piątek, 24 września 2010

Tool [US] - Pre-AEnima Demo [1995]
Demo Tool poprzedzające płytę AEnima, udostępnione do ściągnięcia w internecie przez Paula D'Amoura, dawnego basistę zespołu. Jeszcze nie miałem przyjemności posłuchać, gdyż ma toto jakieś jebnięte rozszerzenie .flac, a mój winamp tego nie odtwarza, w każdym bądź razie jak pościągam jakieś kodeki nie omieszkam sprawdzić.

1.PUSHIT
2.STINKFIST
3.AENEMA
4.EULOGY

czwartek, 23 września 2010

Witchery [US] - Death To Trends [1997]

Witchery, czyli efekt przejściowy między death metalowym Irreverent, a black metalowym Black Wichery. Pod tą nazwą wypierdzieli dwie demówki, z czego drugą w dwóch wersjach nieznacznie się różniących. "Death To Trends" to pierwsze demo, a na nim dwa spokojne instrumentalne wałki, oraz dwie black metalowe kompozycje.

1.INTRO I
2.BLACK FLAMES OF IMPURE DESIRE
3.INTRO II
4.AS GRIM SHADOWS DRAPE THE HEAVENS

[DOWNLOAD]

Seeds of Hate [Ger] - Demo [1997]
Pierwsze demo frycków i nie tylko. W sumie wiele person się przewinęło przez ową hordę, w dużej mierze ludki powiązane z Krieg. Obecnie zespół jest już nieaktywny, ostatnim wydawnictwem był split, który mrok nocy ujrzał za sprawą pilskiej Agonii. Całkiem strawne!

1.Intro
2.Schreie der Dämonen
3.Mystische Wälder
4.Geschöpfe der Nacht
5.Der Traum

[DOWNLOAD]

Archgoat [Fin] - Jesus Spawn [1991]

Pierwsze demo Finów. Sześć króciutkich kompozycji - mieszanina black i death metalu okraszona piwnicznym brzmieniem.

1.INTRO: RIPPING THE WINGS
2.BLACK MESSIAH
3.DEATH AND NECROMANCY
4.RISE OF THE BLACKMOON
5.ANGELCUNT: TALES OF DESECRATION
6.JESUS SPAWN

[DOWNLOAD]

środa, 22 września 2010

Black Witchery [US] - Summoning of Infernal Legions [1999]Limitowana siedmiocalówka Black Witchery nagrana w listopadzie 1998 roku, a wydana w 1999. Co tu dużo mówić - kwintesencja black metalu.

1.Destruction Of The Holy Kingdom Which Spawned The Cursed Trinity Of God
2.Summoning Of Infernal Legions

[DOWNLOAD]

wtorek, 21 września 2010

Bloodlord [Ger] - Serenaden der Wälder [1998]
Niezgorszy black metalowy akt z Niemiec. Demówka zespołu wabiącego się Bloodlord. Po za perkusją brzmiącą jak mistrzostwa w tenisie stołowym i okładką nasuwającą skojarzenia o dobrym duszku Casperze, nie ma tu się za bardzo do czego przypierdolić. Po za stricte black metalowymi zagrywkami sporo tu akustycznych momentów, a gdzie nie gdzie słychać nawet jakieś babskie wycie. Ogólnie wielka szkoda że się rozpadli, bo mogło z tego wykiełkować coś naprawdę mocnego. Polecam się zapoznać.

1.A Rising Star - Intro
2.Final Sunset
3.Soul Of The Tyrant
4.Serenaden Der Wälder
5.She
6.Extinguished Lights - Outro

[DOWNLOAD]

Perished [Nor] - Through the Black Mist [1994]
Horda z Norwegii powiązana personalnie z Bloodthorn nieco. Muzycznie zresztą też trąci to Bloodthorn za sprawą charakterystycznego, klawiszowego tła, takie przynajmniej wrażenie odniosłem podczas słuchania. Warto obadać.

