wtorek, 24 listopada 2015

Trzecia fala black metalu!

Nie mogłem się powstrzymać... Komentarz pozostawiam wam, żeby nie było że jestem opiniotwórczy. Mam nadzieje że młody artysta doceni darmową reklamę...

[LINK1]

"Zróbmy to co robił Adolf Hitler. Tak jak on zrzucił bombę na Hiroszime, tak my rozpierdolmy tą skurwiałą cywilizacje."
TAGI: Black Metal, Hitler, Nazizm, Faszyzm, 3 rzesza, tworzenie 4 rzeszy  

Cholernie chciałbym poznać źródła historyczne, z jakich autor czerepie swoją wiedzę o otaczającym go świecie! Obstawiam sadistic.pl i facebook.

[LINK2]

[LINK3]

[LINK4]

[LINK5]

[LINK6]
Niezły merchandise! Tapety na telefon dla fanów. Zacna inicjatywa!

[LINK7]
Elokwencja i reakcja na krytykę świadczy, że twórca może być spokrewniony z niejakim Lewarem Mielniczukiem lub Wszebądem Czaplą, ale to tylko domysły.
Nie wiem czy jak wytrzeźwieję, to tego nie usunę (by chłopaka nie zrażać, bo z zapartym tchem chcę śledzić jego dalsze poczynania), więc chwytajcie póki ciepłe...
Na koniec trochę ludowej mądrości:

[LINK8] 

[LINK9]

środa, 18 listopada 2015

Nocturnal [Pol] - It's Pure... [2003]Niemal kultowa gliwicka horda grająca maksymalnie obrzydliwy, surowy, brudny i bluźnierczy black metal. Tylko dla tych, którym nie straszny odór siarki i stęchlizny. Zdecydowanie rzecz godna polecenia.

1.INROTTEN
2.IMMORTAL PATH
3.BLACK MAGIC
4.FOG ETERNAL
5.SADIST IMPERATOR STOH
6.OUTRO
7.OLD WITCHES (REHEARSAL '96)
8.STORMING THROUGH THE DAMNED SHADOWS (PURE HOLOCAUST WINDS)

[DOWNLOAD]

wtorek, 17 listopada 2015

Wicher [Pol] - The Servere Winter Wind [1995]Jednoosobowy blackmetalowy projekt z Chorzowa. W 1995 ukazało się poniższe demo, które można także usłyszeć w wersji zremasterowanej na splicie z Fenriz wydanym w 2007 roku. Brudne i surowe, lecz klimatyczne.

1.Over Those Woods and Frozen Ways
2.In Searching of Ghost of Winterland
3.The Great Profan of christian Worths
4.The Severe Winter Wind 

[DOWNLOAD]

Vim Patior [Pol] - Medieval Cult of Satan [1996]

Kielecka formacja powołana do życia przez Haar-Mageddona z Capri Sancti. Zdaje się że pierwsze demo wydane pod szyldem Vim Patior. Polskojęzyczny black metal utrzymywany w wolnych i średnich tempach.

1.MEDIAVAL CULT OF SATAN
2.HAAR MAGEDDON
3.CAPRI SANCTI
4.DEVILISH ANCIENT FANATISM

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

poniedziałek, 16 listopada 2015

Ghostrider [Ita] - Mayhemic Destruction [1985]Kapela powstała we Włoszech, w 1984 roku, która w następnym roku, po odejściu basisty zmieniła nazwę na znacznie szerzej znane Necrodeath (uchodzących wraz z Bulldozer za pionierów ichniego ekstremalnego metalu). Warto poznać.

1.THE EXORCIST
2.CURSE OF VALLE CHRISTI
3.VICTIM OF NECROMANCY
4.DOOMED TO SERVE THE DEVIL

[DOWNLOAD]

Warhagan [Pol] - Cienie Upiornych Wzgórz [1994]Warhagan to horda z Białej Podlaskiej powiązana personalnie z innym undergroundowym tworem o nazwie Kurgan. Poniżej prawdopodobnie pierwsze demo. Prymitywny pagan/black metal z lekką nutą melancholii.

