metal o kulawej produkcji, typowy dla czasu i miejsca w którym powstał. Zespół był nieaktywny od 1995 roku, jednak najwyraźniej czarny płomień nie zagasł w sercach jego członków (i członkach członków) i po reaktywacji w 2007 roku zdążyli nagrać jeszcze dwie pełne płyty. Współczynnik Diabeła i stężenie siarki w normie. Takie granie właśnie lubię najbardziej!

1.In the Depths of Northern Darkness
2.North Storms of the Bestial Goatsign
3.Min Vandring Till Mörkrets Furste

[DOWNLOAD]

Death Yell [Chl] - Vengeance from Darkness [1989]


B.: Grupa z Chile założona w 1988 roku. W tym projekcie zaczynali niejacy Pollo i Pulga związani później z grupą Raptor. W sumie jedynym ich bardziej znanym dokonaniem było wydanie w 1991 roku splitu z fińską black metalową hordą o nazwie Beherit. O tym demie nagranym w 1989 roku (według niektórych w 1990) pewnie mało kto słyszał. Demo nazywa się "Vengeance from darkness". Chłopaki (nastoletni wówczas) strasznie kaleczą język angielski :) Materiał ogólnie ma dość dobrą jakość jak na coś takiego , a i "muzyka" do najgorszych nie należy.

1. Obssessed by the Vision
2. Confessions After Death
3. Victim or Hangman
4. Vengeance from Darkness
5. Pain and Fear Days
6. Heavenly Injustice

[DOWNLOAD]

Hellias [Pol] - Noc Potępienia [1988]

EPka thrash metalowców z Krakowa wydana pierwotnie w 1988 roku, a wznowiona w 2004. Chwytliwe! Dla miłośników Kata (jak i zresztą ogólnie polskojęzycznego thrashu) pozycja obowiązkowa.

1.INTRO
2.WOJNA
3.KONA BÓG
4.NOC POTĘPIENIA
5.PIEKIELNA CZERŃ
6.CIEŃ PŁOMIENIA
7.MODLITWA

[DOWNLOAD]

sobota, 24 lipca 2010

Armagedon [Pol] - Czas Przetrwania [1989]
B.: Armagedon to jedna z pierwszych grup death metalowych w Polsce. Założona w '86 w Kwidzynie. Wraz z Imperatorem uważane za prekursorów polskiego death metalu. Demo "Czas przetrwania" nagrane w '89 roku jest drugim materiałem zespołu.

1.WEWNĘTRZNY OGIEŃ
2.CZAS OBIECANY
3.PRZETRWANIE
4.TWOJA NIEZNISZCZALNOŚĆ
5.PRZEBUDZENIE

[DOWNLOAD]

Deneb [Pol] - Diasparagmos [2001]

Zespół z Rybnika powstały na przełomie lat 1995/1996. "Diasparagmos" to drugie demo, umieszczone przez muzyków w internecie, do darmowego ściągnięcia. Trzy utwory z pogranicza black i death metalu.

1.Phantom
2.Diasparagmos
3.Dream

[DOWNLOAD]

Enhiridion [Pol] - Promo [2004]
Kapela z Torunia tworzona przez ludzi z Nów. Ukazała się chyba tylko ta promówka, którą zupełnie legalnie można sobie pociągnąć z sieci. Klimatyczny black metal w szybkich tempach, a na dokładkę cover utworu Satyricon "Twoja Stara Północ". Obecnie działalność zespołu jest wstrzymana. Mam nadzieję że jeszcze coś nagrają, bo brzmi to bardzo zachęcająco.

1.ADORATION
2.ARISE OF REVENGE
3.BLOODY VICTIM
4.MOTHER NORTH

[DOWNLOAD]

Immorten [Pol] - Friedhofs Mond [1998]
Horda z Tarnowskich Gór powiązana personalnie z Fornost oraz Galgenberg. Powstali w roku 1995, zakończyli działalność natomiast w 1999. Rok przed rozpadem nagrali prezentowany tutaj materiał - "Friedhofs Mond", muzycznie zbliżony do twórczości wyżej wspomnianych kapel. Warto posłuchać!