1.MY KING'S EMPIRE
2.MY DARKEST EMBRACE
3.SERPENT'S RING OF HATE
4.THE PERFECT FACE OF DEATH
5.AUTUMN MISERY
6.A LANDSCAPE OF FLAMES

[DOWNLOAD]

poniedziałek, 20 września 2010

Beyond Life [Pol] - Three Steps Of Human Life [2010]
Kolejny projekt podesłany mi przez Mayhema. Tym razem otrzymujemy coś w zgoła innym klimacie - mieszaninę dark ambientu i minimalistycznego black metalu. Ciężkostrawne za pierwszym podejściem, aczkolwiek interesujące. Przyrównałbym to do Abruptum. Materiał został amatorsko wydany przez zespół na CDr w liczbie 30 kopii.

1.BIRTH
2.LIFE
3.DEATH
4.LIFE: PART II

[MYSPACE]

[DOWNLOAD]

Ad Hominem [Fra] - Omnes Ad Unum [2000]
Pierwsze demo Ad Kominem - ukazało się na taśmie w liczbie 100 kopii. Nie zaszkodzi sobie odświeżyć przed 25 września, zwłaszcza że jest to bardzo porządny materiał, hehe.

1.On the Warpath...
2.Nihilum Aeternus
3.In Odio Esse Sibi
4.Noesis
5.Requiem for Humanity
6.Ceux Qui Perirent Jadis
7.Total Völkermord
8.The Burial of Flesh

[DOWNLOAD]

Bestial Holokaust [Pol] - Stanie Się Koniec [2010]

Wrzucałem jakiś czas temu coś na kształt singla tego oto tworu, w którym palce macza między innymi Mayhem z projektu Morbus. Właściwie wydawało mi się że Bestial Holokaust (którego rzecz jasna nie należy mylić z kapelą z Bolivii, hehe) to już nieaktywny wynalazek, aż tu nagle wpadły mi w ręce te oto trzy utwory. Zapewne za jakiś czas ukaże się to w formie namacalnej, póki co nawet okładka jeszcze niegotowa.
Brzmienie znacznie lepsze niż w przypadku prezentowanego przeze mnie niegdyś kawałka (który również się tutaj znalazł nagrany od nowa), a muzycznie coś na modłę Morbus - czyli trochę zaśmierdzi Carpathian Forest, trochę Gorgoroth - generalnie esencja tego co złe i smaczne.

1.ŚMIERĆ ZATRUTYM UMYSŁOM
2.PATRZ BOŻE
3.STANIE SIĘ KONIEC

[DOWNLOAD]

Fleurety [Nor] - Black Snow [1993]

Ostatnie dokonania Fleurety nie specjalnie mnie przekonują, zamieszczam jednak pierwsze demo tego norweskiego duetu (bądź dla miłośników czekolady milki: "leśnego duetu"), na którym usłyszycie całkiem ciekawy, zwłaszcza jak na tamte lata black metal. Jednym z fletów... yy, znaczy z członków tegoż tworu jest Svein Egil Hatlevik, który miał swój epizod między innymi w Dodheimsgard, a warto zauważyć że Fleurety ma jedną cechę wspólną z Dodheimsgard - czyli generalnie jest popierdolone i chuj wie o co w tym chodzi. Dla miłośników awangardowego prucia.

1.DESCENT INTO DARKNESS
2.MORTUUS EST DEI FILIUS
3.PROFANATIONS BENEATH THE BLEEDING STARS

[DOWNLOAD]

Koldbrann [Nor] - Mislyder fra Det Nekrotiske Kammer [2002]
Kolejne demo Koldbrann, tym razem jest to limitowany do 33 ręcznie numerowanych kopii rehearsal z grudnia 2002 roku. Sześć utworów z czego ostatni jest coverem świetnego utworu Bathory. Jak na reha bardzo zacne.

