wtorek, 27 grudnia 2011

Tumturumtumtum.
Z okazji czwartych urodzin tejże nikomu niepotrzebnej strony, życzę wam aby śmierć przyszła nagle i była bezbolesna. Ponadto dużo nuklearnych grzybów w nadchodzącym sezonie. Niech wam ziemia lekką będzie, a radioaktywny deszcz oczyści wasze groby z psiej spierdoliny i gówien. Heil Satan and nuclear new year.

Von [US] - Satanic [1990]
Von... Totalne zaprzeczenie muzycznego kunsztu, antyteza dobrego smaku i harmonii. Teksty pozbawione ręki, nogi i mające dupę zamiast głowy, rogaty diabeł z rakiem mózgu jednak w nich siedzi i toczy pianę z pyska. Tym razem Diabeł jest ryży i czcicieli ma w Wehrmachcie, jak dowiadujemy się z utworu "Devil Pig" ("Black origin, goat horns, Tusk devil, pentagram stamp"). Nie wiem za co lubię Von, bo patrząc obiektywnym okiem trzeźwego człowieka, a nie opętanego przez demony posrańca, muzyka ta jest prosta jak kokot wieprza w czasie wzwodu, a teksty ubogie jak przedszkola w Jugosławii. Może w tej całej alkoholickiej, prymitywnej durnocie tkwi największy urok? Ino wszechwiedzący, czteroliterowy i dwujajeczny byt zna odpowiedź na to pytanie. Zespół dorobił się już w każdym razie statusu kultowego, a kto uważa inaczej, ten gra w filharmonii na flecie.

1. Veinen
2. Devil Pig
3. Veadtuck
4. Satanic
5. Released
6. Lamb
7. Evisc
8. Dissection

[DOWNLOAD@megaupload]


or

[DOWNLOAD@sendspace]

Veles [Pol] - Rehearsal [1997]

Reh Veles zawierający próbne nagrania utworów z "Black Hateful Metal". Zaleciało mi gdzieś kiedyś, podczas jakichś luźnych ploteczek przy kawusi, że płyta ta miała się z początku zwać "chuj wam wszystkim w dupę", ino nie przeszło w wytwórni. :-) W każdym razie jak to mawiał Tischner, istnieje cała prawda, święta prawda i gówno prawda, toteż nie wiem pod którą z wspomnianych można to podpiąć. Na reszku pięć utworów pozbawionych wokali.

1.THE DAWN OF NEW EMPIRE
2.THE SPIRIT OF ANCIENT EUROPE
3.BROKEN CROSS
4.MILLENIUM OF DISGRACE
5.BLACK HATEFUL METAL

[DOWNLOAD@sendspace]


or

[DOWNLOAD@megaupload]

Worship [Grc] - Through the Dark Age We are Dreaming [1997]

Twór z Grecji, którego nie należy mylić z doom metalowcami z Niemiec. Za Worship o ile informacje zawarte w sieci są słuszne, stała początkowo jedna osoba - niejaki Acherontas. Ukazało się jedno demo, następnie skład się powiększył o parę osób, a nazwa została zmieniona na Stutthof (a parę lat później na Acherontas). Jakoś tak to było. Chyba.

1.DARK ENDLESS
2.THROUGH THE DARK AGES WE ARE DREAMING
3.PAGAN WARRIORS
4.WORSHIP

[DOWNLOAD]

Wintermoon [Pol] - Deadtime [1999]

Formacja z Krosna, mająca na koncie kilka dem. Można powiedzieć że to taka spóźniona, polska odpowiedź na Mercyful Fate, gdyż inspiracji tym zespołem jest tu mnóstwo (mamy zresztą nawet cover utworu "Black Funeral"). Wokalista miejscami próbuje naśladować Kinga i nie brzmi to najgorzej - no, ale wiadomo że śpiew Petersena jest nie do podjebania, więc nie ma się co spodziewać cudów. Ogólnie jednak ciekawa sprawa - nie znam zbyt wielu polskich kapel próbujących zawrzeć w swojej muzyce esencję muzyki KD&MF, stąd też choć nie mogę powiedzieć o tym tworze że jest "oryginalny", to z całą pewnością wart uwagi.