1.CIENIE UPIORNYCH WZGÓRZ
2.TĘSKNOTA
3.WIELKI BÓJ
4.TRWOGA
5.D.A.N
6.WARHAGAN

[DOWNLOAD]

Holocaust [Pol] - Kampfzeit [1999]Zdaje się że ostatnie (chyba czwarte albo piąte) demo gdańskiego Holocaust (tworu powstałego jeszcze w 1992 roku). Black metal o garażowym brzmieniu. Muzycznie nawet nie jest najgorzej, ale wokale to jakaś totalna porażka, aż uszy więdną (jakby tego było mało, są za głośno). Może komuś siądzie, dla mnie ogólnie rzecz biorąc ciężkostrawne.

1.NORTHERN MIGHT OF IRON LEGION
2.THE RETURN OF THE PAGAN WARRIORS
3.FROZEN LAND
4.THE OAK

[DOWNLOAD]

niedziela, 15 listopada 2015

Paysage d'Hiver [Che] - Kristall & Isa [2000]Jeszcze trochę mroźnego black metalu w wykonaniu Tobiasa Möckla. Przed odsłuchem ubierzcie się ciepło, bo aż pizga ziąbem z głośników. Taśma ukazała się w nakładzie 200 kopii.

1.Isa
2.Austritt aus dem Körper
3.Äther
4.Der Kristall ist Eis
5.Wachen / Innere Stimmen
6.Kälte


[DOWNLOAD]

Coffin of Lament [Nor] - Gwrach-Y-Rhibyn [1993]Wczesne Vulture Lord (po okresie Energumen, przed zmianą nazwy na Faun). Pod szyldem Coffin of Lament wydali jedno demo - Gwrach-Y-Rhibyn. Kwadrans piwnicznego black/death metalu (z przewagą tego drugiego).

1.Incurvatus Inse
2.Thorns of My Soul
3.Epic of Abandoned Soul of Magerli
4.Sic Gorgiamass Allos Subjecatus Nunc
5.E.O.A.S.O.M. II
6.Garden of Eternal Rest
7.Philosophia Perennis

[DOWNLOAD]

piątek, 13 listopada 2015

Xanctux [Pol] - Darkness [2015]
Z racji długiego urlopu mam więcej czasu na przekazywanie negatywnej energii w postaci dźwięków. Stąd też wzmożona aktywność w przesyłaniu moich quasi-muzycznych wypocin. Poniżej kolejny materiał, nagrany na przestrzeni tego tygodnia.

1.I'M THE ONE
2.INSTRUMENTAL I
3.DARKNESS
4.INSTRUMENTAL II
5.DESERT
6.INSTRUMENTAL III


[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

North [Pol] - As My Kingdom Rises [1993]Zacne demo North wydane pierwotnie w piętnastego grudnia 1993 roku. Wznowienie (powyższa okładka) miało miejsce w 1999 roku.

1.THE LAST BATTLE
2.I AM THE RETURN
3.THROUGH MY BLOOOD
4.HYMN TO WINTER
5.ENTERING THE DARK KINGDOM
6.IN THE CIRCLE OF THE KINGS

[DOWNLOAD]

czwartek, 12 listopada 2015

Sutcliffe Jügend [UK] - Campaign [1982]Dawno nie wrzucałem w sumie nic z nurtu power electronics. Czas na taśmę Sutcliffe Jügend, duetu powołanego do życia przez Kevina Tomkinsa (znanego również z Whitehouse) i Paula Taylora. Nazwa projektu wzięła się od Petera Sutcliffe, znanego także jako rozpruwacz z Yorkshire - seryjnego mordercy który zamordował trzynaście kobiet (jak wiadomo mordercy i dewianci to często przewijający się temat w power electronics i harsh noise). Do ściągnięcia jedna z pierwszych taśm Sutcliffe Jügend. Zdecydowanie dla bardzo wąskiej grupy odbiorców, którzy mieli już do czynienia z antymuzyką.