1.Kaosmanifest
2.Fra Allfars Veg
3.Den Endelige
4.Koldbrann
5.Fortapelse i Svovel og Helvetesild
6.Born For Burning

[DOWNLOAD]

niedziela, 19 września 2010

Sadness [Che] - Y [1991]

Już przeszło rok minie jak umieszczałem na tej stronie album szwajcarskiego Sadness - "Danteferno", który jest jedną ze sztandarowych pozycji z szeroko pojętego nurtu zwanego dark metalem. Tymczasem udało wygrzebać mi się pierwsze demo tejże kapeli, z czego jestem niezmiernie zadowolony. Brzmi to surowiej i ciężej od "Danteferno", rzekłbym że wręcz death metalowo. Ogólnie rzecz ujmując zacna pozycja i warto się zapoznać.

1.DISEASE OF LIFE
2.FACE OF DEATH
3.Y
4.THE LOST COLORS

[DOWNLOAD]

sobota, 18 września 2010

Summoning [Aut] - Anno Mortiri Domini [1994]

Limitowane do 50 sztuk demo Summoning z 1994 roku. Ja tam zawsze wolałem Abigor od Summoning, a demko to generalnie nie jest niczym szczególnie ciekawym, zwłaszcza w porównaniu z późniejszymi dokonaniami. Dla koneserów.

1.The Summoning (Verse III-VI The Infernal Cabbala)
2.Tales from the Northern Forest
3.Upon the Viking Stallion
4.Dark Age
5.In the Name of the Holy Penis - God

[DOWNLOAD]

Hate Forest [Ukr] - Scythia [1999]
Nie istniejąca już kapela z Ukrainy którą tworzyły typy z Drudkh i Nokturnal Mortum. "Scythia" jest pierwszym demem. Jako że zespół z Ukrainy, wszyscy pewnie spodziewają się trąbek, fletów i klawiszowych pasaży, a tu chuja! Surowe black metalowe łojenie nie mające nic wspólnego z muzyką wyżej wspomnianych hord. Godne posłuchania.

1.THE UNITY
2.SCYTHIA
3.FORGOTTEN VOICE OF BLACK PERUN
4.SHINING ABYSS
5.FORESTS OF NERVES
6.ATTILA
7.HERROS

[DOWNLOAD]

Judas Iscariot [US] - Demo [1993]


Zespół znany, trudno mi powiedzieć czy lubiany. Ja sobie w każdym bądź razie cenię twórczość Judas Iscariot - surowo, brudno, klimatycznie i śmierdzi, tak więc ogólnie na plus. Prezentowany tutaj materiał to drugie demo, z tego co słyszałem podobno limitowane do 20 kopii. Pierwsze, to jest "Heidegger" generalnie obsysało, toteż póki co odpuśćmy je sobie.

1.BABYLON IN RUIN
2.UNHOLY VICTORY
3.IN DEN QUALEN DER HOLLE
4.THE COLD EARTH

[DOWNLOAD]

Ancient [Nor] - Eerily Howling Winds [1993]Ech, zespół który obecnie stał się jednym z synonimów słów "chujoza" oraz "kicz" - a szkoda, bo początkowo tworzyli naprawdę niezłą muzę, co usłyszycie na tym demie. "Svartalvheim" oraz "The Cainian Chronicles" wciąż uważam za rewelacyjne albumy, później jednak obrali sobie ścieżkę podobną do Dimmu Borgir ino jeszcze bardziej absurdalną. Bo jak inaczej nazwać sytuacje, gdy ktoś przyjmuje do kapeli kobietę, która pełni w niej tylko jedną funkcje, a mianowicie machanie cyckami w teledyskach i na koncertach? O skretyniałych klipach i sesjach zdjęciowych, przy których nawet Immortal wyglądają na poważnych kolesi nie będę już mówił, bo to w sumie sprawa drugorzędna jak kto wygląda (w przypadku Ancient wokalista przypomina mi skrzyżowanie Ensifera z Urgehal oraz Mufasy z Króla Lwa). Mimo wszystko warto znać Ancient ze względu na początkowy okres twórczości, kiedy to tworzyli naprawdę dobrą i klimatyczną muzykę. Oto zatem pierwsze demo...