1.DEADTIME
2.MASTER OF METAL
3.THE MESSENGER
4.LIVING NECROSIS
5.ANNIHILATION
6.STRONGER THAN DEATH
7.PAINFUL UNION
8.WINTERMOON
9.SHADOW OF THE MURDERER
10.BLACK FUNERAL (MERCYFUL FATE COVER)

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]

piątek, 23 grudnia 2011

Dunkelheit [Pol] - Promo [1997]

Jednoosobowy projekt z Gliwic za którym stał Waldemar Sagan. Ukazała się tylko jedna taśma-promo, na której znalazły się dwa dość długie utwory - obydwa przekraczające czas trwania 10 minut. Zacny black/doom metal z dużym naciskiem położonym na syntezatory.

1.I'M YOUR GOD
2.WHISPERS

[DOWNLOAD@megaupload]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

or

[DOWNLOAD@sendspace]

czwartek, 22 grudnia 2011

Nowinki z Mort Productions

Ukazały się dwa nowe wydawnictwa w MP - demo The Mirrors oraz split Xanctux/Regna av Aska. Jako że to drugie mam już w rękach, muszę rzec że nie jestem w 100% usatysfakcjonowany, z powodu wybitnie spartaczonego tyłu okładki, który musiałem pociąć, aby zmieścił się w pudełko (jak MP rozwiąże ten problem, to już nie moje zmartwienie...chyba). Generalnie jednak wybrzydzał nie będę (jako że nic mnie to nie kosztowało, a booklet zrobiony został przyzwoicie). Kto chce, może sobie składać zamówienia tutaj:

THE MIRRORS

REGNA AV ASKA/XANCTUX SPLIT

Cena Mirrors - 16 złotych, w co wliczona jest przesyłka. Split za 15 złotych, j/w. Oba wydane na CD-r.
Żeby nikt nie kupował kota w worku, wrzucam po jednym kawałku do odsłuchu, aby każdy wiedział czego może się spodziewać...

Regna av Aska - II
Xanctux - Black Prayer

wtorek, 20 grudnia 2011

Holy Fucking Antichristmas volume 4

Świąteczna atmosfera się udziela? Mi też nie. Na pobudzenie gwiazdkowego, radosnego klimatu jakaś składanka z (net)labelu Vrangsinna chyba zdarta. Dwa oblicza, o zachęcających nazwach Side Piss (okładka powyżej) i Side Shit (okładka w podobnej konwencji - można się domyśleć). Tracklisty nie przepisuję, bo mi się nie chce. W każdym razie usłyszycie między innymi Vrangsinn, Plaag, Throne of Malediction, Svidd, Hecate, Legion of Crows i trochę innych patologów z różnych zakątków świata. Najbardziej podszedł mi kawałek hordy Dunkelheit (nie mylić z polskim zespołem o tej nazwie, który zresztą zamierzam niebawem umieścić) - black metalowe jebnięcie z rockowym rozmachem. Ciekawie też zaprezentowała się też formacja, z jaką do tej pory nie miałem styczności, a mianowicie Ion Vader. Właściwie to nie wiem czy to formacja, czy też muzyk greckiego Diablery, który nosi właśnie taki pseudonim - w każdym razie utwór mi siada. Na kompilacji znajduje się też sporo typowo(?) rockowych kawałków, no ale święta bez porządnego przykurwienia to jakieś nie porozumienie, więc należy je pominąć.

[DOWNLOAD]

niedziela, 18 grudnia 2011

Satanicum Tenebrae [Fra] - Seul [1995]Ostatnie z dem Satanicum Tenebrae (z tych o istnieniu których oficjalnie wiadomo, bo kto wie - może było więcej). Za tworem tym stoi ta sama osoba co za Mütiilation, o czym zresztą już wcześniej wspominałem. Rzecz bardzo minimalistyczna. Pierwszy kawałek to sam śpiew (powiedzmy), w drugim monotonnie poplumkiwany smętny riff na gitarze, w trzecim nieco pierdzenia, w czwartym znowu plumkanie któremu towarzyszą jakieś obłąkańcze jęki i w piątym znów trochę szumów i ładne klawiszowe zakończenie brzmiące jak z jakiegoś programu z Discovery Science.
Klimat jakiś to ma, więc jeśli ktoś nie jest wymagający i lubi takie amatorskie zapisy, to może mu się spodobać.

