poniedziałek, 21 grudnia 2015

ANTROPOPHOBIA CHRISTMAS COMPILATION [2015]
Ho, ho, ho skurczysyny i skurczycórki! Stworzyłem wam taką miłą kompilację świąteczną (nieco schizofreniczny misz masz). Nieśmieszne i żenujące, zupełnie jak czasy w których przyszło nam żyć. Wrzucam troszkę przed czasem, bo w Wigilię pewnie będę już napruty, a potem korzystając z faktu tymczasowego bezrobocia i zaoszczędzonych zaskórniaków, spierniczam jak najdalej od ludzkiego ścierwa i technologii wszelkiej maści, w Beskidy albo na jakieś inne zadupie. To ten, klawych świąt. A jakbym przypadkiem nie wrócił, to miłego życia!

1. KING DIAMOND - No Presents For Christmas
2. VENOM - Black Xmas
3. GEHENNAH - Merry Shitmas
4. KING DIAMOND - Christmas
5. PLAAG - Christmas Time (The Birth of a Retarded Child)
6. GG ALLIN - The Twelve Days of Christmas
7. COFFIN FUCK - Jingle Bells
8. GEHENNAH - Sathana Claus
9. ERLOSUNG - Silent Night
10.I DECLARE WAR - Rudolph The Red Nose Renideer

[DOWNLOAD]

Evol [Ita] - The Dark Dreamquest Part I [1994]Całkiem ciekawy twór z Włoch. Na przemian serwowany jest tu klimatyczny, melodyjny black metal i folkowe wstawki z kobiecymi deklamacjami. A no właśnie - na wokalach mamy dziewoję, niejaką Princess od Disease (a oprócz tego grają tu Prince of Agony i Lord of Sorrow... sama arystokracja kurde mol!). W każdym razie nie jest to metalowa łupanka, a rzecz bardziej eksperymentalna. Miejscami trochę mi się kojarzy z Nokturnal Mortum. Taki folk black metal z ciekawie wykorzystanymi klawiszami. Mi się nawet podoba, miła odmiana od sieczki. Demo wydane zostało przez Maggot Records w nakładzie 1000 sztuk.

[DOWNLOAD]

Ancient Sign Glorify [Bra] - Thy Unholy Celebration [1995]Blackmetalowa formacja z Rio de Janeiro, która wydała trzy dema. Thy Unholy Celebration nagrane zostało w grudniu 1994 roku w Peps Studio. Kwadrans łomotu na przyzwoitym poziomie.

[DOWNLOAD]

Ebonsight [Tur] - The Ocean Ebon [1994]Ebonsight powstało w 1991 roku. To co jest ciekawe w tym zespole, oprócz tego że powstał w Stambule, to to, że jest to podobno pierwsza blackmetalowa kapela tworzona w całości przez baby. Dupy może nie urywa, ale jest to całkiem niezłe, trzeba przyznać. Kobitki zaserwowały tutaj kwadrans surowego grania, bez żadnych udziwnień i upiększeń.

1.Agressor's Dormitory
2.Submit To Death Words / Dehliz
3.The Ocean Ebon 

[DOWNLOAD]

Masochist [US] - Frost of the Diabolical Forest [1993]
Bluźniercza horda z Michigan, powiązana personalnie z Wind of the Black Mountains. Poniżej demos z 1993 roku. Konkret! A i coveru Venom nie zabrakło.

[DOWNLOAD]

Ember [US] - Within the Realm of the Snowqueen [1995]


Nieistniejąca już kapelka z Chicago, która nagrała dwa dema i jeden pełny krążek. Poniżej pierwsze demo, dosyć treściwe, bo trwa tylko dziewięć minut. W każdym razie dobry, chwytliwy black metal o nie najgorszym brzmieniu.