1.Friedhofs Mond

2.Nacht Bedenkung

3.Kalter Wind

4.Stadt in Norden

5.Panzer blutet

6.Eintausend von Toten

7.Der Tod hat ihn hinweggerafft

8.Winterschlacht

[DOWNLOAD]

piątek, 23 lipca 2010

Titan Mountain [Pol] - Screams Of Shadows [1997]
Demo Titan Mountain - projektu powstałego z inicjatywy Nazgrima, znanego między innymi ze współpracy z Black Altar oraz z kilku innych mniej lub bardziej znanych tworów. Ogólnie dużo się tu dzieje, ja jestem nietrzeźwy jak knur i nieogarniam tego wszystkiego. Jakieś smyczyki, klawisze, chuje muje, dzikie węże. Fanom Emperor bym polecił.
Materiał niezbyt wypasiony, bo ino jeden utwór trwający niespełna siedem i pół minuty, ale warto posłuchać, gdyż nie przebierając w słowa brzmi to epicko i klimatycznie.

[DOWNLOAD]

Hergorn [Pol] - Tales About People Slaved By The Cross [1997]
Taśma Hergorn - nieistniejącego już zespołu ze Strzegomia. Przyjemny chociaż dosyć surowy pagan metal o całkiem przyzwoitym brzmieniu.

1.Song About the People Slaved by the Cross
2.Wolve's Son
3.Hergorn
4.Kehini
5.The Pagan Time
6.For Glory of the Fathers
7.Gród Swarożyca
8.Dąb

[DOWNLOAD]

prośba-groźba-wymuszenie
Jeśli już kopiujecie informacje o zespołach z mojej strony i wklejacie na rozmaite last.fmy, fora internetowe czy inne społecznościowe spędowiska, to przynajmniej przerabiajcie to na język formalny (ewentualnie użyjcie cudzysłowu i podajcie źródło), a nie rzucajcie zdań wyrwanych z kontekstu za pomocą "ctrl+c, ctrl+v", gdyż to co tutaj głoszę to moje subiektywne opinie, często pisane z przymrużeniem oka i nie zawsze w 100% kompetentne.

czwartek, 22 lipca 2010

Darkstyle [Fin] - Black Crystals [1997]
Twór z Finlandii grający dark metal (czyli gwoli ścisłości coś z pogranicza black i doom). Ja znam póki co tylko tą jedną EPkę i muszę powiedzieć że całkiem smaczna porcja dźwięków. Miłośnikom Sadness powinno przypasić, gdyż muzyka Darkstyle generuje w słuchaczu podobny nastrój co utwory szwajcarów - swego rodzaju ponurą melancholię. Polecam.

1.CASTLE OF SORROW
2.BLACK CRYSTALS
3.BEHIND THE RAINBOW
4.COLD CHARISMA
5.THROUGH THE SECRET FIRE

[DOWNLOAD]

Besaga [Pol] - W Mroku Ukryci [2001]
Jedyne demo tejże oto hordy z Radoszyc. Nieco ponad pół godziny dosyć melodyjnego i przyjemnego dla ucha black metalu z dużym naciskiem kładzionym na klawisze. Relaksujące.

1.INTRO
2.BESAGO-PROWADŹ
3.INHUMAN VOICE OF BEAST
4.DARKNESS PATH WHERE THE PAIN
5.WHEN THE OLD DAYS WILL BACK
6.THE JUDGEMENT DAY
7.REVELATION
8.TIME OF OBSESSED
9.ZWYCIĘSTWO
10.OUTRO

[DOWNLOAD]

Thy Worshiper [Pol] - Tym z Krainy Cieni [1995]
Drugi demos wrocławskiego Thy Worshiper. O zespole tym pisałem już dwukrotnie, zatem nie będę się powtarzał. Większość utworów tutaj zawartych znana jest Wam zapewne z debiutanckiego krążka "Popiół", cechują się one jednak znacznie brudniejszym brzmieniem. Mówiąc krótko - polecam! Rip i upload by Glover.

1.INWOKACJA
2.WŚRÓD CIENI I MGIEŁ
3.SNY OJCA WIEKÓW
4.MISTERIUM I
5.GDZIE NOCE SĄ DŁUŻSZE OD DNI
6.MISTERIUM II
7.NA ZIEMI PRZODKÓW
8.MISTERIUM III

[DOWNLOAD]

password: zima

Perunwit [Pol] - Łzy I Krew [1994]

Pierwsze utwory Perunwit, które funkcjonowały jako demo "Łzy I Krew", ale oficjalnie ukazały się na splicie z Legion w 1995 roku. Takie sobie beztroskie plumkanie na akustykach i klawiszach. Ma to przyjemny, specyficzny klimat, w sam raz na soundtrack do grzybobrania, sikania na przydrożne kapliczki bądź co się tam komu zamarzy. Jeśli musiałbym to jakoś zaszufladkować, czego nie lubię robić, to użyłbym określenia folk/ambient.

