sobota, 29 sierpnia 2015

Wigrid [Ger] - Ort der Einsamkeit [1999]Kolejny znany projekt obracający się w posępnych nurtach, tworzony przez jegomościa z powyższego zdjęcia, który wygląda na wyraźnie stremowanego. Zdaje się że jest to drugie demo, jakie ukazało się pod tym szyldem (pierwsze jest niedostępne, chociaż w przyszłości kto wie, może się gdzieś odnajdzie). Minimalistyczne i raczej nieskomplikowane granie, ale niosące duży ładunek emocjonalny.

1.Intro / Weltennacht 
2.Nebel der Vergessenheit
3.Ort der Einsamkeit 
4.Schlachtentod 
5.Natt
6.From the Secret Ever Dark Places 
7.Outro
8.Der Weg in das Nichts (bonus track) 

[DOWNLOAD]

Nortt [Dnk] - Graven [1999]Nortt nikomu raczej przedstawiać nie trzeba. Jednoosobowy twór z Danii grający black/funeral doom metal w najbardziej ponurej postaci. Poniżej demo z 1999 roku, pierwotnie wydane na taśmie w nakładzie 250 kopii (później ukazało się też sporo wznowień, także na CD i winylu). Dobry podkład do wspominania zmarłych, w trakcie picia wódki do lustra.

1.Intro
2.Gravfred
3.Sørgesalmen
4.Sidste Vers
5.De Dødes Kor
6.Outro

[DOWNLOAD]

niedziela, 16 sierpnia 2015

Bundeswehra [Pol] - First Attack of Bundeswehra [1989]Pierwsze demo Bundeswehry. A właściwie pierwszy atak. Doprawdy niszczycielski (dla bębenków usznych). Brzmienie tragiczne, wokale komiczne, a żaden z kawałków nie przekracza czasu trwania półtorej minuty. Taśma z której rippowano ten materiał chyba też swoje przeszła... Dla zbieraczy staroci i maniaków old-schoolowych, piwnicznych rzygnięć. Reszta niech zostanie przy "Czarnych Oczach".

1.BANDITOS
2.HEYSEL
3.ALSO MORO
4.BUNDESWEHRA
5.NOISE COMMANDO
6.NUCLEAR CHROMOSOM I
7.ONAN DEATH
8.NUCLEAR CHROMOSOM II

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Detonátor [Hun] - Demo [1990]


Black/thrashowy zespół z Węgier powstały jeszcze w 1986 roku, początkowo pod nazwą Ravatal. Wiadomo o istnieniu dwóch taśm demo: jedna z 1986 roku, druga wydana cztery lata później i prezentowana tutaj. Niewielu słyszało chyba o tej kapeli, a granie przednie. Zwłaszcza polecam miłośnikom Tormentor (węgierska scena, podobnie jak na przykład grecka, ma swój charakterystyczny, dostrzegalny feeling).
PS. Taka głupia ciekawostka - przez czas istnienia zespołu, grało tu aż trzech kolesi o imieniu József. ;-)

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Sigh [Jpn] - Desolation [1990]Pionierzy japońskiej sceny blackmetalowej. Debiutancki krążek Sigh wydany został zresztą za sprawą Deathlike Silence, co najlepiej świadczy o tym że sroce spod ogona nie wypadli. Poniżej do ściągnięcia pierwsze demo, trwające tylko siedem minut.

1.WEAKNESS WITHIN
2.DESOLATION OF MY MIND
3.MENTALLY NUMB

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

sobota, 15 sierpnia 2015

Forest [Rus] - Demo [1994]Jedna z wielu kapel o nazwie Forest. Ten las akurat posadzili w Rosji kolesie powiązani z takimi hordami jak Temnozor czy Branikald (poza tym rzecz ta należy do ruchu Blazebirth Hall). Brzmi to nawet klimatycznie, czyste wokale ino są średnio czyste. O czystości brzmienia to już w ogóle nie ma co gadać. Nagrywali chyba w jakimś studiu mieszczącym się w pracującym kombajnie albo w piwnicy w trakcie remontu. Ale gorzej brzmiące rzeczy tu wrzucałem, więc nie jest źle. Do ściągnięcia demo, o którym nawet metal-archives nie słyszało. Cztery kawałki, przy czym dwa ostatnie po dwadzieścia minut.

1.Над Пенным Морем Ратияром
2.Тенью Над Землёй
3.Winterhowl
4.ВетерВой

[DOWNLOAD]

Domination [Dnk] - Extinction Of Holieness [1993]Nieistniejący już zespół obecnie znany pod nazwą Wolfslair. Jako Domination nagrali jedno demo mieszczące brutalny mix black i death metalu. Szybkie tępa, zróżnicowane kompozycje i przytłaczający ciężar. Nie biorą jeńców.

1.DISEASE
2.NECRONOMICON
3.WEAK STRUCTURE
4.BLOOD FALLS

[DOWNLOAD]

Schizo [Ita] - Main Frame Collapse [1987]Jeszcze jedno demo legendy włoskiego black/thrash metalu - Schizo. Materiał nosi taki sam tytuł jak debiutancki długograj i mieści trzy utwory znane z tegoż krążka.

1.SICK OF IT ALL!
2.VIOLENCE AT THE MORGUE
3.MAIN FRAME COLLAPSE

[DOWNLOAD]

Funeral Winds [Hol] - La Majeste Infernable [1993]Holenderska grupa muzyczna z Rotterdamu, powołana do życia w 1991 roku. Do ściągnięcia zawartość taśmy demo z 1993 roku. Surowy black metal o brudnym brzmieniu. Warto się zapoznać.

1.INTRO
2.STEPS OF RITUAL
3.CRYPTS OF THE BLACK FOG
4.THE ETERNAL FLAME
5.UNHEVEANLY SAVIOUR

[DOWNLOAD]

czwartek, 13 sierpnia 2015

Moonblood [Ger] - Rehearsal XI: Worshippers of the Grim Sepulchral Moon [1997]Kolejny reh Moonblood zapodaję. Jak zawsze ten sam dwuosobowy skład i jak zawsze dużo cholernie surowej i zarazem cholernie chwytliwej blackmetalowej trucizny. Całość tego ponad osiemdziesięciominutowego materiału zgrana jest w jednym pliku.

[DOWNLOAD]

poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Xanctux [Pol] - Bałtyk [2015]


Spontanicznie zarejestrowany materiał. Wyjątkowo pianino zastępowane jest tutaj przez syntezator (stąd też trochę inna atmosfera niż zazwyczaj - bardziej melancholijna aniżeli depresyjna). Wyjątkiem jest ostatni kawałek, bazujący na gitarze elektrycznej.
Dźwięki te to przejaw sentymentu jakim darzę morze bałtyckie. Nic specjalnego, ale jeśli ktoś poszukuje czegoś w stylu "Hlidskjalf" Burzum, albo wczesnych materiałów Mortiis, może dać szanse tym wypocinom.

1.HAUNTING MEMORIES
2.SERENE WAVES
3.AURELIA AURITA /watch video/
4.BALTIC
5.HAN SOM REISTE (BURZUM COVER)
6.IMMENSITY
7.BORN TO SUFFER: PART TWO


[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

[DOWNLOAD VIDEO]