1.EERILY HOWLING WINDS
2.THE CALL OF THE ABSU DEEP
3.DET GLEMTE RIKET

[DOWNLOAD]

Opeth [Swe] - Apostle in Triumph [1994]

Wiem że fani Opeth kojarzą się wielu ludziom ze smutnymi nastolatkami z włosami do uszu, akustyczną gitarą na plecach i żyletką w piórniczku, mimo wszystko ja od wielu lat bardzo cenię sobie ten zespół zarówno za rewelacyjną muzykę, jak i ciekawe teksty na ogół realizujące określony koncept (ah, przypominają mi się romantyczne czasy liceum :-)). O samej kapeli rozpisywać się nie ma sensu, gdyż informacji mnóstwo w internecie i prasie znaleźć można, przechodzę zatem do sedna. "Apostle in Triumph" jest niewydanym oficjalnie demem z 1994 roku. Że nie zostało wydane, to akurat mnie nie dziwi, bo nie wiem po cóż ktoś miałby coś takiego puszczać do ludzi. Na taśmie tej usłyszycie dwa fragmenty utworów znanych z debiutanckiej płyty, bez wokali, w dodatku z bardzo kiepskim brzmieniem. Dla miłośników Opeth jednak rarytas.

1.Apostle in Triumph (Pt. I) : Forest of October
2.Apostle in Triumph (Pt. II) : In the Mist She Was Standing

[DOWNLOAD]

Samael [Che] - Into the Infernal Storm of Evil [1987]
Tej kapeli nikomu przedstawiać nie trzeba, toteż odpuszczę sobie notkę biograficzną ;-). "Into the Infernal Storm of Evil" - pierwsze demo, nagrane we dwie osoby (Vorph gitara,wokal i Navarre na bębnach). Demo może nie powala (choć jest bardzo spoko), ale i tak wolałbym by grali w ten sposób, niż odpierdalali to co robią od około 2004 roku (chociaż ostatnich dokonań nie słyszałem, a niektórzy twierdzą iż powrócili do porządnego grania, toteż nie osądzam).

1.INTRO
2.MESSENGERS OF THE LIGHT
3.THE KNOWLEDGE OF THE ANCIENT KINGDOM
4.INTO THE DARK

[DOWNLOAD]

Baptism [Fin] - Satanic Rituals [1998]
Pierwsze demo fińskiego Baptism. Za tworem tym stoi jedna osoba - Kommander Lord Sargofagian (kurwa, K.L. to coś jak doktor inżynier?), w występach na żywo - co oczywiste - do pomocy bierze sobie muzyków sesyjnych. Sam Kommander Lord Master Szef Wszystkich Szefów macza palce także w takich tworach jak Horna, Behexen (bass) i Satanic Warmaster (sesyjne bębny), toteż wiadomo w jakim stylu black metalu spodziewać się możemy. Brzmienie trąci Horną, same kompozycje klimatem przypominają Satanicznego Wojennego Chomika - ogólnie zatem bardzo pozytywne pierdzenie.

1.FOREST OF SUICIDAL MEMORIES
2.FROM THE GATES OF APOCALYPSE
3.THE HEART BLEEDS
4.THE BEHERIAL MIDNIGHT

[DOWNLOAD]

piątek, 17 września 2010

Koldbrann [Nor] - Pre-Prod [2002]


Jeden z tych zespołów które wypada znać, gdyż Koldbrann napierdziela naprawdę przyzwoicie! Prezentowana tutaj promówka to dwa black metalowe wałki mające dostateczną siłę by zdmuchnąć nawy kościelne swoim pierdolnięciem. Polecam!

1.KOLDBRANN
2.DEN ENDELIGE

[DOWNLOAD]

Paganus Doctrina [Cri] - Natural Inbio De Paganismo [1995]
Ha, chyba jedyny, a w każdym bądź razie jeden z nielicznych zespołów jakie znam, który pochodzi z... Kostaryki. Ja myślałem że tam wszyscy dupy grzeją nad Pacyfikiem, a w wolnych chwilach spierdalają przed lawą wulkaniczną, podczas gdy tam jakaś scena black metalowa istnieje! W każdym bądź razie prezentowana tutaj demówka Paganus Doctrina trzyma bardzo dobry poziom i nie jest to jakaś typowa sieczka - mieści się tu parę smaczków, o których pisać mi się nie chce, gdyż sami je wyłapiecie.

