sobota, 31 marca 2012

Navicon Torture Technologies [US] – Psychoheavy [2002]

Projekt power electronics/noise założony w 1997 roku w USA. Poniżej do ściągnięcia krótki singiel z 2002 roku, zawierający jeden utwór. Ukazał się w nakładzie piętnastu sztuk.

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Prurient [US] – Mater Dolorosa [2001]
Amerykański projekt noise założony przez Iana Dominicka Fernowa. Poniższa EPka wydana przez Hospital Productions trwa 20 minut i zawiera szesnaście krótkich utworów (tylko jeden dłuższy niż 2 minuty). W harsh noisie zasadniczo jak dotąd niewiele siedziałem, z racji że jest to gatunek zbyt ekstremalny nawet jak na moje gusta, ale nie wynaleziono jak na razie prostszego i skuteczniejszego środka na wyładowanie nienawiści, frustracji i agresji (w alternatywie można kogoś porąbać siekierą, ale chyba jest to karane mandatem, a pieniądze lepiej zainwestować w muzykę, książki i wódę). Tracklisty nie przepisuję - za długa i mi się nie chce.
Swoją drogą zastanawiam się czy tytuły nie są przypadkiem nazwami 'instrumentów' użytych przy nagrywaniu. Na przykład kawałek "Vacuum Cleaner" czy "Steam Iron", he he.

[DOWNLOAD]

piątek, 30 marca 2012

Genocide Organ [Ger] - Leichenlinie [1989]
Debiutancki krążek niemieckiego Genocide Organ, który ukazał się nakładem Tesco Organisation (nie chodzi o sieć supermarketów ;-)) w 1989 roku. Trzydzieści sześć minut terroru.

1.Ave Satani
2.Mind Control/Klaus Barbie
3.Face Of Horror
4.Come Orgasm
5.Stalins Orgeln
6.1... 2... Tot
7.Negros In Sky-Wars
8.Keiner Kommt Zurück

[DOWNLOAD]

czwartek, 29 marca 2012

Con-Dom [UK] – Glory [1996]Con-Dom... podstępna i psikuśna nazwa tego projektu w rozwinięciu oznacza Control Domination. Jest to jednoosobowy projekt power electronics za którym stał Mike Dando. Poniżej EPka "Glory" wydana przez włoskie Slaughter Productions, wytwórnie prowadzoną przez nikogo innego jak Marco Corbelli z Atrax Morgue.

1.BATTLE HYMN
2.FENCE OF LEGS

[DOWNLOAD]

Mauthausen Orchestra [Ita] – They Never Learn [1985]

Jeden z pierwszych włoskich projektów power electronics. Mauthausen Orchestra założony został przez typa imieniem Pierpaolo Zoppo w 1982 roku. Jak zwykle w przypadku tego gatunku (anty)muzyki, tematyka utworów dotyczy takich spraw jak seks, perwersja, tortury, fetysze i pokrewne cuda. Projekt zakończył niby działalność w 1986 roku, ale do dziś pojawiają się rozmaite materiały sygnowane tym logiem. Poniżej EPka z 1985 roku, a na niej dwa niezatytułowane utwory - oba po dwadzieścia minut.

[DOWNLOAD]

IRM [Swe] – Oedipus Dethroned [2000]
Ciekawy projekt ze Szwecji, grający power electronics rozmiękczony nieco dark ambientem. Nie zalicza się to do najsurowszej ekstremy, ale kreuje bardzo przyjemną atmosferę. Zamiast okładki wrzuciłem zdjęcie z koncertu, bo wydaje mi się ładniejsze.

1.The Celebration Of The Untouched Skin
2.Oedipus Dethroned
3.The Disease
4.The Stage-Surgeon
5.Inside The Skull Of A Mannequin
6.The Wound
7.The Stage
8.The Crucifixion (The Final Stage)

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

sobota, 24 marca 2012

Vzaéurvbtre [Fra] - Aux Confins De L'errance [1996]Postanowiłem zrobić kolejne podejście do Vzaéurvbtre, z racji że wiem że i tak nic gorszego od "Halte funèbre et mélancholique au sommet de rochers surplombant l'océan" nie będzie mi już dane usłyszeć. Problem tylko w tym, że "Halte..." trwało 5 minut, a owe demo 17... Spotkałem się z paroma pozytywnymi głosami odnośnie tego materiału, jednak mimo wszystko nie łykam tego do końca. Motywy na skrzypcach są znacznie lepsze niż we wcześniejszym demie, aczkolwiek mimo wszystko i tak ktoś, kto na nich gra, obsługuje ten instrument mizernie. Oczywistym jednak jest że nie chodziło tu o stworzenie rozbudowanej, dobrej technicznie produkcji, a jedynie o kreowanie wynaturzonej atmosfery. Nie wiem... może te rozstrojone skrzypce, chaotyczne dźwięki i charczenie mają prawo się podobać - mi się to demo nie udziela i chyba dam sobie już spokój z wałkowaniem tegoż projektu. Wzasadzie Vzaéurvbtre nigdy nie miało się szerzej ukazać - ten projekt kierowany był tylko do ludzi z najbliższego otoczenia twórców - stąd też recenzowanie tegoż mija się z sensem. Pewnym jest że z założenia miało to być odhumanizowane - i ten cel został osiągnięty, gdyż w percepcji człowieka, który kocha sztukę i piękno z pewnością Vzaéurvbtre się nie zmieści.