1.Les 13 voix de la maison de l'enfer
2.Seul
3.Mon ame au Diable
4.Cette nuit est notre nuit
5.Le miroir et le traître

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]

sobota, 17 grudnia 2011

Mütiilation [Fra] - Promo [1995]
Wspominałem już kilkakrotnie o Mütiilation, więc nie będę dupił smutów. Do ściągnięcia promówka z 1995 roku. Jak ktoś ma alergie na kurz, brud i syf, to pewnie zdechnie przy słuchaniu, ale ja tam mam wrażenia pozytywne. A i coveru Bathory nie zabrakło.

1.Possessed and Immortal
2.The Rite of Darkness
3.Sorceror's Land
4.Under the Fullmoon
5.Forests of an Evil Dream

[DOWNLOAD]

Anathema [UK] - All Faith is Lost [1991]


Drugi bodajże demos Anathemy. W sumie trójka braci Cavanagh palce tutaj maczała, gdyż na bassie udzielał się Jamie (bliźniak Vincenta) który po tym nagraniu gdzieś przepadł na dziesięć lat i powrócił dopiero na "A Natural Disaster". Rodzinka muzykalna że nie ma chuja we wsi. Na wokalach słyszymy jeszcze Darrena White'a, po odejściu którego zespół zaczynał powoli zmieniać swój styl na łagodniejszy i bardziej przystępny.

1.CRESTFALLEN
2.AT ONE WITH THE EARTH
3.ALL FAITH IS LOST
4.THEY DIE

[DOWNLOAD]

Vlad Tepes/Belkètre [Fra] - March to the Black Holocaust [1995]

Split Vlad Tepes z Belkètre - moim zdaniem jedno z ciekawszych wydawnictw obydwu zespołów. Vlad Tepes w końcu ma tutaj przyzwoite brzmienie (przynajmniej jak na tego typu muzykę), stąd też słuchaczowi już nie miękną wory ze zmęczenia, spowodowanego wsłuchiwaniem się w celu wyłapaniem czegoś z morza hałasu. Belkètre trochę mocniej atakuje surówką po organach słuchowych, ale nikt się pewnie cudów nie spodziewa pod tym względem. Kawałki w każdym razie miotają. Łącznie godzina bluźnierczego black metalu.

Vlad Tepes
1. Wladimir's March
2. Massacre Song from the Devastated Lands
3. In Holocaust to the Natural Darkness
4. Drink the Poetry of the Celtic Disciple
5. Dans Notre Chute
6. Misery Fear & Storm Hunger
7. Diabolical Reaps
8. Under the Carpathian Yoke

Belkètre
9. Guilty
10. A Day Will Dawn
11. Hate
12. Last Sigh of God
13. Night of Sadness
14. Despair
15. Those of Our Blood
16. If We Had...


[DOWNLOAD]

piątek, 16 grudnia 2011

Luciferion [Swe] - Demo [1994]
Szwedzka kapela z Polakiem w składzie, który był jej współzałożycielem (jak nie dawno się dowiedziałem to ta sama osoba co stała za polskim black metalowym aktem Einhorn, który nagrał tylko jeden, ale za to zajebisty utwór). Nie wiem właściwie o co kaman z tym demem. Na metal-archives wklejone jest dwa razy, z tą samą okładką i rozmaitymi tracklistami. Wersja którą ja posiadam (w formacie cyfrowym jedynie, stąd nie mam możliwości zweryfikowania jak to jest naprawdę) ma jeszcze inną tracklistę. No ale nie będę dociekał o chuj chodzi - ważne że z głośników zacny death metal pruje. W sumie przez długi czas żyłem w błędnym przekonaniu że to polska kapela (liczba obcokrajowców w tym chlewie przeważa jednak moc biało-czerwonego sztandaru), jako że kojarzyła mi się głównie z tributem w stronę Kata, gdzie Luciferion wykonał jeden utwór w języku polskim ("Bramy Żądz" o ile mnie pamięć nie myli).
Polecam!

