poniedziałek, 19 maja 2014

Wolf Omega [Pol] - Cult of the Purple Sun [2014]Pod szyldem Wolf Omega tworzy dwóch gości z Lęku. Ukazało się jak dotąd jedno demo, wydane przez ten sam label co wypuścił na świat wspomniany Lęk. Na demie cztery proste utwory, pozbawione bassu (przynajmniej ja go nie słyszę, ale ja już w ogóle mało co słyszę po kilkunastu latach spędzonych z muzyką black/deathmetalową :-)) i z udawanymi bębnami. Proste, ale klimatyczne zarazem. Ciężaru zbyt wiele nie posiada, niesie za to chwytliwą, leśną (uwielbiam to słowo!) aurę. Dla mnie spoko, aczkolwiek demos Lęku bardziej przypadł mi do gustu.

1.WILK
2.MAG
3.WĘDRÓWKA
4.PURPUROWE SŁOŃCE

[DOWNLOAD]

piątek, 16 maja 2014

Lęk [Pol] - The Solitary Elect of Darkness [2013]


Pięcioosobowa formacja z Rudy Śląskiej. Powstali w 2012 roku i nagrali jak dotąd jedną taśmę demo (wydaną w nakładzie stu egzemplarzy za sprawą niejakiego Wolfspell Records), którą właśnie postanowiłem tutaj zaprezentować. Zespół jest też aktywny koncertowo.
Rzecz to co prawda świeża, ale z tego co widzę wisi sobie legalnie do ściągnięcia z lastfma, jak i do odsłuchu na youtubie, tak więc myślę że nikt nie będzie miał nic przeciwko małej promocji na Antro (w innym wypadku pisać w komentarzu bądź na shoutboxie). Na treściwej kasecie mieszczą się dwa klimatyczne, nieco melancholijne utwory zajeżdżające trochę Burzum jak i ogólnie norweską nutą. Nic specjalnie odkrywczego, ale przyjemnie się tego słucha - dobry start. Zapewne będzie gościć w moich głośnikach przez pewien czas...

1.THE SOLITARY ELECT OF DARKNESS
2.IN THE WINTRY COLDEST NIGHT

[DOWNLOAD]

czwartek, 15 maja 2014

Cemetary [Swe] - Promo [1992]


Taśma promo szwedzkiego Cemetery. Na niej dwa kawałki: "Where the Rivers of Madness Stream" oraz "The Funeral", zawarte w jednym pliku. Zespół podobno podążył potem w gothic metalowe klimaty, tutaj jednak tłukli jeszcze solidny i wpadający w ucho death metal. Warto się zapoznać.

[DOWNLOAD]

Darkfeast [Fin] - Hail Satan [1991]
Jak już jechać z fińskim kultem, to na pełnej kurwie. Barathrum zaczynał pod nazwą Darkfeast i nagrał jeden materiał demo pod owym szyldem. Trwa ino 10 minut, ale co ciekawe brzmienie znacznie lepsze niż brzęczenie które wrzuciłem przed chwilą. "Lepsze" rzecz jasna nie znaczy że urywa fujarę swoją majestatyczną czystością. Jeśli jakość dźwięku przyrównać by do nacji, to Darkfeast byłby takim cygańskim biznesmenem: śmierdzi, bo taka natura rzeczy, ale mogło być znacznie gorzej. Bardzo cacy demko, raczej pod death metal, ale złe ziarno już zaczynało kiełkować w sercach tejże ekipy.

1.HAIL SATAN
2.SEALED BY BLOOD
3.CRUCIFIX MASTURBATION
4.BLACK MASS AND BLOOD
5.CORPSE DESECRATION
6.IMPURE ORGIES

[DOWNLOAD]

Barathrum [Fin] - Sanctissime Colere Satanas [1993]Barathrum to raczej kultowy zespół dla Finów, no i miał chyba spory wkład w formowanie się tamtejszej sceny blackmetalowej (jakoś to z dupy ująłem, ale domyślacie się pewnie o co chodzi). Słuchanie tego demosa przypomina jednak oglądanie filmu pornograficznego na siedmiocalowym monitorze, przy jasności ustawionej na maksimum, kontraście na minimum, podczas gęstej mgły i w odległości 10 metrów od ekranu. Niby wiesz że coś się tam dzieje, domyślasz się że pewnie coś fajnego - ale chuja z tego wynika. Tak mniej więcej scharakteryzowałbym brzmienie tego wydawnictwa - coś tam pierdzi, trzeszczy i wrzeszczy, czasem wpadnie w ucho jakiś ciekawy motyw, ale esencje wyłapać ciężko, bo nagrywane to było chyba na starego kaprala w zmurszałym garażu (chociaż zdarzało mi się słuchać i czerpać przyjemność z materiałów o jeszcze gorszej produkcji). Zatem rzecz tylko dla kolekcjonerów. Chociaż w sumie kto o zdrowym umyśle kolekcjonuje mp3!? (zresztą... lepsze to, od kolekcjonowania "dzieł" sztuki współczesnej...) Zatem: dla ciekawych, głuchych i Prawdziwych.
Wyszło 200 sztuk tej sraki.

[DOWNLOAD]

Secrets of the Moon [Ger] - Unearthed Arcana [1995]
Pierwszy demos szkopów, wydany w nakładzie kilkuset egzemplarzy. Co intrygujące, skład hordy całkowicie różnił się od obecnego. Na taśmie niespełna dwadzieścia minut przyjemnego, klimatycznego i raczej przystępnego grania.

1.INTRO
2.SCREAMS OF ANGUISH
3.LONESOME IN FOREST AT NIGHTFALL
4.SENSUAL DEFLORATION
5.SAILA
6.LUNA ECLIPSE

[DOWNLOAD]

wtorek, 13 maja 2014

Abigail [Jpn] - Descending from a Blackend Sky [1993]Obok Sigh chyba jeden z bardziej kojarzonych zespołów blackmetalowych z Japonii. Powstali w Tokio w 1992 roku i grają po dziś dzień. Poniżej do ściągnięcia epka z 1993 roku, wydana na siedmiocalowym czarnym krążku w limicie 1000 egzemplarzy. Surowa, black-thrashowa młócka.

1.SWING YOUR HAMMER / THE LORD OF SATAN
2.MEMPHISTOPHELES
3.DESCENDING FROM A BLACKENED SKY
4.COUNT BARBATOS

[DOWNLOAD]

piątek, 9 maja 2014

Painslut [Ger] - This Is My War [2004]Jedno z wydawnictw zajebistego austriackiego labelu Steiklang Industries spod skrzydeł którego wychodziły tak zacne projekty jak chociażby Rasthof Dachau, Leiche Rustikal, Tugend Mensch czy Operation Julmond. Painslut też tworzy w podobny deseń co wspomniane twory, czyli klimatyczny i przystępny mix industrialu i power electronics. Poniżej do ściągnięcia zapodaję vinyl-epkę nagraną w 2003 roku, a wydaną rok później w nakładzie 180 egzemplarzy.

1.THIS IS MY WAR
2.FOREVER I STAND

[DOWNLOAD]