[DOWNLOAD]

Hexenhammer [US] - Underground [1990]Black/thrash/speedmetalowa formacja z Tennessee, która nazwę wzięła sobie od pewnego katolickiego elementarza znanego także jako Malleus Maleficarum. Prawie trzy kwadranse muzy, przy czym rip trochę spasztecony pod koniec. Dla miłośników old-schoolowych brzmień.

[DOWNLOAD]

Evil [Bra] - All Evil [1995]Demo brazylijskiego zespołu o dość trywialnej nazwie Evil. Niespełna kwadrans brudnego black metalu. Z pikantnych ciekawostek, wokalista który brał udział w nagrywaniu tego demo, Henrique Velasco, trafił do więzienia na 20 lat za zabójstwo homoseksualisty (czego dokonał wraz z grupą skinheadów) i próbę zabójstwa jego partnera. Końca wyroku jednak nie doczekał. Słyszałem kiedyś pogłoski, że murzyni w pierdlu zrobili mu z tyłka jesień średniowiecza, w wyniku czego mu się umarło, ale nie wiem na ile to prawda, a na ile bajdurzenia. Sama kapela należała do ruchu The Pagan Front.

[DOWNLOAD]

Desaster [Ger] - Lost in the Ages [1994]Drugie demo Desaster, które ukazało się w grudniu 1994 roku. Brzmienie w stosunku do pierwszej taśmy uległo znacznej poprawie. Muzycznie otrzymujemy oczywiście zajebisty mix black i thrash metalu. Wszystkie kawałki zgrane w jednym pliku. Polecam!

[DOWNLOAD]

Martyrdom [Hol] - Blackstench [1994]Jednoosobowy black/thrashowy wyziew z Holandii. Miejscami trochę koślawe (przyganiał kocioł garnkowi ;-)), ale od biedy można posłuchać. Całość w jednej empechujce.

[DOWNLOAD]

Osculum Infame [Fra] - Sadomatic Impure Artgoat [1994]
Demo(n) francuskiego Osculum Infame (nie mylić z grecką hordą o tej samej nazwie). Taśma ukazała się w nakładzie 200 kopii i mieści ponad dwadzieścia minut całkiem zajebistej, blackmetalowej łupanki. Warto posłuchać. Taśma zgrana w jednym pliku.

[DOWNLOAD]

niedziela, 20 grudnia 2015

Wizard [Pol] - Promo [1999]Horda z Krakowa z dwoma demami na koncie. Black metal z dużym udziałem klawiszy. Dość klimatyczne granie, niestety wokale są zdecydowanie za głośno i zagłuszają muzykę (chyba że tylko na moim sprzęcie brzmi to tak dziwnie). Poniższa taśma ukazała się w nakładzie 200 kopii za sprawą Under the Sign of Garazel.

1.WHEN THE CLOUDS...
2....AND EVIL

[DOWNLOAD]

Holy Death [Pol] - Abraxas [1994]Kultowa krakowska kapela, znana i lubiana (chociaż nie przez wszystkich, he he). Fragment biografii pozwolę sobie zacytować z last.fm, by się nie rozpisywać daremnie.
"Początki krakowskiego Holy Death sięgają 1989 roku, kiedy to muzycy zespołu Gladiator - Necronosferatus (klawisze, vox) i Apocalyptic Hellhammer (gitara/perkusja) wpadli na pomysł założenia najbardziej bluźnierczej i mrocznej kapeli w owym czasie. Po 4 latach od jego założenia, w 1993 roku nagrano pierwsze demo pt. "Megido", które wydała wytwórnia Night Metal Rec. Jego reedycja ukazała się cztery lata później, pod zmienioną nazwą "Sodomy of Megido", a także z inną oprawą graficzną. Jej wydaniem zajęła się natomiast Equilibrium of Noise Prod. Materiał ten zawierał również kilka dodatkowych utworów. Na początku 1994 szeregi grupy zasilił Asphodelus (gitara basowa), z którym nagrano drugie demo, zatytułowane "Abraxas", wydane przez Baron Rec. Tym co różni ów materiał od pozostałych wydawnictw Holy Death, jest przede wszystkim fakt zastosowania operowego głosu, za który odpowiedzialny był Apocalyptic Hellhammer. (...)"
I na tym kończymy, bo właśnie owe demo prezentuję poniżej. Większość kompozycji raczej zaklasyfikowałbym jednak jako death metal (miejscami nawet death/doom), z racji ciężkich, powolnych riffów i grobowego growlu, ale z czasem trwania materiału słychać co raz większy nacisk kładziony na klimat. W sumie prawie godzina oryginalnej, zwłaszcza jak na tamte czasy, muzyki.

