sobota, 30 listopada 2013

Xecutioner [US] - Metal Up Your Ass [1986]

Pierwsze demo zespołu prezentowanego parę postów wcześniej - Xecutioner. Różni się jednak od ostatnio wrzuconego demosa. Jest to typowy (aczkolwiek zajebisty), old-schoolowy thrash metal. Klimatu Obituary jednak nie brak, cechą charakterystyczną jest tu przede wszystkim maniera wokalna. Warto sprawdzić!

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

czwartek, 21 listopada 2013

Esoterikón - Temple of Baphomet


Złowieszczy manuskrypt Temple of Baphomet Nexion, który umieszczam za przyzwoleniem jednego z członków tego ruchu. Dla zainteresowanych działalnością i istotą Order of Nine Angles.

[DOWNLOAD@mediafire]

or

[DOWNLOAD@sendspace]

poniedziałek, 11 listopada 2013

Debiutancki materiał Phätomgel Falls już dostępny

Za sprawą francuskiego labelu Preposterous Creations, ukazała się debiutancka taśma Phätomgel Falls. Nie wiem jeszcze jak będzie sprawa wyglądać z dostępnością materiału w Polsce, ani ile kopii nam przypadnie, w każdym razie kto zainteresowany i na brak grosza nie narzeka, można póki co zamawiać TUTAJ.
A kto nie chce zamawiać, może sobie posłuchać finalnego efektu TU.
Brzmienie uległo znacznej poprawie w stosunku do wersji która wisiała do tej pory do ściągnięcia, co jest zasługą masteringu dokonanego w berlińskim Abgrund Tonstudio.
Rzecz dostępna jedynie na taśmie, nakład nieokreślony.

piątek, 8 listopada 2013

Morningstar [Fin] - Obscure Aurora Above Us [1992]Pierwsze z dem wydanych pod tym szyldem. Wcześniej kapela ta istniała pod nazwami Testator i Thor's Hammer. W zasadzie można zaszufladkować to jako BM, aczkolwiek riffy mają konstrukcję charakterystyczną raczej dla heavymetalowych zespołów. Całość dema zgrana w jednej empetrójce.

1.ANCIENT CRYPT
2.THRONE OF DOOM
3.TWILIGHT OF THE PARADISE
4.THE TRUTH

[DOWNLOAD]

środa, 6 listopada 2013

Covenant [Nor] - Promo [1995]

Materiał promocyjny Covenant, czy też jak kto woli The Kovenant, nagrany w dwójkę przez Nagasha i tego drugiego kosmitę. Trza przyznać, że zanim odkryli w sobie skłonności do homose...ekhm ekhm, to znaczy chęć do eksperymentowania z muzyką i wizerunkiem, tworzyli naprawdę klimatyczną muzę. Jedna z tych kapel (obok Ancient, Dimmu Borgir, Satyricon i paru innych), które tak dobrze żarły, aż zdechły. :-) Ino zamiast pokryć się zgnilizną jak każda szanująca się zdechła istota czyni, objebali plasteliną. W każdym razie i tak jest to muzyka bardziej nastawiona na pitolenie aniżeli na sianie destrukcji, więc większość osób tu zaglądających stwierdzi że jest fe. Ja tam generalnie nawet trochę lubię (chociaż bardziej z sentymentu, bo za młodziaka się słuchało). A nawet "Animatronic" czasem zapuszczę, jak nikt nie paczy, a ja za dużo wypiję - ot, taki ze mnie żenujący typ.

1.DRAGONSTORMS
2.NIGHT OF THE BLACKWINDS
3.THROUGH THE EYES OF THE RAVEN

[DOWNLOAD]

Demonic [Nor] - Når Mørket Faller [1994]
Pierwsze demo norweskiego Demonic. Co prawda tylko 11 minut, jednak muzycznie materiał rozkurwia, a i brzmienie nie najgorsze, z racji że było to nagrywane w studio. Warto się zapoznać.

1.Spell of the Witchdemon
2.Unholy Gates of Limbo
3.Når Mørket Faller

[DOWNLOAD]

Hydr Hydr [Nor] - Rehearsal [1990]Reh tworu o śmisznej nazwie Hydr Hydr. W składzie muzycy Cadaver i szwedzkiego Carnage, a za mikrofonem produkował się tu Johan Liiva, wokalista wczesnego Arch Enemy. Całość nagrania w jednym pliku.

1.Revel in Extinction
2.Fleshfucker
3.Dismembered Destiny 

[DOWNLOAD]

In the Woods [Nor] - Isle of Men [1993]


Kapela uformowana w 1992 roku, w norweskiej miejscowości Kristiansand. Do 1995 roku tłukli black metal, potem zaczęli podążać w stronę jakichś awangardowo-progresywnych eksperymentów, z którymi nie jestem zaznajomiony. Do ściągnięcia poniżej demo z 1993 roku - zdaje się że reedycja (czy tam wznowienie) wydana przez Kyrck czy kogoś tam innego, ale nie mam pewności, z racji że nie posiadam tracklisty.