1.INTRO: RUGIA ANNO 1168 / CZAR WOJNY I STALI
2.DUCH MINIONYCH EPOK
3.BÓL NIENAWIŚCI GDY CHRZEŚCIJAŃSKI MIECZ PRZEBIJE PIERŚ
4.WILCZY ZEW

[DOWNLOAD]

środa, 21 lipca 2010

Capricornus [Pol] - Kein Blut Soll Verumreinigt [1995]

Pierwsze demo Capricornus. Ogólnie tragedia. Brzmi to kurwa jak remont łazienki, albo montowanie pryszniców w obozie zagłady. Kolekcjonerom takich nagrań może jednak się do czegoś przyda, zatem umieszczam.

1.In Stahlgewittern
2.Blut Und Ehre
3.Die Wilde Jagd

[DOWNLOAD]

Infernum [Pol] - The Dawn Will Never Come [1993]
Pierwsze demo wrocławskiego Infernum, który w 2002 roku rozczłonkował się na dwa twory o tej nazwie. Muzycznie spoko ino produkcja kuleje, ale taki już urok tych demówek...

1.Prophetical Visions of the Dark End
2.Dark Ritual
3.Sorrows
4.Desecration

[DOWNLOAD]

wtorek, 20 lipca 2010

Martial [Pol] - Death To The Inferior Races [1997]
Demos tyskiego Martial. Jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia (w sumie to jest reh), ale same kompozycje nawet mi się podobają. Na zgliszczach Martial powstało Antisemitex, zatem wiadomo jakiego przekazu się spodziewać...
-----
Ewentualnie mogę się mylić, gdyż Martial chyba wciąż istnieje, a ja za dużo piję i pierdolę głupoty.

1.INTRODUCTION
2.ANI KROKU W TYŁ
3.LATAWIEC
4.WE BRING THE PEACE
5.SPIRITUS, HATE AND ROLL
6.DEATH'S ARCHER
7.DARK SIDE

[DOWNLOAD]

War 88 [Pol] - Demo [1995]
Trzy utwory, które znalazły się na splicie z Der Sturmer, ino czasy trwania nie bardzo zgadzają mi się z tym, co zostało podane na metal archives. Możliwym jest że kawałki te funkcjonowały także pod postacią demosa "Total War" który w 1995 roku się ukazał, ale wity sobie ujebać nie dam. Jakość dźwięku strasznie chujowa, ale same utwory mnóstwo fajne.
Swoją drogą, łączenie ze sobą czynników takich jak flaga Polski, cyferki 88, Orzeł Biały, swastyka i maska przeciwgazowa to doprawdy akt zaawansowanej, kulinarnej schizofrenii...

1.BLUT UND EISEN
2.STUKAS ATTACK
3.ARRIVAL OF STRIKEFORCES

[DOWNLOAD]

czwartek, 15 lipca 2010

Profundis [Pol] - Nokturn [2005]
Kapela z Lubartowa. "Nokturn" jest jedynym demosem wydanym przez owy zespół. Solidna porcja black/death metalowego napieprzania, a jako bonus... cover Budki Suflera, również w metalowej konwencji (chociaż szczerze mówiąc wolałbym usłyszeć "Samotny Dom" w takowym wykonaniu, haha). Warto posłuchać!

1.NOKTURN
2.TRZYDZIEŚCI SREBRNIKÓW
3.IMIĘ MOJE
4.CIERNISTY DIADEM
5.SZEPT Z POŚRÓD CIENIA
6.W TAŃCU ZE ŚMIERCIĄ
7.NOC KOMETY

[DOWNLOAD]

Nocturn [Pol] - Anthems in Favour of Atropos [1999]
Formacja w skład której wchodzili muzycy Hesperus Dimensions. Przed rozpadem który miał miejsce w roku 2001, nagrali tylko to jedno demo, na którym mieszczą się cztery utwory. Muzycznie jest to symfoniczny black metal z doomowymi zapędami. Ostatni kawałek z pewnością spodoba się miłośnikom Arcturus, hehe.