1.RIGHT TO KILL I
2.WEAPON POWER
3.CAMPAIGN
4.HUMAN VIVISECTION
5.UNTITLED
6.KING IAN
7.WOMBAPHILIA
8.PLEASURE CORPSE
9.RIGHT TO KILL II

[DOWNLOAD]

Mantas [US] - Live Tape [1984]


Jeszcze jedna rzadka taśma Mantas (wczesne Death). Zawiera dźwiękowe nagranie pierwszego koncertu kapeli, który miał miejsce w Orlando. Brzmienie raczej kijowe, ale samo nagranie jest gratką dla koneserów trudno dostępnych materiałów.

1.LEGION OF DOOM
2.ZOMBIE
3.DEMON NIGHT
4.DEATH BY METAL
5.EVIL DEAD
6.POWER OF DARKNESS
7.BLACK MAGIC (SLAYER COVER)
8.EVIL CHUCK SOLO
9.BEYOND THE UNHOLY GRAVE
10.POISON (VENOM COVER)
11.ZOMBIE

[DOWNLOAD]

Moonblood [Ger] - Rehearsal IV [1995]Jedno z wielu dem-rehów niemieckiego Moonblood. Przez cały okres działalności utrzymywali podobny styl - surowy black metal o brudnym brzmieniu, niepozbawiony jednak masy chwytliwych riffów. Bardzo sobie cenię. Niestety wygląda na to, że w paczce brak trzech utworów.

1.THE RAVEN
2.HORDES OF HATE
3.THE GOD OF LIES
4.COLD AND BLOOD RED
5.THE EYES OF THE FOREST

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Leviathan [US] - Intolerance [2001]
Jedenaste demo amerykańskiego Leviathan. Prawie godzina złowrogiej, blackmetalowej materii.

[DOWNLOAD]

środa, 11 listopada 2015

Sorath [US] - The Darkness Returns [1995]
Amerykański Sorath, czyli jedna z wczesnych hord Michaela W. Forda. Chyba ostatnie demo jakie ukazało się pod tym szyldem. O wiele lepsze niż pierwsze taśmy, ale wciąż jest to prymitywny i brudny black metal, raczej dla niewymagających słuchaczy. Mi siadło.

1.THE DARKNESS RETURNS
2.WINTER BLACK AND SORCERY BEYOND
3.DARK TEARS OF THY PAST
4.FROZEN MOUNTAINS UNDER FORBODING SKIES
5.THY BESTIAL WINTERLAND
6.WINGS OF DARKNESS
7.SPIRITS FLOATING BEYOND

[DOWNLOAD]

And End... [Rus] - Between Light and Lies [2013]Warto zaprezentować ten twór, nim odejdzie w zapomnienie wraz z twórcą. Za And End... stał Roman Lomovskiy, znany też z projektu Unuseful Life (z tego co pamiętam również całkiem niezłego wynalazku). And End... nagrało jeden krążek - "Between Light and Lies", ale nie jestem pewien czy to się w ogóle ukazało na jakimś fizycznym nośniku. Muzycznie jest to depressive black metal, nie odstający poziomem od klasyków tego smętnego podgatunku. Niesie ta muzyka duży ładunek bardzo negatywnych emocji, i mógłby wykwitnąć całkiem niezły projekt, gdyby nie to, że Roman Lomovskiy powiesił się niecałe dwa miesiące po nagraniu tego materiału. Szkoda, bo chłopak miał talent. Ale taki już los outsiderów. Warto się zapoznać.

1.YELLOW
2.DISSOLVING IN EVERYDAY
3.GRAY DAY
4.GO AWAY!
5.CROWS CROWDS
6.PAEÓNIA
7....OF THE SUN
8.28

[DOWNLOAD]

wtorek, 10 listopada 2015

Demon [UK] - One Helluva Night [1981]Jeszcze jeden zespół o podobnie rozbudowanej nazwie, co ten opublikowany w poprzednim poście. Tak samo jak Satan, Demon to pionierzy NWOBHM, przynajmniej w początkowej fazie działalności. Do ściągnięcia poniżej 7" EP z 1981 roku. Dla rockowych dinozaurów i miłośników starej szkoły.