1.ABRAXAS
2.INFERNO
3.ASTRAL NIGHTMARE
4.SODOMY OF MEGIDO
5.NECROMANCY
6.BLACK INQUISITION
7.BLASPHEMY OF CHURCHES
8.PROLOGY OF DEATH

[DOWNLOAD]

Leviathan [Pol] - Memento Mori [1990]Jedno z dem black/thrashmetalowej formacji z Wrocławia. Rip pochodzi chyba z drugiego wydania Phonex Records, z 1991 roku (po raz pierwszy demo ukazało się w 1990 roku pod szyldem Lewiatan), albo już z wydania Baron Records (1992), nie jestem pewien. Zdaje się że taśmę "ucyfrowił" ktoś z blogu DorosłeDzieci. Fajne granie, kojarzy mi się miejscami ze starym Katem.

1.INTRO
2.GRANICA ŻYCIA I
3.UPADEK
4.PREZENT ZZA ŚWIATÓW
5.RUCHY GRUCHY
6.GRANICA ŻYCIA II
7.SYBERIADA
8.ABBADDON
9.LEVIATHAN
10.ŚWIĘTO ZMARŁYCH

[DOWNLOAD]

Sickness [Ger] - XXX [1993]Zespół z Nauen i ich drugie demo. Całość trwa tylko dziewięć minut. Niezgorsza deathmetalowa nawalanka.

1.INTRO
2.RITES
3.HOW THE GHOST'S SINNED
4.EPIDEMIC OF STUPIDITY

[DOWNLOAD]

Blood Coven [US] - Dark Harmonies [1995]Kapela z Ohio. Death metal (miejscami trochę zalatuje deathcorem) okraszony gdzieniegdzie klimatycznymi zagrywkami bliższymi blackmetalowym schematom.

1.The Firm Grip of Darkness
2.The Burning Season
3.Kiss of Akhkharu
4.Statuary 

[DOWNLOAD]

poniedziałek, 14 grudnia 2015

Warhagan [Pol] - Ciemne Bory [1995]Jeszcze jeden materiał demo Warhagan. Pół godziny brudnego, nieco melancholijnego black metalu.

1.CZARNY TRON
2.W CIENIU ŚWIĘTOWITA
3.CIEMNE BORY
4.POSĄGI
5.MROK
6.WĘDROWIEC
7.POGAŃSKI NARÓD
8.CHWAŁA

[DOWNLOAD]

sobota, 12 grudnia 2015

Blodshunger [Nor] - Nightside Kingdom [1997]
Kolejna bardzo dobra choć zapomniana kapela z Norwegii. Pod szyldem Blodshunger nagrali jedno demo, potem przemianowali się na Nightside Kingdom (tak jak nazwa tej taśmy) i zarejestrowali kolejne. Ciekawa sprawa, warto się zapoznać.

1.CHOIR OF BLASPHEMY
2.NIGHTSIDE KINGDOM
3.I AM THE WIND
4.BLODSHUNGER
5.RAINING BLOOD (SLAYER COVER)

[DOWNLOAD]

Ad Inferos [Nor] - Sinn [1997]Rewelacyjny, a niestety chyba kompletnie zapomniany zespół z Trondheim. Klimatyczny black metal odrobinę nasuwający mi skojarzenia z Satyricon z okresu Nemesis Divina, czy też może bardziej z wczesnym Arcturus. Esencja ducha norweskiego grania lat 90-tych. Polecam!