1.Anthems in Favour of Atropos
2.Blood for Him
3.When I Remember the Time of the End
4.Exegi Monumentum

[DOWNLOAD]

Uatrb Vélèpr [Fra] - Uatrb Vélèpr [1995]
Projekt z LLN - na początku myślałem że to jakiś fake, bo nigdzie wcześniej nie widziałem wzmianki na jego temat, ale podobno Vordb Dreagvor Uezeerb był członkiem tegoż przedsięwzięcia, toteż zakładam że w istocie jest to projekt czarnych legionów. Zresztą Les Légions Noires gra dość charakterystycznie - czyli pomimo iż wybitnie chujowo, to na swój sposób chwytliwie, a taki właśnie jest ten projekt. W ten sposób można by i ten twór opisać. Takie dziwne nudne granie, ale ma zabawne, wesołe momenty - jakieś rockowe riffy na basie i czyste (ekhm...) wokale. Jak ktoś lubi granie legionistów, to mu przypasi, bo to jeden z tych bardziej udanych projektów. Jeśli nie, to nawet niech tego kijem nie tyka.
Ponoć istnieje to także pod nazwą Project Psyche, ale nie mam pewności czy to dokładnie to samo, bo nie słyszałem tychże nagrań pod takowym szyldem.
Po ściągnięciu dodajcie rozszerzenie .rar, bo czasem znika gdy wrzucam pliki o dziwnych nazwach... Chyba nawet serwery nie potrafią wymówić słów Uatrb Vélèpr...

1. Draprèb
2. Éa
3. Solo De Batterie
4. Vorzogle
5. Instrumental

[DOWNLOAD]

środa, 14 lipca 2010

Gospel of the Horns [Aus] - The Satanist's Dream [1994]
Świetna demówka tego oto black/thrash metalowego zespołu z Australii. Głowy same skakają. Polecam!

1.Cold Endless Seasons of Darkness
2.The Satanist's Dream
3.The Rites of Demonic Possession
4.Calling from the Gods
5.Land of Ancient Forests

[DOWNLOAD]

Vader [Pol] - Live In Thrash Camp [1988]

Bootleg Vader na którym mieści się występ na żywo z 1988 roku. Cztery niezatytułowane kawałki - fani na pewno rozpoznają, ja maniakiem Vader nigdy nie byłem toteż nawet nie pamiętam nazw owych utworów.

[DOWNLOAD]

Deef [Pol] - Singiel [1985]

Zespół heavy metalowy powstały w Warszawie w roku 1984 oraz ich singiel wydany rok później.

1.ZACZYNA SIĘ
2.DIAMENT KRYJE DIAMENT

[DOWNLOAD]

poniedziałek, 12 lipca 2010

Mayhem [Nor] - Rehearsal With Dead [1991]

Rehearsal Mayhem z 1991 roku, a na nim dwa wspaniałe utwory znane z De Mysteriis Dom Sathanas. Na wokalach postać będąca ikoną i zarazem obiektem westchnień i zbiorowego fap-fap-fap-fap-fapu wszystkich podjaranych black metalem nastolatków - Per Yngve Ohlin.

1.FREEZING MOON
2.FUNERAL FOG

[DOWNLOAD]

Energumen [Nor] - Sathanas Oratorium [1992]Zespół który w można by rzec iż ewoluował później w Vulture Lord. Tak się przynajmniej zwykło mawiać, aczkolwiek w Vulture Lord ze składu Energumen ostała się ino jedna osoba, ale ja tam nie wiem co rozumieć pod słowem "ewoluować". W każdym bądź razie nie jest to nic nadzwyczajnego - surowy black metal (a i w sumie death metalowych riffów tu nie brak) w wolnych tempach. Diabła trochę w tym jest, ale na dłuższą metę zaczyna nieco przynudzać. W każdym bądź razie rzecz ciężka do znalezienia, toteż warto się zapoznać.

1.MANIFESTATION
2.INVOCATION (OF SATAN)
3.ENTER THE CHASM
4.MONUMENT OF STIGMATICUM

[DOWNLOAD]

środa, 7 lipca 2010

Xanctux [Pol] - Undecim [2010]

Kolejne, jedenaste 'demo' (nie licząc splitu "Darkside Pact" oraz dema "Czarny Płomień" które nagrane zostało jeszcze pod starym, durnym szyldem). Tym razem wszystkie kawałki opierają się na pianinie (wyłączając ostatni). Wszystkie teksty w języku polskim (pomijając Oratio I, II), bazują na treściach zawartych w Liber Azerate. Patrząc na sprzedaż splitu nie wiem czy opyla mi się to wydawać w jakikolwiek sposób, więc póki co materiał ten istnieć będzie jedynie w formacie mp3, a później się pomyśli - może zrobię niski nakład (zapewne około jedenastu kopii ;-)) na kasetach. Enjoy.
---
Materiał ten być może ukaże się niebawem na nośniku CDr. Więcej info wkrótce.

