środa, 30 września 2015

Abraxas [UK] - Hexe [1993]Abraxas wydał jedno demo, po czym przemianował się na szerzej kojarzone Endvra (projekt kolesi z Ontario Blue, jeśli ta nazwa jest dla kogoś bliższa). Demo to zawiera chyba ten sam materiał, albo nieznacznie różniący się od debiutu Endvra - "Dreams of Dark Water". Klimatyczna rzecz, chociaż osobiście o wiele bardziej wolę sobie zapodać takie "Black Eden". Dla tych co w ogóle nie kojarzą - jest to duet z Anglii tworzący rytualny dark ambient.

[DOWNLOAD]

Immemorial [Pol] - Ius Primae Noctis [1998]Demo Elbląskiego Immemorial, jeszcze z Martą Meger na wokalach (znaną z Enter Chaos, kapeli promowanej swego czasu w CD-Action ;-)). Całkiem niezły mix black i death metalu, z bardziej łagodnymi, klawiszowymi wstawkami i gdzieniegdzie czystymi wokalami.

1.ANOTHER REALITY
2.BETROTHAL WITH THE DEAD
3.TEMPTRESS
4.THE REMEMBRANCE
5.ONLY SADNESS
6.IUS PRIMAE NOCTIS
7.IMMEMORIAL WARS
8.LOVE AND HATE

[DOWNLOAD]

wtorek, 29 września 2015

Twilight [Grc] - Valleys of the Burning Visions [1993]
Formacja z Grecji. Trochę klimatem odbiega od greckich standardów - nieco surowsze i ostrzejsze granie niż czołowi przedstawiciele tamtejszej sceny (aczkolwiek nieco rozmiękczone klawiszowymi wtrętami pojawiającymi się od czasu do czasu). Nic specjalnego, ale można posłuchać.

1.DEMONICAL IMAGE
2.A TALE FROM AN ANCIENT WAR
3.IN WISDOM OF DARKNESS
4.CONSEQUENSE OF THE GHOSTS
5.CRY FOR HIM
6.THE FALL OF SOUL

[DOWNLOAD]

Anal Cunt [US] - 88 Songs EP [1989]Kapela równie gówniana co kontrowersyjna. Podobno jest tu nastukane 88 kawałków, ale nie chciało mi się liczyć. Jak to w grindcorze - średni czas trwania utworu to około 10 sekund. Rip mieści dwa pliki (stronę A i B owego winylu). Słuchać tylko w stanie totalnego wkurwienia.

[DOWNLOAD]

Desaster [Ger] - The Fog of Avalon [1993]Ceniona niemiecka formacja słynąca z tłuczenia obskurnego black/thrash metalu. Do ściągnięcia poniżej pierwsze oficjalne demo, zarejestrowane jesienią 1993 roku. Warto sprawdzić!

1.Twilight
2.The Final Desaster
3.And the Powers Above
4.Face of Darkness
5.Into a Magical Night
6.Northern Breeze
7.Witchcraft
8.Dawn
9.Countess Bathory (Venom cover - live)

[DOWNLOAD]

Sigillum Diaboli [Fin] - Demo II [1994]Twór z Finlandii, obecnie znany pod nazwą Diaboli. Początkowo duet, obecnie jednoosobowy projekt. Rzecz niepozbawiona pewnych kontrowersji. Ex-wokalista P. Pihlström odebrał sobie życie w 2001 roku, natomiast Petri Ilvespakka (kolo odpowiadający za muzykę - i od 2001 roku wokale) przesiedział w pierdlu cztery i pół roku za próbę zabójstwa. A sama muzyka również niczego sobie. Surowy black metal, w charakterystycznym fińskim stylu (Horna i te sprawy). Demo ukazało się w nakładzie 400 kopii.