1.REBEL SOULS
2.THE VOYAGER
3.SATANS GIFT (THE CROWN OF THORNS)
4.GRACED BY FIRE
5.HYMNS OF IMMORTAL

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]

Lord Hitler [Pol] - Rehearsal [1991]

W rankingu na najbardziej kuriozalną nazwę, ten zespół z pewnością zająłby wysoką pozycję. Za kapelą stały trzy osoby. Wokalista współtworzył również znanego i lubianego zina Infernal Death. Ukazał się ino ten jeden reh.

1.AGONY OF JESUS CHRIST
2.RITUAL SACRIFICE
3.VOICES FROM HELL

[DOWNLOAD@przeklej]

or

[DOWNLOAD@megaupload]

środa, 14 grudnia 2011

Abyssic Hate [Aus] - Life is a Pain in the Neck [1996]

Demos Abyssic Hate z 1996 roku. Utwory znane z długograja - różnica tkwi tylko w nieco surowszym brzmieniu oraz w braku wokali. Ukazało się jedynie dziesięć ręcznie numerowanych egzemplarzy tej demówki.

1.DEPRESSION PART ONE
2.DEPRESSION PART TWO
3.SUICIDAL EMOTIONS
4.DESPONDENCY

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]

Fight [Pol] - United and Strong [1994]

Fight tworzony był w pojedynkę przez Sirkisa z North. Ukazało się jedno demo, które generalnie jakoś specjalnie nie porywa - ot, surowy, prosty black metal, jakiego mnóstwo. Ludzi kolekcjonujących historyczne nagrania, może to jednak zainteresować.

1.OUR FIGHT
2.DAYS OF VICTORY
3.MY FATHERLAND
4.FREEZING MOON (MAYHEM COVER)

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]

Beastcraft [Nor] - Satanic Supremacy [2004]
Jedna z bardziej cenionych przeze mnie hord black metalowych z Norwegii. W składzie ludzie ze świetnych zespołów takich jak Vulture Lord czy Urgehal. Do ściągnięcia taśma demo z kwietnia 2004 roku.

1.RECRUCIFIXION
2.DAEMON CALLING
3.SATANIC SUPREMACY
4.THE HORNED GOD RISES

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]

Pandemonium [Pol] - Reh/Promo [1991]
Polska formacja powstała w Łodzi, w 1990 roku za sprawą Pawła Mazura i nieżyjącego już Piotra Żubrzyckiego. W 1995 roku przyjęli nazwę Domain, powrócili jednak do starej dziewięć lat później. Poniżej pierwsze demo - reh zarejestrowany w maju 1991 roku. Cztery utwory, w tym cover Samael.

1.HAGA SOPHIA
2.UNHOLY EXISTENCE
3.INTO THE PENTAGRAM (SAMAEL COVER)
4.MIGHT OF THE GODS

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]

wtorek, 6 grudnia 2011

Niktkolwiek [Pol] - Bzaurie [2009]

Umieszczałem kiedyś jeden z nigdy niewydanych materiałów tego projektu, o roboczej nazwie "Berevezje". Były to eksperymentalne kawałki o bardzo zróżnicowanej stylistyce - głównie ocierające się o rozmaite drony i tym podobne dziwactwa. Tutaj druga i tym samym ostatnia porcja utworów jaka ujrzała światło z porośniętej pleśnią 60 watowej żarówki. Zgoła inne klimaty - w gruncie rzeczy po całości black metalowe. Słychać inspiracje takimi tworami jak Abyssic Hate czy Velvet Cacoon. Łącznie dziesięć przygnębiających, niezatytułowanych kompozycji. Gdzieniegdzie wplątane ambientowe i industrialne motywy, nadające jeszcze bardziej niepokojącego klimatu tymże kompozycjom.
W sumie otrzymujemy 50 minut autentycznie 'depresyjnego' black metalu. Wiarygodności zawartym na albumie emocjom dodaje fakt przypieczętowania działalności samobójczą śmiercią autora.
Podobnie jak "Berevezje" nigdy nie zostało to wydane w żaden sposób. Brak zainteresowania ze strony twórcy.