1.Nazarenus
2.Recuerdo S. XIV/Obscura En Teoria Celeste
3.Hypostasis-Nous De Culto Christos Dogma
4.Teologismo Doctrinal
5.Plotino Unoprimigenio/Natural Inbio Del Paganismo

[DOWNLOAD]

Algaion [Swe] - Heosphoros Ho Proi Anatellon [1994]
Słodki jak miód i melodyjny aż do porzygu black metal ze Szwecji. Trochę lat już dłubią w muzyce, a rok temu nagrali trzeci pełnoprawny krążek. Prezentowane demo pochodzi z 1994 roku i zawiera cztery wałki. Spotkałem się z określeniem ich muzyki jako atmosferyczny black metal, co sugeruje że pewnie śpiewają o pogodzie i z meteorologią są za pan brat.

1.Heosphoros Ho Proi Anatellon
2.And With Darkness I Pierce Him
3.Firm of Purpose
4.On the Reach of Zaphonia

[DOWNLOAD]

czwartek, 16 września 2010

Rakoth [Rus] - Tiny Deaths [2003]
Rakoth istnieje już ładnych parę lat, a i ma całkiem sporo materiału na koncie, mimo to nie zalicza się do specjalnie rozpoznawalnych nazw. Odkryłem ich gdzieś koło 2004 roku i najbardziej zainteresował mnie właśnie ten materiał. W sumie cholera wie jak to zaszufladkować - black metal bez black metalu? Eksperymentalny doom? Nie wiem, pozostawię to Wam.
Instrumentarium dosyć dziwne - sporo rozmaitych piszczawek, flecików i innych dziwacznych wynalazków. Bardzo dużą rolę odgrywa gitara basowa, która często włazi na pierwszy plan. Wokale są dość specyficzne i niekonwencjonalne - jest trochę black metalowego skrzeku, ale przez większość albumu raczeni jesteśmy śpiewem, albo raczej czymś w rodzaju ponurej melorecytacji. Ogólnie poziom płyty bardzo nierówny - sporo kawałków najzwyczajniej w świecie bym nie umieszczał, bo obsysają i nie pasują do klimatu całości (z tego co pamiętam przede wszystkim tyczy się to utworów "Viscious Life" i "Trust This"). Za najlepsze kompozycje natomiast uważam "Dawn", "Edge" oraz tytułowy "Tiny Deaths".

1.Intro
2.Planekeep / The Crypt
3.Fevered
4.Dawn
5.Trust This
6.Edge
7.Horizon
8.Vicious Life
9.June 3
10.Just Another Lament
11.Tiny Deaths

[DOWNLOAD]

środa, 15 września 2010

Tool [US] - 72826 [1991]Zawsze byłem wielkim maniakiem Tool, zwłaszcza 9-10 lat temu kiedy to miałem wręcz obsesje na punkcie tegoż zespołu i z fascynacją zagłębiałem się w teksty interpretując je na różnoraki sposób (jak się z perspektywy czasu okazało na ogół nie do końca słuszny, gdyż wiele z nich jest równie skomplikowana jak okładka od "Grudzień za Grudniem" Furii, ze zrozumieniem sensu której wiele osób wciąż ma kosmiczne problemy). Pomimo iż od paru lat już raczej rzadko wracam do muzyki tegoż kwartetu, a lachrymologia i tym podobne bzdety które za młodu łykałem niczym dziwka kutasy przestały być moją życiową ścieżką, wciąż uważam iż jest to jeden z lepszych zespołów jakie wysrała matka ziemia, geniuszem porównywalny z Led Zeppelin czy Pink Floyd (chociaż tyczy się to w zasadzie przede wszystkim AEnimy i Lateralusa), ale wiem że i tak większość metalczyków w wyprasowanych przez mamę koszulkach Darkthrone twierdzi że Tool to nu-metal, 'syw' i 'guwno' bo som komercyjni. Anyway, jakoś tak się dziwnie złożyło że dopiero teraz styczność mam z owym demem - nie usłyszałem tu co prawda nic, czego nie znałbym z "Opiate" i "Undertow", ale z dużym entuzjazmem podszedłem do perspektywy posłuchania pierwotnych wersji utworów, które wypełniały mi kiedyś cały wolny czas. Za zapoznanie mnie z owym materiałem pozdrowienia dla Belgarada.