1.Chaos
2.Thy Must Prepare to Fall
3.Luciferin Hymni / The Mirror Nazarene
4.The Third of the Storms (Evoked Damnation)
5.Supreme 

[DOWNLOAD]

Mantas [US] - Rehearsal #2 [1984]

Jak już w tematy pokrewne Death wszedłem, czas na rarytasik. Reh Mantas, pierwszego zespołu Chucka. Całość trwa nieco ponad pięć minut i została nagrana w składzie: Schuldiner, Rick Rozz, Kam Lee.

1.BEYOND THE UNHOLY GRAVE
2.LEGION OF DOOM

[DOWNLOAD]

Control Denied [US] - A Moment Of Clarity [1997]

Maniacy Death na pewno kojarzą, a jeśli są tacy nie co nie kojarzą, to pewnie z przyjemnością się zapoznają. Powołany do życia w 1995 roku side-band Schuldinera, służący realizowaniu jego bardziej progresywno-metalowych fantazji. Ukazał się jeden krążek, drugiego niestety nie zdążyli już nagrać z wiadomych przyczyn. Demo otwiera szkielet utworu "Spirit Crusher", który ostatecznie trafił na ostatni album Death, pozostałe dwa proto-kawałki znane są z debiutanckiej płyty Control Denied.

1.SPIRIT CRUSHER
2.BELIEVE
3.WHAT IF?

[DOWNLOAD]

środa, 23 września 2015

Anubi [Ltu] - God's Pantheon [1993]Jak dotąd praktycznie nie gościły tu zespoły z Litwy, więc czas na odmianę. Zespół z miejscowości Kowno, grający eksperymentalny black metal (kolesi chyba fascynował starożytny Egipt). Nie znam późniejszych nagrań, których trochę było (zespół istniał do 2002 roku, a jego istnienie zakończyło się wraz ze śmiercią wokalisty), ale w przypadku tego dema słowo "eksperymentalny" należy traktować bardziej jak "pozbawiony zamysłu". Dość monotonne i ślamazarne granie, ale ma specyficzny feeling który co poniektórym może przypaść do gustu.

1.Horde of Hell
2.Blood Orgy in Gize
3.Court of Oziris
4.Think Over and Obey
5.Mystery of the Moon
6.Strange Future
7.Darkest Rituals
8.Won't Penetrate Ritual in the Morning Light


[DOWNLOAD]

wtorek, 22 września 2015

Argentum [Mex] - Matter Misericordiae [1993]
Ciekawy i oryginalny twór z Meksyku, grający coś z pogranicza black, death i doom metalu. Materiał cechują zróżnicowane i złożone kompozycje. Do ściągnięcia poniżej pierwsze demo.

1.The Chariots Mournful
2.Asstrum Argentum
3.The Serpent's Lament
4.Inner Necrology

[DOWNLOAD]

Susscrofa [Fra] - Dins Ech Cel D'Asteartia [1993]Interesujący wynalazek z Francji. Black metal o tematyce pogańskiej. Klimatyczne granie z lekkimi folk-metalowymi wpływami (może przyrównanie do starego Nokturnal Mortum nie będzie w stu procentach trafione, ale nakieruje was na odpowiednie tory). Warto obadać, bo naprawdę ciekawy materiał, a chyba mało kto kojarzy owy twór. Istnieje jeszcze co najmniej jedno demo wydane pod tym szyldem.

1.Intro I
2.Dins ech cel d'Asteartia 
3.Senher akerbeltz 
4.Intro II
5.Pagan, sacrum facere 
6.Ode a Pyrène
7.Isturitz, darrie cant de la flauto fadarelo 

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Master's Hammer [Cze] - The Ritual Murder [1987]


Pierwsze demo Master's Hammer, pionierów czeskiego black metalu. Pół godziny surowego grzania. Dupy nie urywa, ale z braku laku można posłuchać.