[DOWNLOAD]

Licho [Pol] - Licho [2011]
Nowy projekt twórcy Trauma Absurdicum, za zgodą którego umieszczam tutaj owe demko. Ukazało się na taśmie w limicie 66 kopii, za sprawą Werewolf Productions (tam też odsyłam zainteresowanych kupnem). Na swój sposób dziwaczne, ale bardzo urokliwe black metalowe granie z polskimi tekstami. Warto sprawdzić.

1.PROLOG
2.LICHO
3.SZAROGARDA
4.TRUPIĘGI
5.STARE WIESZCZBY
6.BIAŁY MAJAK /listen/
7.EPILOG

[DOWNLOAD]
re-uped:31.08.12

niedziela, 4 grudnia 2011

Paradise Lost [UK] - Frozen Illusion [1989]
A wścieknięty wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do Holmesa
Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie nagrywajcie chujowej, pseudogotyckiej sraki którą będą puszczać na MTV w godzinach dziennych? Holmes odparł wężowi. Nagrywać to sobie możemy, ale tylko klasyczny death/doom metal który ma klimat i pierdolnięcie. Nie wolno nam jedynie dotykać się klawiszy Rolanda i podpisywać papierów z Century Media Records, byśmy nie sczeźli. Wtedy Wąż rzekł do Holmesa: Stary, weź nie pierdol. Bóg wie, że gdy zaczniecie nagrywać bardziej przystępną muzyke, otworzą wam się oczy, a 14 letnie pseudogotki będą miały kisiel w gaciach na wasz widok. Wtedy Nick spostrzegł że na plastykową nutę jest niezły popyt i jest ona rozkoszą dla uszu i że płyty nagrane w CMR nadają się do zdobycia mamony. Podpisał zatem papiry i dał reszcie członków zespołu, którzy byli z nim - i oni podpisali. A wtedy otworzyły się im wszystkim oczy i poznali, że ich czas skończył się na "Draconian Times". Gdy zaś usłyszeli kroki Boga przechadzającego się po studiu, w porze gdy był powiew wiatru, skryli się przed nim za stoiskiem z płytami Nightwish. Bóg zawołał Holmesa i zapytał: Gdzie jesteś? On odpowiedział: Usłyszałem Twój głos w ogrodzie, przestraszyłem się, bo właśnie podpisałem papiery z Century Media Records i pomyślałem że się srogo wkurwisz. Rzekł Bóg: Któż ci powiedział, żeby podpisywać z nimi kontrakt? Czy może nie podkusił cię wąż? Wtedy Bóg rzekł do wściekłego węża: ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. Ponadto Tytanowy Janusz zapierdoli cię w połowie Sarniego Żniwa. Wygnawszy zaś ekipę Paradise Lost ze studia, Bóg postawił przed wytwórnią cheróbów i sięgając do piórniczka po żyletkę zapuścił sobie z sentymentu "Gothic".

1.PARADISE LOST
2.INFERNAL TORMENT
3.FROZEN ILLUSION

[DOWNLOAD]

sobota, 3 grudnia 2011

Dimmu Borgir [Nor] - Live In Brohm, Germany [1995]

Uwaga, uwaga. Dzisiaj w ofercie zupełnie nowy Diabeł. Zamiast standardowej, śmierdzącej, obesranej kozy, otrzymacie państwo syntetycznego Diabeła zrobionego metodą komputerową! Jest to bowiem norweski Neodiabeł! Stare Diabeły stały się przeżytkiem. Po pierwsze wali od nich stęchlizną, po drugie są brudne, zakurzone i kanciaste. Nie można się do nich przytulić.
Dimmu Borgir ofiarował nam Diabła trójwymiarowego, zrobionego z najlepszej klasy jedwabiu i bawełny. W dodatku Neodiabeł ma sylikonowe cycki i strzela z sutów laserami, a z dupy napierdala pirotechniką. Do każdego Neodiabła dołączone są okulary 3D. Instrukcji jednak nie dostarczono, bo była po norwesku i nikt by nie zrozumiał, a Nuclear Blast dba o to by klient był zadowolony. Pamiętajcie. Nikt tak dobrze nie spożytkuje Waszego kieszonkowego jak atomowy pierd!
A tutaj koncercik. Rok 1995. Diabeł chociaż miętki, to był jednak zrobiony z naturalnych materiałów. Tylko to paskudne brzmienie, a fe. Nie słuchajcie w trakcie obcinania swych owszonych, rozdwojonych końcówek, bo zadrży wam ręka i rozpłatacie sobie wasze sprośne, pryszczate mordy.