1.COLD AND UGLY
2.HUSH
3.PART OF ME
4.CRAWL AWAY
5.SOBER
6.JERK OFF

[DOWNLOAD]

piątek, 10 września 2010

Grapinherd [Pol] - Uroczysko [2002]
Kapela z Warszawy. Jeden materiał na koncie, czyli właśnie to demo. Początkowo, tj. w 2002 roku ukazało się ono na taśmie, trzy lata później Total War Productions podjęło się wydania tego materiału na CD-r (z okładką którą wkleiłem powyżej). "Uroczysko" to czterdzieści pięć minut niezgorszego black metalu. Wielu jurnych słuchaczy zainteresuje zapewne fakt iż dwie osoby z zespołu (czyli połowa składu) to kobiety, a co lepsze żadna z nich nie oblega mikrofonu ;-).

1.Dead End Stronghold
2.The Old Path
3.On the Deadly Glare
4.Hoards of Past
5.Alone
6.The Tempest Depths
7.Into the Fog
8.Pagan Blaze

[DOWNLOAD]

poniedziałek, 6 września 2010

Silva Nigra [Cze] - Armageddon [2001]
Dosyć znaczący zespół z Czech, w Polsce chyba jednak nie cieszy się zbyt dużą popularnością. W każdym bądź razie zapodaję pierwszym demem tejże hordy - typowy black metal nie wyróżniający się ani oryginalnością, ani nowatorstwem. Ogólnie czeski język w uszach Polaka brzmi na ogół dosyć śmiesznie, toteż na sam wydźwięk ichniego akcentu pojawia mi się banan na twarzy - nic nie poradzę.
W każdym bądź razie "Armageddon" posłuchać można, nawet kilka razy - nie sądzę jednak by kogoś porwało na dłużej.

1.BASTARD
2.ARMAGEDDON
3.NIKDY VICE
4.UNTITLED

[DOWNLOAD]

niedziela, 5 września 2010

Haemoth [Fra] - Hell Grace [2001]
Taśma demo wpierdalatorów żab. Nagrana w 1999 roku ukazała się dwa lata później w limicie 50 sztuk. Materiał ten znalazł się również na splicie z Ad Noctem. Tradycyjnie - siarka, diabeł i buchający ogień.

1.INFEST
2.HELL GRACE
3.ANGELUS IRAE

[DOWNLOAD]

Warloghe [Fin] - Wargod [1997]
Kolejny reszek - tym razem finlandzki Warloghe. Materiał nieoficjalny, zarejestrowany na jakiejś taśmie, bez coverartów i innych zbędnych pierdół na śliskim papierze, którym nawet nie można się podetrzeć. Na całość składa się jeden utwór, w sam raz dla miłośników surowizny w klimacie Horna bądź Musta Surma.

[DOWNLOAD]

Luror [Ger] - Blutkrieg [1996]
Luror to jednoosobowy twór z Niemiec. "Blutkrieg" jest pierwszym demem i zawiera 17 minut klimatycznego, wpadającego w ucho black metalu.

1.INTRO
2.THE SIDE OF DARKNESS
3.ERINNERUNGEN
4.ARMAGEDDON
5.BLUTKRIEG

[DOWNLOAD]

Darkened Nocturn Slaughtercult [Ger] - Rehearsal [1998]
Reh Darkened Nocturn Slaughtercult zarejestrowany w styczniu 1998 roku. Dwa utwory zagrane na modłę starego Darkthrone. Reszek niestety instrumentalny, toteż nie usłyszycie tutaj wokali naszej rodaczki.