1.ONE HELLUVA NIGHT
2.INTO THE NIGHTMARE

[DOWNLOAD]

Satan [UK] - Demo [1981]Pierwsze demo brytyjskiego Satan, przedstawicieli nurtu NWOBHM. Komu tęskno do starego Venom i tego typu klimatów, z przyjemnością łyknie.

1.KISS OF DEATH
2.HEADS WILL ROLL
3.OPPRESSION
4.THE EXECUTIONER

[DOWNLOAD]

niedziela, 8 listopada 2015

Phätomgel Falls [Pol] - Strigoikosmos [2013]W sumie wrzucałem już kiedyś ten materiał, z tym że wersję sprzed masteringu (którym później zajęło się Abgrund Tonstudio). Nie zaszkodzi zatem rzucić końcowy efekt, zwłaszcza że w sumie i tak bez echa to przeszło (a za trzy dni druga rocznica tego wydawnictwa). Dla przypomnienia, kasetę wydaliśmy we francuskim Preposterous Creations (kto zainteresowany nabyciem, może tam uderzyć). Oprócz mnie w składzie Ketzer z Evil Existence i Dracosigil z Serve. Od jakiegoś czasu pracujemy nad nowym materiałem, ale idzie to jak glut po klamce i cholera wie czy kiedyś ujrzy on mrok nocy.

[DOWNLOAD]

[BUY]

sobota, 7 listopada 2015

Xanctux [Pol] - Memento Mori [2015]Trochę ponurych dźwięków poświęconych tematyce śmierci. Większość kawałków do odsłuchu na youtube.

1.PREDICTION
2.AEQUAT OMNES CINIS
3.MOURNING
4.PULVIS ET UMBRA SUMUS
5.WATCH
6.MEMENTO MORI
7.VULNERANT OMNES, ULTIMA NECAT
8.SELF-DESTRUCTION
9.MEDIUM ÆVUM

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Celtic Frost [Che] - Demo [1985]
Demo Celtic Frost, oficjalnie nie wydane, znalazło się ino na jakimś bootlegu dwadzieścia lat później. Mnóstwo ok!

1.CIRCLE OF TYRANTS
2.VISUAL AGGRESSOR
3.SUICIDAL WINDS
4.JOURNEY INTO THE FEAR
5.RETURN TO EVE

[DOWNLOAD]

Sabbat [Jpn] - Desecration [1988]Na życzenie, epka Japońców, z lutego 1988 roku. Gratka dla fanów Hellhammer, Venom czy też ogólnie koneserów black metalu pierwszej fali. Winyl ukazał się w nakładzie 500 sztuk.

1.WELCOME TO SABBAT
2.CREST OF SATAN
3.CHILDREN OF HELL
4.DARKNESS AND EVIL

[DOWNLOAD]

piątek, 6 listopada 2015

Vzaéurvbtre [Fra] - Urvdrèm Uatrè Uètre [1995]


Jedno z trzech dem francuskiego Vzaéurvbtre. Żadnego zaskoczenia, jak zawsze chujowizna do kwadratu. Wrzucam z myślą o maniakach legionów, co zbierają te wszystkie ich wyziewy, ale od razu mówię że wartość muzyczną ma to zerową i każdy kto ma mikrofon i dostęp do dowolnych instrumentów (ewentualnie naczyń kuchennych lub zwierząt hodowlanych) może sobie samemu lepsze miauczenie nagrać. Chociaż nie wątpię że znajdą się psychopaci, którym się to spodoba. Przynajmniej trochę mniej męczą te biedne skrzypce, bo przy odsłuchiwaniu "Halte funèbre et mélancholique au sommet de rochers surplombant l'océan" uszy mi się schowały w odbytnicy i trzy tygodnie próbowałem je wywabić puszczając Mozarta.
Generalnie jeśli o mnie chodzi, to nie słyszałem do tej pory czegoś równie nędznego jak Vzaéurvbtre, no może ewentualnie holenderski Apator...

[DOWNLOAD]

Schizo [Ita] - Total Schizophrenia [1986]Jeszcze jedno demo włoskiego Schizo. Kapitalny blach/thrashowy wysryw urywający dupę przy samej szyi. Warto się zaznajomić!