1.Stormblast
2.Over Bleknede Blaner Til Dommedag
3.Da Den Kristne Satte Livet Til
4.Alt Lys Er Svunnet Hen
5.Nar Sjelen Hentes Til Helvete
6.Guds Fortapelse - Apenbaring Av Dommedag
7.Vinder Fra En Ensom Grav

[DOWNLOAD]

Nunslaughter [US] - Ritual of Darkness [1987]I ujrzałem demo, które z internetu wpadło na mój dysk. I dano mi skrót do winampa. I otworzyłem winampa, a dym się uniósł i od dymu zaćmiło się słońce i powietrze. Krzyknąłem "kurwa" i poszedłem wyłączyć piekarnik z ciastem. Odpaliłem demo i powiedziałem mu aby nie czyniło szkody moim głośnikom, ani klawiaturze, ani myszce - lecz tylko katolikom mieszkającym nade mną, którzy od godziny wyzywają się od szmat i skurwysynów kłócąc się przy tym o pieniądze. A wygląd taśmy - podobny do Wyborczej uszykowanej do zabicia muchy siedzącej na ścianie. I minął pierwszy kawałek. I trzy kawałki zostały jeszcze do odsłuchu. W tem anioł zatrąbił... a nie, to znowu jakiemuś pajacowi alarm w aucie się włączył. I zostały przesłuchane cztery kawałki. I od tych kawałków sąsiedzi zamilkli, gdyż urwało im jaja, i pizdy i mordy, a z odbytów posoka lała się hektolitrami. Amen.

1.I AM DEATH
2.HELL'S UNHOLY FIRE
3.KILLED BY THE CROSS
4.NUNSLAUGHTER

[DOWNLOAD]

Dub Buk [Ukr] - Засинає та у ві сні помирає [1999]

Demo Dub Buk, którego tytuł można przetłumaczyć jako "Marzenia i sny umierają" bądź "Zasypia i we śnie umiera" (nie jestem lingwistą, stąd też nie wiem która opcja jest poprawna). Myślę że miłośnikom Nokturnal Mortum i tego typu rzeczy powinno się spodobać. Mi się takie granie zawsze kojarzyło z postacią Bohuna. Wiecie - Ukraina, zło i nutka romantyzmu, ha ha. Nie ma charakterystycznych do muzyki z tego regionu piszczałek oraz rozmaitych instrumentów dętych i szarpanych o popierdolonych nazwach. Nawalone za to jest klawiszy, jak pod celą we Wronkach. Ogólnie But W Dup gra taką muzykę w sam raz do relaksu, chociaż nie jeden pogański woj pewnie łzę nostalgii przy tym uroni. Ja tam wolę jednak słuchać o nuklearnej zagładzie i diabłach (chociaż w sumie drugi kawałek nosi tytuł "Armagedon", więc kto wie - może jest o atomowym Światowidzie co strzela laserami i sra gazem musztardowym).

1.Засинає...
2.Армагедон
3.U Sutinkah Ganby

[DOWNLOAD]

piątek, 2 grudnia 2011

Lucifer [Swe] - The Dark Christ [1992]Death metalowy zespół ze Szwecji, który wydał parę dem na przestrzeni lat 1990-1993. W planach był też pełny krążek, który jednak się nie ukazał. Oto jedno z dem, czy też singiel, na którym znalazły się dwa utwory. Masywne tłuczenie o piwnicznym brzmieniu.

1.NO RETURN
2.ENDLESS JOURNEY

[DOWNLOAD@przeklej]


or

[DOWNLOAD@megaupload]

Unleashed [Swe] - ...Revenge [1990]
Bardzo ceniony przeze mnie zespół, chociaż w death metalu mało się obracam. Do ściągnięcia poniżej demo nagrane we wrzeniu 1990 roku. Ukazało się z tego co wiem zarówno na taśmie, jak i na 7''.