1.PERSPEKTIV
2.HEVEN
3.JUVET

[DOWNLOAD]

Combat [Pol] - Northwind [1998]Jednoosobowy projekt z Kołobrzegu utworzony przez niejakiego Domana. Nagrał dwa dema, które jakiś czas temu ukazały się na kompilacji CD. Ideologicznie nie moja broszka, ale pod kątem muzycznym całkiem fajne.

1.WAR!
2.HATE IN MY BLUE EYES
3.GODS OF POMERANIA
4.OUTRO

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Shrapnel [Pol] - Abandon All Hope [2003]Formacja założona w 2000 roku, w malowniczym Radomiu. Bardzo konkretne blackmetalowe napierdzielanie, w którym nie brak też deathmetalowych riffów i ciężaru. Materiał ten ukazał się również na splicie z Cerebrum. Warto! Zajebista rzecz, a chyba trochę niedoceniona i przykryta kurzem.

1.EXTERMINATE
2.PANZER DESERTSTORM
3.DESECRATION TEXT
4.FOR MY BELOVED WHORE
5.UNDEAD AVANGER
6.SIEGE OF HEAVEN
7.ABANDON ALL HOPE
8.BLASPHEMY (THE FALL OF THE NAZARENE)
9.REIGN OF FIRE, REVEL IN VIOLENCE

[DOWNLOAD]

piątek, 11 grudnia 2015

Eschatos [Pol] - Child of the Ashes [1998]Duet z Ostrołęki. Wydali niestety tylko jeden materiał demo. Żywiołowy, patetyczny black metal o bardzo przyzwoitym brzmieniu. Warto posłuchać.

1.ONE LIGHT, ONE SHADOW
2.CHILD OF THE ASHES
3.THE DAYS OF SORROW
4.DEPTH
5....AND PAIN BORN DAWN'S

[DOWNLOAD]

Ad Noctum [Pol] - Announced in Whispers [1999]Zespół z Olsztyna, który wydał tylko jedno demo. Klimatyczny black metal z dużym naciskiem kładzionym na klawisze i z elegancką produkcją. Można by polecić miłośnikom nowszych dokonań Emperor (chociaż to trochę inna paczka fajek). Bardzo dobra rzecz, jeśli ktoś nie ma alergii na syntezator.

1.PROLOGUE
2.FALLEN UNDER THE STARS
3.BEYOND THE BORDERS OF THE WORLD AND MIND
4.INTO THE REALMS OF NIGHT

[DOWNLOAD]

Winter Majesty [Rus] - Unholy Glory of Ancient Rossa [1994]Blackmetalowa horda ze Stawropola aktywna w latach 1994-1997. Wydali chyba tylko dwa dema (drugie koncertowe), poniżej pierwsze z nich.
Po klimatycznym, ambientowym intrze dostajemy pół godziny nieco melancholijnego, choć nie pozbawionego brudu tłuczenia. Całkiem fajne.

1.Song of the Winds
2.Cold Winds of the North
3.Storm - Child of Madness Winds
4.The Cabalistic Sign
5.In Evil We Are Human
6.Unholy Glory of Ancient Rossa (Horses)
7.Gods of Fire
8.Freezing Moon (Mayhem cover)
9.Eternal Sadness
10.Rising to the Satan

[DOWNLOAD]

Mrok [Pol] - Res Divinae [2004]Projekt Oriasa znanego także z ambientowego Agla, z prowadzenia labeli DemoKult Series i DDA (jeśli mnie pamięć nie myli) oraz z pisania gburowatych postów na forach ;-) . Klimatyczny mix dark ambientu i industrialu, wzbogacony wstawkami ze starych polskich filmów. Mrok już nie istnieje, O. natomiast zaangażował się w nowy projekt wykonujący muzykę rytualno-szamańską, o nazwie Słońca Kres, ale nie wiem na jakim etapie stoją prace i czy cokolwiek z tego będzie. "Res Divinae" ukazało się w ręcznie numerowanym nakładzie 222 egzemplarzy.

