środa, 31 lipca 2013

Strigoi [Grc] - Ex Sangvini Dracvlae [1999]
Dwuosobowa, blackmetalowa formacja, która wydała jedynie dwa dema. Tym razem ryba po grecku serwowana jest na surowo. Niektóre inspiracje chyba podane są już w tytule pierwszego utworu. ;-) Trochę brudu, trochę melancholii.

1.Emperor of the Darkthrone 

2.Transilvanian Fog Encircles the Blood Red Fullmoon Over a Distant Tower 

3.Frozen Fear Painted on Her Face as the Velvet Coffin Opens... 

4.The Portrait of Count Dracula

[DOWNLOAD]

Uroczysko [Pol] - Zapomniane Wieki Sławskiej Dumy [2002]
Natrafiłem na takie oto demo tworu o nazwie Uroczysko. Jest to około 40 minut czegoś zbliżonego do ambientu - wiecie, pogańskie syntezatory okryte mchem, dźwięki naparzanki białą bronią, gdzieniegdzie jakieś wrzaski i takie tam. Jak dla mnie nic specjalnego, ale może ktoś lubi takie nagrania. Rzecz trochę w klimatach Piorun (chociażby piąty kawałek wydaje się być mocno inspirowany tymże projektem), ale bardziej banalna i nie tak klimatyczna.

1. Intro / Zapomniane Wieki Sławskiej Dumy
2. Stanice Przed Bitwą Wzniesione
3. … I Wzniesie Się Dumny Słowiański Miecz
4. Uroczysko
5. Nad Bałtyckimi Falami
6. Łza Wspomnienia


[DOWNLOAD]

czwartek, 11 lipca 2013

Uranus [Grc] - The Clang of Lances [1998]


Blackmetalowe granie w typowo greckim stylu, czyli zamiast sieczki otrzymujemy epickie, cudaczne wygibasy. Jakby muzykę Varathron przyprawić dużą ilością klawiszy i udziwnić do granic możliwości, to pewnie wyszłoby właśnie coś w tę mańkę. Muza z pewnością zróżnicowana, ale raczej nie każdego za serce chwyci.

1.Angaeus
2.With My Tunes to Gods I Talk
3.Χθόνιε - Σκηπτούχε
4.The Clang Of Lances
5.Δελφικόν 

[DOWNLOAD]

Perdition Hearse [Nor] - The Stealthy Beyond Death [1991]


Demo wspomnianego parę postów wcześniej Perdition Hearse, które ukazało się na taśmie, w bardzo niskim nakładzie. Jeden instrumentalny kawałek o raczej słabym brzmieniu. Całość trwa cztery minuty. Raczej nic ciekawego i prędzej sugerowałbym się zapoznać z "Mala Fide", jednak jeśli ktoś ma ochotę sprawdzić, to link poniżej.

[DOWNLOAD]

Slidhr [Irl] - Demo [2006]


Zacne demo irlandzkiego zespołu o nazwie Slidhr. Klimatyczny, ponury black metal o solidnym brzmieniu, przypominający muzycznie niektóre hordy powiązane z WTC.

1.The Serpent's Hold
2.Horn of Ruin
3.Scorn of the Old Ghost 

[DOWNLOAD]

Amon [Pol] - Dethrone the Nazarene [1999]


Zespół z Gliwic serwujący brudne, blackmetalowe łojenie. Demo ukazało się 27 maja 1999 roku. Dla maniaków surowego jazgotu.

1.Preludium
2.The Flags of Satan's Legions
3.Total Armageddon
4.Warriors of the Beast
5.In Nomine Satanas
6.Dethrone the Nazarene
7.Ave Satanas
8.The Ultimate Blasphemy
9.Deathcrush (Mayhem cover) 

[DOWNLOAD]

środa, 10 lipca 2013

Trivial Thorn [Pol] - Ravenousness [2001]


Trivial Thorn to kapela z Gdynii, która wydała trzy dema. Poniżej do ściągnięcia ostatnie z nich zatytułowane "Ravenousness". Ciekawe i nieszablonowe to granie. Określiłbym jako mieszaninę takich nurtów jak black/heavy/thrash/death metal, przy czym 'black' i 'heavy' przodują. Miłośnikom surowej sieczki z pewnością nie siądzie, ale jak ktoś ma ochotę na coś bardziej przyjaznego i klimatycznego powinien się zapoznać. Jak dla mnie bardzo interesująca sprawa.

1.Real My Son - My Real Faith
2.Symphony of Hate
3.Dancing in the Fire
4.Ravenousness
5.Domobranci
6.Lands of Imagination
7.Arctophylax

[DOWNLOAD]

Fenriz [Pol] - A Funeral of Light [1996]Jednoosobowy twór z Chorzowa, powołany do życia przez niejakiego Thorna. Na poniższej taśmie demo mieści się pięć utworów o garażowej produkcji, w tym cover Darkthrone. Można posłuchać, jeśli nie ma się alergii na kurz, stęchliznę i piwniczne brzmienie.