1.DARK ENDLESS EON
2.HELL NIHILIFER! HELL MORTIFER! HELL CHAOSIFER!
3.LYLUSAY TATEROS VOLT SIDS LUCIFER
4.INFINITIO
5.SORATH
6.SALO
7.ORIS RITUS
8.ORATIO I
9.CREDO
10.ORATIO II
11.11

[DOWNLOAD@przeklej]

OR

[DOWNLOAD@sendspace]

OR

[DOWNLOAD@megaupload]


OR

[DOWNLOAD@mediafire]

poniedziałek, 5 lipca 2010

Carpathian Full Moon [Nor] - Caedes Sacrilegae (Alzbety) [1993]
Norwegia raz jeszcze - tym razem 7" EPka w klimatach black/doom. Zespół powstał w 1990 roku pod szyldem Pendulum, a trzy lata później zmienił nazwę na Carpathian Full Moon i wydał tę własnie EPkę. Rok później ukazał się jedyny długograj zatytułowany "Serenades in Blood Minor", po czym formacja się rozpadła.

1.Caedes Sacrilegae
2.Ketzerblut

[DOWNLOAD]

Kampfar [Nor] - Promo [1995]
Pierwsze wydawnictwo Kampfar zawierające dwa kawałki, które znalazły się jeszcze w tym samym roku na EPce zatytułowanej "Kampfar". Kto zna ów zespół ten wie czego można się spodziewać, kto zaś nie zna, niech posłucha. Taśma ukazała się w liczbie 250 sztuk.

1.KAMPFAR
2.HYMNE

[DOWNLOAD]

Vexation [Pol] - Hommagea Aleph [1989]

Death metalowa kapela z Łodzi. Nagrali chyba tylko to jedno demo. Oprócz tego istnieje także nagranie z koncertu w Stalowej Woli, które wrzucałem już jakiś czas temu. Ogólnie mówiąc suty nakurw. Tracklisty nie podaję, gdyż nie znam właściwej kolejności utworów.


[DOWNLOAD]
re-up: 14 XII 2011

Demonic [Nor] - Lead Us Into Darkness [1995]
Norweski zespół uformowany w 1992 roku w Oslo. Ze znanych person na bębnach grał tutaj Cato Bekkevold - obecny pałker Enslaved. W przeciwieństwie do większości rzeczy jakie umieszczam na tej stronie, jakość dźwięku na tej EPce jest naprawdę przyzwoita, w związku z czym słucha się tego bardzo miło. Zresztą ogólnie bardzo mocarne granie, które śmiało mogę polecić!

1.SPELL OF THE WITCHDEMON
2.UNHOLY GATES OF LIMBO
3.HIS EYES BURNS HATE
4.NAR MORKET FALLER

[DOWNLOAD]

Aura Noir [Nor] - Two Voices, One King [1994]Demo Aura Noir z 1994 roku. Takie śmiszne i beztroskie prucie, z deczka popierdolone - ale gra tu dwóch ludzi z Dødheimsgard, więc nikogo to dziwić nie powinno (a obecnie to już nie dwóch, a półtora, bo jednego sparaliżowało od pasa w dół, gdy się spierdolił z czwartego piętra). Jak ktoś lubi kicać przy nowym Darkthrone, to powinien sobie sprawdzić.

1.TOWER OF LIMBS AND FEVERS
2.SNAKE
3.MIRAGE

[DOWNLOAD]

niedziela, 4 lipca 2010

Incitatus [Nor] - Demo [1994]
Kapela z Norwegii. Wydali jedno demo, po czym zmienili nazwę na Svartsyn (ten norweski Svartsyn rzecz jasna, gdyż jak wiecie istnieją dwa zespoły o tej nazwie). Całkiem niezłe black/doom metalowe granie głównie w wolnych tempach. Okładka taśmy przedstawia jeden z obrazów Kittelsena.

1.Skyggelandet
2.Den Monumentale Horde
3.A Journey to Limbus
4.The New Age

[DOWNLOAD]

Istorn [Nor] - Gjennom Mørke Skogen [2004]

Starszy projekt gościa z Unbeing (tego żyjącego). Jedno demo na koncie, zawartość którego tworzą trzy black metalowe kawałki bez wokali. Muzycznie i brzmieniowo trochę na modłę Burzum. W sumie nic specjalnego, ale może komuś się przyda.