[DOWNLOAD]

wtorek, 5 listopada 2013

Goatmoon [Fin] - Demo V [2003]Twór powołany do istnienia przez BlackGoat Gravedesecratora, który co prawda nie jest czarny, a rudy - i bardziej przypomina liska aniżeli kozła, ale muzykę tworzy przednią. Poniżej jedno z dem których wydał całe multum na przestrzeni lat 2002-2003. Charakterystyczne dla Finlandii granie w klimatach Horna czy Sargeist, ino ideologicznie w trochę mniej popularną mańkę - czwarte rzesze, swastyki, knucie wojny i całe to gówno którego nigdy nie trybiłem. W każdym razie zdecydowanie warte zapoznania się.

[DOWNLOAD]

Niflheim [Can] - True Depressive Pagan Black Metal [2005]
Jedna literka, a jaką różnicę robi. Mam na myśli oczywiście, żeby nie pomylić tej formacji z rzeźnikami ze Szwecji. Gatunek wykonywany przez Niflheim można określić jako cuś zbliżonego do tytułu tego dema. Po fakcie jednak prawdziwe apogeum depresyjnego obłędu osiągnęli po zmianie nazwy na Gris i nagraniu krążka "Il Était une Forêt", który mocno polecam ludziom pragnącym pogrzebać sto stóp pod ziemią wszelkie przebłyski pozytywnego nastroju.

[DOWNLOAD]

Apollyon [Dnk] - Troldeskovens Aander [1995]Blackmetalowa kapela z Danii grająca nieco na norweską nutę. Oprócz intra mieszczą się tu dwie całkiem zajebiste i klimatyczne oraz nieco melancholijne kompozycje. Demko zgrane w jednym pliku. Warto obadać!

1.Ensomheden Af En Frossen Skov
2.Troldeskovens Aander
3.Vinternat 

[DOWNLOAD]

Dark Abbey [Swe] - Blasphemy [1990]Zespół który później przemianował się na nieco bardziej znane Epitaph, pod szyldem Dark Abbey natomiast nagrał tylko to jedno demo. Death/thrash metal w starym stylu. Całość w jednym pliku.

1.BLASPHEMY
2.EVERYTHING WILL DECAY
3.DESECRATED TOMB
4.NO ANESTHESIA

[DOWNLOAD]

Toxic Holocaust [US] - Radiation Sickness [1999]

Toxic Holocaust powołany został do życia w 1999 roku przez Joela Grinda, który jest przysłowiowym przechujem, z racji że sam gra na wszystkich instrumentach na poziomie co najmniej bardzo dobrym, a jedynie na koncerty bierze sobie sesyjnych grajków. Poniżej do ściągnięcia pierwszy materiał demo.

1.Nothing Will Change
2.Get in the Pit
3.Follow and Believe (live)
4.Raised in Hell (Venom cover)
5.Hang the Pope (Nuclear Assault cover)
6.Living in Fear
7.The Unmanageable Task of Taming the Wild Beast Within 

[DOWNLOAD]

Corpse [Swe] - Black Dawn [1986]
Szwedzki Grave, zanim przyjął swoją obecną nazwę, serwował makabreskę pod szyldem Corpse. Poniżej do ściągnięcia demos "Black Dawn" z tego okresu. Jedenaście minut zajebistego, lekko thrashującego death metalu.

1.BLACK DAWN
2.LIFE IN DISGRACE
3.RISE AGAIN

[DOWNLOAD]

Xecutioner [US] - Demo [1986]

Drugie demo Xecutioner, czyli embrionalnej formy Obituary. Riffy i brzmienie bardzo charakterystyczne, to jest podobne do tego, które znamy z nagrań już spod szyldu obitych war. Dwa kawałki zgrane w jednym pliku - pięć minut chwytliwego death metalu.

1.FIND THE ARISE
2.LIVE LIKE THE DEAD

[DOWNLOAD]

poniedziałek, 4 listopada 2013

Death [US] - Reign of Terror [1984]
Chyba pierwsze oficjalne demo Death (bo zdaje się że "Death by Metal" nagrane zostało jeszcze pod szyldem Mantas). Ukazało się to w październiku 1984 roku. Rzecz jasna dużo w tym thrashowych klimatów, z racji że death metal dopiero raczkował, ale czuć już nutkę tego, czego uświadczyć można będzie na debiutanckim krążku. Dla maniaków Death (zwłaszcza "przed-progresywnej" ery) pozycja obowiązkowa. Całość w jednym pliku.

1.Corpsegrinder
2.Summoned to Die
3.Witch of Hell
4.Reign of Terror
5.Slaughterhouse 

[DOWNLOAD]

Nifelheim [Swe] - Unholy Death [1993]


Szwedzki Nifelheim powołany został do życia w 1990 roku przez braci Gutavsson, których cechuje prezencja Gargamela, mizoginizm, ortodoksyjne podejście do tematu ekstremalnej muzy oraz zamiłowanie do posuwania kocopołów w wywiadach. Muzycznie Nifelheim jednak rozdaje karty i znać trzeba. Do ściągnięcia poniżej pierwsze demo tejże formacji, noszące taki sam tytuł jak wydana 7 lat później EPka. Brudny, aczkolwiek chwytliwy blackened thrash metal. Całość zgrana w jednym pliku.

1.Black Curse
2.Unholy Death   
3.Satanic Sacrifice
4.Dawn of the Dark Millenium


[DOWNLOAD]