[DOWNLOAD]

piątek, 23 marca 2012

QUAKE 2: 1+e^(i*pi)=0 Episode III


Dawno nic nie wrzucałem. Co nie zmienia faktu że to co teraz wrzucę 99,999% ludziom którzy tu wchodzą do niczego się nie przyda. A pozostałe 0,001% stwierdzi że jest to o chuja roztrzaskać. I tak ma być. A co tym razem? Kolejny efekt mego zamiłowania do tworzenia rzeczy niepotrzebnych. W przerwie od kreowania nowej kampanii do Tie Fighter (ktoś pamięta jeszcze ten wspaniały symulator lotu?), równolegle budowałem nowy epizod do Quake2! No i jest - 16 króciutkich misji, skrajnie prymitywnych i śmiesznych. Ale co tam - miłośnicy starych gier mogą sprawdzić.
Rozpakowujemy do folderu Quake2/baseq2/maps. Jeśli nie ma folderu MAPS, należy go utworzyć.
Może wkrótce wrzucę jakieś swoje misje do Tie Fighter, albo Wolfenstein3D? Albo jakieś demo stare muzyczne. Kurwa jehova wie.
"Dodatek" uruchamiamy wpisując w linii komend (tylda) map epis1.

[DOWNLOAD]

środa, 14 marca 2012

Xanctux [Pol] - Completely Dead Inside [2012]
Trochę zaniedbałem tą stronkę, z racji że po pierwsze nie mam czasu, a po drugie mi się nie chce. W każdym razie serwuję tutaj swój nowy wyziew. Sześć utworów, z czego ostatni jest czymś w rodzaju bonusu (podobnie jak "My Suicide" na "Apokaliptycznej Anhedonii Anachorety"), gdyż ma już około 6-7 lat. Rewelacyjny moim zdaniem tekst do drugiego utworu jest autorstwa Sorvahra, spod pióra którego wychodzą najlepsze lyriksy.
Niedługo być może więcej własnych nagrań.

1.COMPLETELY DEAD INSIDE
2.ZEŚLIJ NAM GNICIE WIECZNE
3.FOUR IN FIVE
4.CHAOS
5.HYSORGA! TEAMON KARAZAN!
6.TRUCHŁA

[DOWNLOAD]

niedziela, 4 marca 2012

VIDEO: Necrovore [US] - Live in Texas [1987]Koncert niekwestionowanych miszczóf death metalu. Ponad 13 minut dewastacji. W pełni docenią pewnie ci, którzy te czasy pamiętają. Ja wtedy jeszcze na murzynów Nutella wołałem, więc nie czuję się na tyle kompetentny, aby się rozpisywać na temat zespołów takich jak Necrovore. Pamięć utrzymywać wypada jednak.

[DOWNLOAD]

VIDEO: Necrovore [US] - Interview

Natrafiłem na wywiad z Necrovore - nie mam pojęcia z którego roku w każdym bądź razie. Do ściągnięcia poniżej.

[DOWNLOAD]

piątek, 2 marca 2012

In Cold Wind [Pol] - When Night Falls [2012]
Po "In the Circles Wind" i "W Grobie" przyszedł czas na trzeci krążek* In Cold Wind - projektu Slava z Immemorial Celtic Wind. Kto pamięta dwa poprzednie, ten mniej więcej wie czego się spodziewać, a mianowicie specyficznego, minimalistycznego ambientu o grobowej i niepokojącej atmosferze. Interesujące nagranie mające charakter czegoś w rodzaju audialnego horroru, gdzie natężenie grozy narasta z każdym kawałkiem, aż do ostatniego, spokojnego i wyciszającego utworu. Warto posłuchać, choć nie gwarantuję że każdy przebrnie przez ten materiał.
Jeśli ktoś jest zainteresowany, ukazał się też ostatnio split Slav z In Cold Wind - w każdym razie egzystuje tylko w formie namacalnej (taśma).

*-poprawka, czwarty. Było jeszcze "Dark Path" w 2004.

1.THE BIRTH OF THE NIGHT
2.FIRST NIGHT
3.SECOND NIGHT
4.THIRD NIGHT
5.NIGHT DIES

[DOWNLOAD]