1.ELECTRIC SHOCK
2.JUST BEFORE I DIE
3.PSYCHO TERROR
4.BREATH THE VIOLENCE
5.NAZI AND PROUD (X)
6.BREATHE THE VIOLENCE
7.S.O.J.A.R

[DOWNLOAD]

czwartek, 5 listopada 2015

Rate [Pol] - Blasphemous Vomit [2009]

Projekt kumpla, który chce pozostać anonimowy. Prymitywny black metal w siedmiu krótkich, niezatytułowanych kawałkach (całość trwa dziesięć i pół minuty). Nigdy nie zostało wydane.

[DOWNLOAD]

Paysage d'Hiver [Che] - Schattengang [1998]Zwykło się mawiać, że Paysage d'Hiver jest główną inspiracją twórców odkurzaczy, którzy badają jakie szumy podobają się społeczeństwu. Ale co by nie mówić to szorstkie brzmienie pasuje do nazwy zespołu jak cholera. Chociaż mi się nie kojarzy ze spokojnym zimowym krajobrazem, a bardziej z zadymką. W sumie zaskoczył mnie ten materiał, gdyż Paysage d'Hiver z natury zawsze wydawało mi się minimalistyczne, a tu pomimo iż muzyka jest spokojna i bez wyraźnych "zaskoków", mieści się sporo patentów. Oprócz standardowo ambientowych motywów, mamy klimatyczne blackmetalowe aranżacje, bardziej surowsze momenty, a nawet deathmetalowe riffy i growl się trafi! Świetna, klimatyczna rzecz, na nadchodzącą porę roku jak znalazł. Demo mieści cztery długie utwory trwające łącznie godzinę czasu.

1.Moloch
2.Die Zeit des Torremond
3.Atmosphäre
4.Das schwarze Metall-Eisen 

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Malvery [Can] - Promo [1998]Horda ta została uformowana w 1993 roku. Początkowo nagrali parę dem, podobno w klimatach speed metalowych i death metalowych, w każdym razie żadne ripy się chyba nie zachowały. W 1998 roku ukazało się poniższe promo (już w zgoła innych klimatach), poprzedzające pełny krążek wydany rok później. Niedługo po ukazaniu się debiutanckiej płyty, wokalista Malvery, Mario Milette popełnił samobójstwo, następstwem czego było zakończenie działalności zespołu.
Mroczna muzyka, w bardzo wolnych, wręcz funeral doomowych tempach. Miejscami kojarzy mi się nieco z nowym Mayhem, miejscami zajeżdża Silencer, a czasami nawet wyczuwam w tym ducha Moëvöt (przede wszystkim za sprawą wokali). Nie są to porównania, a raczej nazwy które rzuciły mi się na myśl w trakcie odsłuchu. Zdecydowanie do wesołych i relaksujących nagrań zaliczyć tego nie można (chociaż końcówka czwartego kawałka brzmi lekko niedojebanie).

1.Mortel enracinement en requiem
2.Délectation morose
3.Noyé dans un lac desséché
4.D'illusion en suicide (Live)
5.Conclusion 

[DOWNLOAD]

Sarcófago [Bra] - Satanic Lust [1986]
Piętnastominutowy wykurw autorstwa brazylijskich pionierów black/thrash metalu - Sarcófago. Bardzo konkret!

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

środa, 4 listopada 2015

Avatar [Bel] - Emperors of the Night [1994]Blackmetalowa kapela z Belgii, kładąca duży nacisk na klawiszowe tło. Niektórzy tego typu rzeczy nazywają symfonicznym metalem, chociaż dla mnie to tak samo jakby nazwać rozmowy u Olejnik merytoryczną dyskusją. No, w każdym razie całkiem ciekawe i oryginalne, czuć w tym troszkę norweskiego ducha, chociaż są momenty że brzmi jak soundtrack z gry na Pegasusa.

1.A Lost City
2.The Curse of Nosferatu
3.Queen of Death
4.The Vampire's Sleep
5.Emperors of the Night
6.Night of Demonic Worship
7.Hymn to the Ancient Ones 

[DOWNLOAD]

Melechesh [Isr] - As Jerusalem Burns... [1995]
Dość znana kapela pochodząca z Jerozolimy (obecnie przesiadują w Holandii... może bali się pożaru?). Do ściągnięcia bardzo przyzwoite demo z 1995 roku.