1.ERSATZ SHEOL
2.JEZER-HARA
3.SHADES OF HIS MAJESTY
4.THE FALLEN
5.WORM SHREW
6.INTO THE WORLD
7.HALLOWED BY MARTYR BLOOD
8.MALUM IN SE
9.THE BEAST

[DOWNLOAD]

czwartek, 10 grudnia 2015

Morhogg [Pol] - Under the Pagan Flag [2003]
Blackmetalowy duet z Polski. Wydali co najmniej trzy dema. To ukazało się w 2003 roku na CD, w ręcznie numerowanym nakładzie. Dwadzieścia pięć minut brudu i siarki.

1.THE ELDER
2.MENHIR
3.SŁOWIAŃSKA KREW
4.UNDER THE PAGAN FLAG
5.CHANTS FROM THE SVENTEVITH'S FIRE

[DOWNLOAD]

Orłów Kraina [Pol] - Biały Orzeł [2000]
Jedna z kapel Trivialisa (znanego także z Fornostem, Majesty, Nów, Retra etc). Nazwa tworu równie sroga co Skuty Lodem, ale zostawmy ten temat, he he. Ukazała się tylko jedna taśma demo, a na niej dwanaście minut rodzimowierczego pagan metalu. Przyjemne.

1.DO ORŁA
2.DO POLSKIEJ SŁOWIAŃSKIEJ ZIEMI
3.BIAŁY ORZEŁ

[DOWNLOAD]

Pagan Woods [Pol] - Wilcze Cienie [1996]Projekt z Gliwic powołany do życia przez Nebirosa - bębniarza z Nocturnal i gitarzysty Diabolical. Ukazało się owe demo oraz split z wymienionymi kapelami. Cztery blackmetalowe utwory, o bardzo szorstkim brzmieniu.

1.WILCZE CIENIE
2.W OGNIU CHWAŁY
3.PAMIĘĆ SŁOWIAŃSKIEGO LASU
4.PIEŚŃ WOJENNA

[DOWNLOAD]

Funeral Winds [Hol] - Resurrection... [1994]
Trzecie demo holenderskiego Funeral Winds. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich, ma to bardzo eleganckie brzmienie. Materiał zarejestrowany w trakcie dwóch sesji nagraniowych w sierpniu i wrześniu 1993 roku (stąd drobna różnica brzmieniowa w dwóch ostatnich utworach), a wydany w kwietniu 1994 r. przez Pagan Records. Gniecie suty.

1.DEMON OVERTURE
2.DAWN OF THE APOCALYPSE
3.RESURRECTION OF THE FIVE WINDS
4.STEPS OF RITUAL
5.THY ETERNAL FLAME

[DOWNLOAD]

Master's Hammer [Cze] - Finished [1988]


Pionierzy czeskiego black metalu. "Finished" to druga taśma demo tejże formacji, wydana własnym sumptem w 1988 roku.

1.Duše Nesmrtelných
2.Vzývání Úterní 
3.Jáma Pekel
4.Lucifer
5.Za Smlouvou Pekelnou 
6.Přivítej Smrt
7.Šánečto 

[DOWNLOAD]

Gospel of the Horns [Aus] - Monuments of Impurity [1998]Zajebista EPka Australijczyków. Pierwotnie ukazała się na 7" winylu w nakładzie 300 kopii, w 2007 roku natomiast znalazła się na kompilacji wraz z drugim demosem tejże hordy. Rozpieprzający na puzzle black/thrashmetalowy wypierd.