[DOWNLOAD]

IC Rex [Fin] - Lunar Possession [2004]
IC Rex to stosunkowo młody twór, gdyż powstał w 2003 roku. Muzyka jaką tworzy Cinatas - jedyny człowiek wchodzący w skład tego przedsięwzięcia - to surowy, aczkolwiek dość pomysłowy black metal o bardzo nieprzyjaznym brzmieniu. "Lunar Possession" jest pierwszym demosem - w sumie cztery utwory i niespełna pół godziny obcowania z djabełem.

1.THANATOS IN RAPTURE
2.UNION IN DEATH - SWORDS OF MAGICK
3.METAMORPHOSIS
4....OF DIVINITY

[DOWNLOAD]

czwartek, 2 września 2010

Setherial [Swe] - A Hail to the Faceless Angels [1993]
Pierwsze demo tego przez niektórych lubianego, a przez innych mniej zespołu. Ja tam Setherial doceniam (chociaż maniakiem nigdy nie byłem), a owe demko to zaprawdę przyjemna porcja klimatycznego (pomimo swej surowości... albo właśnie dzięki niej), black metalowego siekania w stylu starszych nagrań Dark Funeral.

1.Obscurum
2.A Hail To The Faceless Angels
3.The Reborn Darkness
4.As A Shadow
5.The Ancient Sphere
6.Dreams Of Sadness

[DOWNLOAD]

Bustum [Pol] - Rehearsal [1995]

Reszek Bustum, a na nim dwa utwory z 1995 roku. Wiadoma jakość dźwięku sprawia iż materiał tylko dla maniaków ekstremalnie nieczystego brzmienia.

1.FIRST DAY OF THE ARYAN WAR
2.TIME OF RAGNAROK

[DOWNLOAD]

Rigid Horns [Fin] - Nightrhymes [2007]
Instrumentalny black metal z Finlandii. Kompozycje dość łagodne, a właściwie to złagodzone za sprawą klawiszy, tempa wolno-średnie, wokali nie stwierdzono (co wcale nie jest minusem, a w przypadku tego wydawnictwa wręcz przeciwnie). Materiał oficjalnie ukazał się na taśmie w limicie 60 kopii, ponadto jest dostępna wersja CD opierdalana przez zespół.

1.Honour Never Dies
2.Promethean Blood
3.Suden Tie

[DOWNLOAD]

środa, 1 września 2010

Condemnation [Pol] - The Fall of Lucipher [1989]
Polski Condemnation i ich dzieło "The Fall of Lucipher", przy czym nie jest to kompilacja z 1994, lecz ich pierwszy surowy materiał wydany jako demo w 1989 roku. W tworze tym palce maczał między innymi Marcin Nowak (Vader, Behemoth).
Gdyby brzmienie nie było tak przejebane, to z pewnością miałoby to spory potencjał, hehe. Zresztą pewnie ma - rok temu chłopy płytę wydali, której co prawda nie słyszałem, ale zapewne jest to już rzecz o wiele bardziej dopracowana (wszak po 20 latach muzycy musieli przejść ogromny progres).

1.THE EXORCISM
2.IN FIRE OF HELL
3.THE CURSE
4.THE FALL OF LUCIPHER

[DOWNLOAD]

Gnome [Jpn] - Under the Black Moon [1996]
Bardzo ciekawe granie z kraju kwitnącej wiśni. Jest to jednoosobowy projekt niejakiego Wood'a z wrzucanego niegdyś przeze mnie na tą stronkę Gorugoth. Black metalowa melancholia z klawiszowym tłem i wokalami w stylu Burzum. Gdyby wyszło to parę lat później, okrzyknięto by to pewnie mianem "depressive" black metalu, wtedy jednak jeszcze nie było takich idiotycznych etykietek. W każdym bądź razie granie dość przygnębiające, a jako że i mi ponury klimat jesieni się udzielił, słucha mi się tego nad wyraz miło.

1.LA FORET (I/II)
2.LA MER

[DOWNLOAD]