1.THE UTTER DARK REVENGE
2.UNLEASHED
3.WHERE LIFE ENDS

[DOWNLOAD@sendspace]


or

[DOWNLOAD@megaupload]

Venom [UK] - In League With Satan / Live Like An Angel [1981]
Singielek bogów rock'n'rollu z 1981 roku. Dwa znane z debiutanckiego albumu utwory.

1.IN LEAGUE WITH SATAN
2.LIVE LIKE AN ANGEL

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]

Piorun [Pol] - Wicher W Okowach Nocy [1998]

O Piorun pisałem przy okazji wrzucania "Goreją Wicie Wojenne". Teraz umieszczam demo poprzedzające tamten materiał. Całość mam w jednym pliku trwającym 12:45, zresztą chyba nie ma tu żadnego podziału na utwory. Takie tam klimatyczne plumkanie w syntezator, dla sympatyków twórczości Munruthel (który zresztą też maczał palce w późniejszej twórczości Piorun, o ile się nie mylę). No i obowiązkowo solówki na drumli. :-)))
Znacznie mniej rozbudowana muzyka, niż to co zostało zawarte na GWW - tak więc raczej dla niewymagających słuchaczy. Przyjemnego klimatu jednak nie można temu odmówić.

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]

Thor's Hammer [Pol] - Nothing But Hate! [1997]
Za Thor's Hammer stał nie kto inny, jak Capricornus. Muzycznie jest to wypadkowa black i death metalowych klimatów. Jest to po stokroć ciekawsze, niż twórczość jaka ukazywała się pod szyldem 'Capricornus', która kojarzyła mi się z piłą tarczową usilnie próbującą przecinać betony Strasburgera (najtwardszą znaną przez naukowców substancję). Poniżej pierwszy materiał - demówka, która ukazała się końcem 1997 roku.

1.FIDELITY SHALL TRIUMPH
2.NOTHING BUT HATE
3.SURTR FOR SUNNAM

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]

Ulver [Nor] - Rehearsal [1993]

Ulver, czyli po norwesku "Wilki". Szyld ten pasuje znacznie bardziej do wykonywanej przez nich muzyki, niż do polskiego zespołu o tej nazwie, śpiewającego o cyckach niejakiej Barabary.
Powstali w Oslo w 1992 roku i działają po dziś dzień. Przez okres swojej działalności spenetrowali najrozmaitsze gatunki muzyczne - od black metalu, poprzez folk, aż po ambient i elektronikę. Stąd też dyskografia jest bardzo zróżnicowana pod względem kompozytorskim i jest w czym przebierać. Standardowo umieszczam coś z początku twórczości - instrumentalny reszek z 1993 roku.

1.Ulverytternes Kamp
2.Vargnatt
3.Tragediens Trone
4.Her Begynner Mine Arr...
5.Nattens Madrigal
6.Enser Du Vinter
7.Babylon Fell

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]

czwartek, 1 grudnia 2011

Imperator [Pol] - Dronor [1987]

Jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego death metalu, obecnie trochę już okryty kurzem i chyba nie specjalnie znany w gronie młodszych fanów metalu karmionych przez kolorowe pisemka Vaderem, Behemothem i innymi celebrytami. Dla maniaków old-schoolowego prucia smakołyk i rarytas. Dla ludzi wolących dopieszczone, chwytliwe i lekkostrawne produkcje może wydać się to mało atrakcyjne. W każdym razie kapelę kojarzyć trzeba.

1.ENDLESS SACRIFICE
2.ETERNAL MIGHT
3.TORMENTOR (KREATOR COVER)
4.HOLY WAR
5.NECRONOMICON
6.LUCIFER'S LEGION
7.ARMAGEDDON
8.SEPULCHRAL VOICE (SODOM COVER)

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]

Non Opus Dei [Pol] - Iliaest [2000]

Drugie demo tejże olsztyńskiej grupy. Nie ma tu tyle awangardy co na późniejszych wydawnictwach. Mieści się tu 20 minut black metalu z lekkimi wpływami death metalu. Bardzo przyzwoita rzecz.

1.YFEL
2.ENTERANCE INTO FANTOMLESS DEPTHS
3.REJECTING THE ILLUSIONS
4.PRZEBUDZENIE
5.YFEL

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]