1.Planetary Rites
2.Assyrian Spirit
3.Sultan of Mischief
4.The Sorcerers of Melechesh
5.Baphomet's Lust

[DOWNLOAD]

Hellkult [Fin] - Hail War [1998]Jeszcze trochę bezkompromisowego tłuczenia z Finlandii. Twór powołany do życia przez Kalmę i Narquatha, który po tym, jak ten pierwszy opuścił Hellkult, uformował Wyrd. Demo ukazało się w nakładzie stu ręczenie numerowanych egzemplarzy.

1.TRUE VICTORY OF EVIL
2.CHAMBERS OF POISONED SLEEP
3.SATANIC WAR METAL
4.HAIL WAR

[DOWNLOAD]

Horna [Fin] - Varjoissa [1995]Skoro już w poprzednim poście wspomniałem Hornę, zapodajmy demosem. Taśma została nagrana początkiem września 1995 roku i ukazała się w nakładzie 150 kopii. Esencja surowizny.

[DOWNLOAD]

Autumn Verses [Fin] - Legions to Come [1994]

Fiński zespół który potem przemianował się na The Dead Beginners. Demo zostało zarejestrowane w październiku 1994 roku i mieści dwa kawałki. Brudny black metal w klimatach dajmy na to Horny i innych fińskich surówek.

1.Creating the Mighty Rainbow of Flames
2.I Ride the Wings of the Raven 

[DOWNLOAD]

Demoncy [US] - Faustian Dawn [1993]Formacja z USA młócąca nieprzerwanie od 1989 roku surowy black metal. Do ściągnięcia demo nagrane na przełomie kwietnia i maja 1993 roku. Ponad pół godziny muzyki.

1.Whispers of Undesired Destinies
2.Winter Bliss
3.Satanic Psalms
4.Descending Clouds of Immortality
5.Denial of the Holy Paradise
6.The Enchanted Woods of Forgotten Lore
7.Hidden Path to the Forest Beyond
8.The Chill Winds of Time
9.Fullmoon Twilight
10.Departure of the Dismal 

[DOWNLOAD]

wtorek, 3 listopada 2015

Nocturnal Worshipper [Bra] - The Lords of Occultism [1994]Bardzo konkretna blackmetalowa rypanka z Brazylii nasuwająca skojarzenia z Darkthrone (ino bogatsza w solówki i takie tam). Jak na pierwszego demosa, bardzo przyzwoite brzmienie, nagrywane to było zresztą w jakimś studiu. Całość trwa 27 minut i jest zgrana w jednym pliku.

[DOWNLOAD]

Azhubham Haani / De Vermis Mysteriis [Swe] - Split [1992]Dwa projekty Linusa Åkerlunda zawarte na jednej taśmie. Azhubham Haani wrzucałem już wielokrotnie, więc nie ma sensu się powtarzać, zwłaszcza że kawałki umieszczone na tej taśmie już się chyba tutaj przewinęły. Jeśli idzie o De Vermis Mysteriis (w tłumaczeniu: tajemnice robaka), który nazwę sobie wziął od fikcyjnej księgi zaklęć z opowiadania Roberta Blocha, wiadomo jedynie o istnieniu materiału z tego właśnie splitu. Cztery utwory w raczej wolnych tempach, z jednej strony z nieco depresyjną atmosferą, z drugiej nasuwające skojarzenia z nagraniami czarnych legionów. Kaseta ukazała się w liczbie pięćdziesięciu sztuk.

1.DE VERMIS MYSTERIIS - Am Düstern Ort
2.DE VERMIS MYSTERIIS - Into The Void
3.DE VERMIS MYSTERIIS - Le Silence De Mort
4.DE VERMIS MYSTERIIS - Day of Wrath and Doom Impending
5.AZHUBHAM HAANI - Saatan Mahatiim
6.AZHUBHAM HAANI - Far Beyond the Stars
7.AZHUBHAM HAANI - Blood Covered 

[DOWNLOAD]