1.RITE OF DEMONIC POSSESSION
2.BLOOD, DEATH, HATRED (MORTAL SIN COVER)
3.A CALL TO ARMS

[DOWNLOAD]

Sadistic Noise [Grc] - Black and Chaos [1988]Pierwsze demo tego black/deathmetalowego plugastwa z Grecji. Materiał skomponowany w całości przez nieżyjącego już Nikosa Talagosa. Ot, sadystyczny hałas, raczej dla twardszych zawodników.

1.NECROBUTCHER
2.BROTHERS OF GORE
3.RAPE OF NATURE
4.DOG FLIGHT
5.LIES (LIVING IN...)
6.HYSTERICAL SCREAMS

[DOWNLOAD]

poniedziałek, 7 grudnia 2015

Xanctux [Pol] - Anathemized [2015]I kolejną godzinę negatywnych dźwięków wysrałem. Co daje już ósmy "album" w tym roku. Ilość nie idzie w parze z jakością, ale stworzenie jednego kawałka zajmuje mi średnio dzień czasu (tak to jest jak tematy dopracowywania kompozycji oraz klarowności brzmienia ma się w dupie), a inspiracji ostatnimi czasy mi nie brak, tak więc... Komu nie chce się tego ścierwa ściągać, a jest ciekaw, całość można odsłuchać na youtube.

1.VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
2.ANATHEMIZED
3.ANXIETY


[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Bestial Mockery [Swe] - War: The Final Solution [2000]Limitowany do 388 sztuk demos Bestialskich Mocherów. Dwanaście i pół minuty black/thrashmetalowego jadu. Miażdży cyce.

1.SLAUGHTER MASS
2.SLAINING THE LIFE
3.NECROSLUT
4.MORBID CHAINSAW EXTERMINATION
5.CHAINSAW ENFORCER
6.REST IN W.A.R

[DOWNLOAD]

Pentagram [US] - Livin' in a Ram's Head / When the Screams Come [1979]Pentagram to jedni z pionierów tradycyjnego doom metalu. Poniżej do ściągnięcia singiel tej cenionej formacji. 7" ta ukazała się w 1979 roku, bez żadnej okładki.

1.Livin' in a Ram's Head
2.When the Screams Come

[DOWNLOAD]

Midvinter [Swe] - Midvinternatt [1994]Kapela ze Szwecji powołana do egzystencji przez muzyków Apollgon. Wydali jeden krążek poprzedzony poniższym demem, które nagrane zostało we wrześniu 1994 roku. W sumie dwa krótkie utwory (bo pozostałe to intro, inderludium i outro). Dźwięczny i czepliwy black metal.

1.INTRO
2.DE VISES HYMN
3.MIDTRO
4.MITT BLOD...
5.OUTRO

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

niedziela, 6 grudnia 2015

Gorement [Swe] - Obsequies... [1991]Na życzenie Ghoula, demos Gorement nagrany dziesiątego listopada 1991 roku. Z racji że nie chce mi się za bardzo myśleć, biografę zacytuję z lastfm.
'Gorement - szwedzka kapela grająca death metal w starym old-schoolowym stylu. Powstały w 1989 jako "Testicle Perspirant" później "Executioner" w 1990-1991 jako "Sanguinary" i w końcu jako Gorement zespół działał do 1995, gdy to zespół zmienił nazwę na Pipers Dawn i gatunkowość z żeńskim wokalem i nowym perkusistą.
Dorobek zespołu to 3 dema (kolejno - "Human Relic" i "Obsequies" z '91 oraz Promo '95), dwa single ("Obsequies…" i "Into Shadows") poprzedzające jedyny album "The Ending Quest" uważany za klasykę szwedzkiego grania. W 2004 wyszła kompilacja "Darkness of the Dead" zawierająca prawie wszystkie nagrania zespołu.'