1.THE BALTIC MINSTRAL
2.LORD OF CARPATHIAN WOODS
3.THE DAY OF THE DEVIL HOLOCAUST
4.THE BLAZE MOUNTAIN
5.UNHOLY BLACK METAL (DARKTHRONE COVER)

[DOWNLOAD]

Hag [Pol] - Wiedźma [1997]Hag to dwuosobowy zespół pochodzący z Gdańska. Nagrali tylko jedno demo, a na nim ponad 20 minut ekstremalnie surowego blackmetalowego rąbania. Wciąż lubię tego typu rzeczy posłuchać od czasu do czasu, chociaż nie sposób nie stwierdzić że miejscami ten materiał brzmi nieco komicznie.

1.TRON ŚMIERCI
2.MAGICZNY WIATR
3.MOC
4.KSIĘŻYC
5.ZASTĘPY
6.ODDECH BOGÓW
7.GÓRA

[DOWNLOAD]

Wśród Majestatu Starych Dębów [Pol] - A Black Sorcery [2005]


Taki tam akt NSBM, który potem zmienił nazwę na Drunemeton. Cztery kawałki, z czego żaden nie przekracza dwóch minut. Totalny chaos, z perkusją brzmiącą jakby spadała z górki na pazurki. W każdym razie, może komuś się spodoba.
Btw, projekt ma polską nazwę, ale zasadniczo napisane jest że pochodzi z USA. Obstawiam zatem że tworzyli to jacyś Polacy na emigracji, a jeśli się mylę proszę o poprawienie mnie.

1.A SPELL OF DEVASTATION
2.A SPELL OF DESECRATION
3.A SPELL OF GENOCIDE
4....AND THEN THE HORDES GATHERED...

[DOWNLOAD]

Vader [Pol] - Necrolust [1989]


Demos Vader z 1989 roku nagrany w składzie: Piotr Wiwczarek (wokale, gitara), Jacek Kalisz (gitara basowa) i (nie)świętej pamięci Docent (bębny). Zacne prucie.

1.Decapitated Saints
2.Reborn in Flames
3.The Final Massacre
4.The Wrath 

[DOWNLOAD]

Kat [Pol] - Promo [1996]Taka ciekawostka w postaci singla promującego "Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach" zespołu KAT. Generalnie nic niesamowitego - dwa utwory znane z tejże płyty (możliwe że nieznacznie różnią się brzmieniem, wprawne ucho być może wychwyci) i przerywniki zawierające średnio zabawne pierdolenie głupot. :-) W każdym razie może ktoś tego poszukiwał.

1.HI!
2.PRZECHWAŁKI
3.PURPUROWE GODY
4.Z CZEGO ZŻYNAMY
5.BYE
6.ODI PROFANUM VULGUS
7.JINGLE

[DOWNLOAD]

Thule [Nor] - Der Vinterstormene Raste [1993]


Pierwsze z dwóch dem norweskiego Thule (pre-Taake). Całość trwa nieco ponad 13 minut.

1.Rasekrig
2.Et Skaldekvad I Hellig Blod 

[DOWNLOAD]

poniedziałek, 8 lipca 2013

Hate Forest [Ukr] - The Curse [2000]


Nie istniejąca już horda z Ukrainy tworzona przez dwóch typów z Drudkh. Hate Forest grał surowy, brudny black metal, kierowany zapewne do ludzi, którzy uważają drewutnię za profesjonalne studio nagraniowe. Poniżej reh z 2000 roku, zawarty w całości w jednym pliku. Trwa ponad 38 minut.

[DOWNLOAD]

Ukazał się debiutancki materiał NagualKrakowski jednoosobowy twór Nagual wydał niedawno debiutanckie CD-r nakładem Putrid Cult. Jest to w zasadzie mini-album, gdyż zawiera jedynie trzy utwory. Granie wydaje się być mocno inspirowane Furią, co więcej Nihil pełnił tutaj funkcję inżyniera dźwięku. Muzyka i wokale zarejestrowane z tego co się orientuję w dwóch różnych studiach, na które twórca wyjebał sporo kasy, ale i efekty słychać - jakość dźwięku bardzo elegancka. Pozostaje mi życzyć Nagualowi sukcesów i zachęcić Was do kupna tegoż wydawnictwa. Poniżej do odsłuchu ostatni z utworów zawartych na epce.

[LISTEN]

[MAIL]

Thus Defiled [UK] - Enchanted by the Dark One [1993]
Thus Defiled pochodzi z Wielkiej Brytanii i tłucze elegancki, chwytliwy death metal w posępnych tempach. Później podobno zmienili styl grania na bardziej blackmetalowy, ale nie znam nowszych dokonań, więc nie mogę potwierdzić. Bardzo zacne młócenie, warto się zapoznać. Trzy kawałki zgrane w jeden plik. Łącznie dziesięć minut prucia.

1.Enchanted by the Dark One
2.Eternal Demonomancy
3.Primordial Darkness (Returning...)

[DOWNLOAD]

Massacre [US] - Chamber of Ages [1986]

Zespół deathmetalowy z Florydy uformowany w 1984 roku przez llena Westa, Billa Andrewsa, Ricka Rozza oraz Terry'ego Butlera. Poniżej do ściągnięcia demos z 1986 roku. Taśma już trochę sfatygowana była chyba, ale nie jest źle. Całość materiału zgrane w jednym pliku.

1.SYMBOLIC IMMORTALITY
2.CLANGOR OF WAR
3.FROM BEYOND
4.CHAMBER OF AGRES

[DOWNLOAD]