1.Gjennom Mørke Skogen
2.Grief
3.Mørke

[DOWNLOAD]

Nazxul [Aus] - Demo [1994]

Pierwsze demo tejże oto black metalowej hordy z Australii. Surówka, brud i ponurość.

1.Hymn Of A Dying Moon
2.Vermis Mysteriis
3.Eternum
4.Eden

[DOWNLOAD]

Kyprian's Circle [Fin] - Noitatulen Vartija [1999]
O, to jest bardzo dobra płyta, która zapewne Wam się spodoba! Zespół z Finlandii, na wokalach Nazgul z Satanic Warmaster, na koncie trzy dema i epka którą właśnie tutaj prezentuję. Klimatyczne granie (miejscami nawet trąci Arcturus!) nadające się dla przykładu do upodlenia wódką przy ognisku w lesie (chyba że jest się harcerzem, wtedy pozostaje tylko "stokrotka polna"...).

1.Flames Of Night Eternal/Ikiyön Liekit
2.When The Stormspirit Spoke/Kun Puhui Myrskyn Henki
3.The Guardian Of The Hexfire/Noitatulen Vartija
4.Our Swords Have Been Forged In The Smithy of Hell/Helvetin Pajassa on Miekkamme Taottu
5.I Am Thy Death/Kuolemasi Minä Olen

[DOWNLOAD]

piątek, 2 lipca 2010

Bundeswehra [Pol] - Totem [1991]
Drugie demo Bundeswehra. Słynny zespół z Szubina grający coś z pogranicza black, thrash i death metalu. Muzyka bardzo dobra, chociaż świadomość iż wokalista udzielał się także TUTAJ jest dla niektórych nie do przetrawienia.

1.INTRO
2.GODLESS FOREVER
3.SLAUGHTER HOUSE

[DOWNLOAD]

Battle [Fin] - War Messiah [1998]
Jedyny demos fińskiego Battle. Całość muzyki tworzona przez Shatrauga, znanego z takich tworów jak Sargeist, Horna, Behexen, Necroslut i paru innych. Muzyka właśnie w klimatach tego, co można usłyszeć na płytach Horny bądź Sargeist - surowy black metal, piwniczne brzmienie, dużo jadu i Djabeła. Mi się podoba!

1.WAR MESSIAH
2.INHUMAN BREED
3.BLOODHUNGER

[DOWNLOAD]

czwartek, 1 lipca 2010

Sargeist [Fin] - Nockmaar [1999]

Kolejny zespół black metalowy z Finlandii, muzycznie dosyć podobny do umieszczonego przeze mnie przed chwilą Satanic Warmaster. "Nockmaar" jest pierwszym demem owej kapeli i generalnie nie powala na kolana - ot, surowy black metal o brudnym brzmieniu, aczkolwiek słucha się przyjemnie. Każdemu kto nie miał przyjemności mogę za to śmiało polecić drugi długograj - "Disciple of the Heinous Path", gdyż jest to mocarny krążek.


1.SWORDS & FIRE
2.HERALDING THE BREATH OF THE PESTILENCE
3.NOCKMAAR

[DOWNLOAD]

Satanic Warmaster [Fin] - Bloody Ritual [2000]
Pierwsze demo Satanic WarHamster, czy jak im tam. Zespół traktuję w sumie ze sporą dozą dystansu, gdyż po pierwsze mają nieco nierówno pod sufitem ("My Dreams Of Hitler" FTW!), po drugie swego czasu wpadło mi w ręce pewne nieoficjalne zdjęcie rzekomo tejże właśnie hordy (zrobione podczas wspólnej drzemki) i pojawiły się u mnie wątpliwości co do orientacji seksualnej tychże panów /po słusznej uwadze Neuro, iż Satanic Warmaster to wszak twór za którym stoi jedna osoba, stwierdzam że chyba jednak coś mi się popierdoliło. Dopisano 2.07.10/. Ja tam jednak nie wiem co i jak, toteż nie będę plocił plotów. Co by jednak nie mówić takie "Carelian Satanist Madness" bądź splity z Krieg czy Behexen niszczą obiekty, więc do kwestii muzycznych przypierdolić się nie można. "Bloody Ritual" takie sobie z dupy i beztroskie, ale złe Złego początki.

1.From The Coffin
2.Bloody Ritual
3.Ancient Womb Of Evil
4.Carpathian Demons
5.Cryptic Terror
6.The Wrath Of Sathanas
7.Nacht Der Vampir
8.Book Of Human Skin
9.Vlad's Castle

[DOWNLOAD]