1.INTRO / PROCESS OF CENT
2.GRUESOME MODIFICATION
3.OBSEQUIES OF MANKIND

[DOWNLOAD]

Kharon [Nor] - The Fullmoon Curse [2001]Zespół z Norwegii, który powstał podobno już w 1989 roku (początkowo grali pod innymi szyldami). Podobno istnieją jakieś rehy z początku lat 90-tych, ale co ciekawe pierwsze oficjalne demo ukazało się dopiero w 2001 roku (właśnie "The Fullmoon Curse"). Muzycznie przystępny i melodyjny black/death metal, czyli nie do końca moje klimaty, ale wielu ludziom pewnie przypadnie do gustu.

1.SENTENCED TO DEATH
2.THE FULLMOON CURSE
3.HELL ON EARTH

[DOWNLOAD]

Sargoth [Swe] - Mörkrets Anlete [1995]


Demo Sargoth. Oprócz tego wydali jeszcze trzy lata później pełny krążek. Później zespół się rozpadł. Całkiem przyjemna i przystępna blackmetalowa łupanka.

1.Qaa a Babalon
2.Ur Vinterns Kyla
3.Barn av Natt
4.Christian Blood
5.Mörkrets Anlete
6.Bial a Or

[DOWNLOAD]

Necronomicon [Swe] - When the Sun Turns Black [1994]Pierwsze demo szwedzkiego Necronomicon, nagrane w okresie 7-8 luty 1994 r. Dziesięć minut melodyjnego black metalu.

1.WHEN THE SUN TURNS BLACK
2.RITUAL
3.THE DARK ONE

[DOWNLOAD]

Hordagaard [Nor] - Aase Gaard [2000]Jeden z około pięćdziesięciu (!) materiałów Hordagaard (a niektórzy mi mówią, że to ja napierdalam kawałki w ekspresowym tempie). Pozytywnie zaskoczyło mnie to demo. Jak dotąd chyba wrzucałem dwie taśmy Hordagaard - obie cechowało to samo: skrajnie tragiczna produkcja uniemożliwiająca wręcz odsłuch. A tutaj nie dość że kawałki są klawe, to brzmienie czyste jak dupa niemowlaka. Bardzo szybki progres trzeba przyznać. Polecam się zapoznać!

1.AGORA
2.FARVELL KJÆRE FAUK
3.KALD KRIG KALD NATT
4.LIV

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Gods Tower [Blr] - Canticles [1994]


Folk/doom metalowy klasyk z Białorusi i ich drugie demo. Problemem dla niektórych może się okazać przebrnięcie przez pierwszy kawałek, który chyba pełni tutaj funkcję intra, ale potem już jest ciekawiej. Oryginalne granie, chociaż miejscami trochę koślawe. No, ale pełne krążki bardziej dają radę.
Dwóch z pięciu muzyków grających na tej taśmie już nie żyje.

1.CANTICLES
2.BEYOND PRAYING
3.SEVEN RAINS OF FIRE
4.PRAISE OF SUN
5.MYSTERIOUS

[DOWNLOAD]

Schmerz [Pol] - Old School Misanthropy [2007]Dzisiaj szósty grudnia, dzień w którym chodzi Mikołaj. Tak więc pomyślałem żeby zapodać coś z twórczości Mikołaja Żentary. Schmerz to projekt z nurtu power eletronics. Ukazał się jeden materiał, w 2007 roku, wydany na CDr w nakładzie 300 numerowanych egzemplarzy. W paczce brakuje niestety trzeciego utworu. Dla sympatyków industrialnych brzmień.

1.Natural Born Prey
2.Old School Misanthropy
3.Pigday II
4.Hosts Of The Almighty Truth

[DOWNLOAD]

Naglfar [Swe] - Stellae Trajectio [1994]Pierwsze demo Naglfar, zarejestrowane w Garageland Studio, 14-16 września 1994 roku. Dość łagodne i melodyjne oblicze black metalu. Całość materiału zgrana w jednym pliku.