1.Kovový chrám
2.Hej, čerte chlupatej
3.Hodokvas
4.Blek métl
5.Černej anděl
6.Rychlejší než Satan
7.Hymna černé krve 

[DOWNLOAD]

niedziela, 20 września 2015

Funerus [US] - Demo [1992]

Jak już jesteśmy w doom metalowych klimatach... Kojarzycie zapewne Evoken? Amerykański doom/death metal inspirowany Thergothon. Nim przemianowali się na Evoken grali pod szyldem Funerus i wysrali nam jedno demo. Nie jestem pewien czy w 1992 roku istniało już takie określenie jak "funeral doom metal" (chyba nie bardzo), ale myślę że można to podpiąć pod tę etykietkę. Flegmatyczne, brudne, ciężkie i posępne tłuczenie.

1.Ascention of the Infernal Sephiroth
2.Into the Autumn Shade 

[DOWNLOAD]

Cathedral [UK] - Demo II [1991]

Jeden z klasyków doom metalu z UK, powołany do życia przez byłego członka Napalm Death, Lee Doriana (wokale). Do zdarcia drugie demo. Mnóstwo ok!

1.Comiserating the Celebration
2.Neophytes of the Serpent Eve
3.Reaching Happiness, Touching Pain


[DOWNLOAD]

sobota, 19 września 2015

Barathrum [Fin] - Battlecry [1992]Fińska grupa wykonujący black metal, założona w 1990 roku w Kuopio. Można też usłyszeć trochę wpływów death i doom metalu. Ciężkie i surowe grzanie, raczej w wolniejszych tempach. Miejscami ciężkostrawne, ale myślę że warto się zapoznać, z racji że niektóre momenty miażdżą.

1.EPILOGUE
2.SACRILEGIUM
3.NOCTURNAL DANCE
4.JUSTICE OF THE SHINING STEEL
5.BATTLECRY / WAR OUTRO

[DOWNLOAD]

Black Crucifixion [Fin] - The Fallen One of Flames [1992]


Blackmetalowa formacja z Finlandii i ich demo z 1992 roku. Ze znanych postaci, na bębnach udziela się tu Sodomatic Slaughter z Beherit. Materiał zdecydowanie wart polecenia!

1.INTRO
2.FLOWING DOWNWARDS
3.MASTER SPIRIT
4.GODDESS OF DOOM
5.OUTRO

[DOWNLOAD]

Rotting Christ [Grc] - Ade's Winds [1992]Jedno z dem jednej z najbardziej rozpoznawalnych greckich blackmetalowych hord - Rotting Christ. Mieszczą się tu wczesne wersje dwóch kawałków znanych z debiutanckiego albumu. Zacna rzecz, działa na mnie dość nostalgicznie.

1.FGEMENTH, THY GIFT
2.THE FOURTH KNIGHT OF REVELATION

[DOWNLOAD]

Fallen Temple [Hol] - Ragnarok [1991]

Kapela utworzona przez Orloka i Othalaza z Countess. Trochę niemrawe i krzywe, ale nawet można posłuchać. Do tej pory słyszałem któreś z późniejszych dem i wydawało mi się tragiczne, dlatego niechętnie podszedłem do tego wyziewu, ale jak się okazuje nie jest aż tak źle, jak mogłoby być. Kto lubi powolne, amatorskie plumkanie bez konkretnego pomysłu, ten może sobie zapodać.

1.INTRO
2.LORD OF THE SPEAR
3.THE TEMPLE HAS FALLEN
4.ODE TO JOY
5.ACROSS THE FIELDS OF NIFELHEIM

[DOWNLOAD]

piątek, 11 września 2015

Beyond Dawn [Nor] - Tales from an Extinguished World [1990]Zespół uformowany w 1990 roku, w Oslo. Zaczynali od death/doom metalowego łojenia, potem poszli podobno w jakieś dziwne klimaty ochrzczone przez nich jako "traumatic electro rock". Poniżej do ściągnięcia pierwsze demo.

1.BINDING RITUAL
2.BEYOND DAWN
3.NEUROSIS HYPNOSIS

[DOWNLOAD]