[DOWNLOAD]

sobota, 5 grudnia 2015

Joyless [Nor] - Blue in the Face [1999]Muzykę Joyless można by określić mianem eksperymentalnego rocka z elementami depressive black metalu. Albo jakoś tak. Wymyka mi się to trochę z szufladek. Dość specyficzna muzyka, miejscami kojarzy się troszkę z nowszymi materiałami Forgotten Woods (co nie jest przypadkowe - wszystkich pięciu muzyków grających na tej EPce, to właśnie ludzie z Forgotten Woods). Mógłbym też w sumie polecić miłośnikom Lifelover, gdyż też jest to taka z pozoru beztroska muzyka, w rzeczywistości jednak niosąca duży ładunek emocjonalny. EPka ukazała się w nakładzie 200 egzemplarzy. Wszystkie trzy utwory zgrane są w jednym pliku.

[DOWNLOAD]

Keks [Swe] - Nocturnal Denomination [1992]
Black/deathmetalowy kleks ze Szwecji. Ukazały się chyba tylko dwa dema, poniżej do ściągnięcia drugie z nich. Zdecydowanie zajebista rzecz, polecam!

1.FALL INTO THE HANDS OF EVIL
2.ORDEAL OF PUNISHMENT
3.THE SABBATHIC GOAT
4.THE MOURNING

[DOWNLOAD]

Gravferd [Nor] - Av Hedensk Blod [1997]Drugie demo norweskiego Gravferd. Klimatyczny black metal z mądrze wykorzystanym syntezatorem w tle. Kojarzy mi się troszkę z debiutanckim materiałem Dødheimsgard, przynajmniej jeśli chodzi o specyfikę tej muzyki. 
Zespół chyba trochę zapomniany, lecz moim zdaniem warto się z nim zaznajomić.

1.Jeg Fornekter Jesu' Ord
2.Når Kristendom Er En Saga Blott
3.Av Hedensk Blod
4.De Tapte Sjelers Hevnere
5.La Oss Slakte Guds Lam 

[DOWNLOAD]

Antichrist [Ger] - Demo [1994]


Niemiecki Antichrist. Gwoli ścisłości, nie jest to thrashmetalowy zespół z Moguncji, którego demo kiedyś tutaj publikowałem, a surowy black metal z Kolonii. Ot, zbieżność nazw. Na półgodzinne demo składa się czternaście krótkich utworów. Kojarzy mi się trochę ze wczesnym Gorgoroth. Kto lubi takie klimaty, powinien się zapoznać.

1.OUVERTUERE
2.IN ANCIENT DAYS
3.RISE MY POWER
4.VICTIMA HUMANA
5.RITUAL
6.SATANAS
7.DREAM OF BLOOD
8.LORD OF THE BEAST
9.BEFORE THE REVOLUTION
10.TRIUMPHUM AGERE
11.VATER UNSER
12.WE CRUSH ALL CHRISTS
13.DOWN TO HELL
14.THE EVIL IS HOLY

[DOWNLOAD]

Equimanthorn [Hol] - Clouds of Death [1989]Jedna z wielu hord o nazwie Equimanthorn, ta akurat pochodziła z Holandii. Nagrali tylko jedno demo trwające zaledwie osiem minut. Muzycznie za to całkiem fajna sprawa - chwytliwy black/thrash metal w średnich tempach. Warto posłuchać.

1.INTRO
2.CLOUDS OF DEATH
3.BLOOD, FIRE, DEATH

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Abysmal [Nor] - Nebulistic Obscurity [1991]
Demo black/death/doommetalowej (niepotrzebne skreślić) formacji z Norwegii. Bardzo dobre granie z całkiem eleganckim brzmieniem.

1.HYMN V (LAMENT)
2.HYMN VII (VERBALIZED MALICE)
3.HYMN VIII (WOE BETIDE...)
4.HYMN IX (PROFANE)

[DOWNLOAD]