środa, 28 grudnia 2016

Zły Demiurg zine #1

Pierwszy numer Zły Demiurg zine już dostępny!

Wywiady:
  • Odour of Death
  • Hunger
  • Zmora
  • Necrosadist
  • Martwa Aura
  • Unicestwienie Zine

Szatan, Krew i Przemoc - czyli o morderstwach wśród muzyków metalowych"
+ recenzjeFORMAT: A5
CENA: 8 złotych lub wymiana

Zainteresowani nabyciem proszeni o kontakt mailowy: zlydemiurg . prod @ gmail . com (należy usunąć spacje).

Zły Demiurg #5: Atramentum - Phallusophy


Prezentujemy kasetę blackmetalowej hordy z Filipin - Atramentum. Pięć obrazoburczych, bluźnierczych kompozycji - ponad dwadzieścia minut grania.

1.Phalling
2.Phalligraphy
3.Phallucination
4.Phallhalla
5.Phallustinian 


FORMAT: Kaseta
CENA: 8 złotych + przesyłka (ew. coś na wymianę)

MAIL: zlydemiurg . prod @ gmail . com (należy usunąć spacje)

czwartek, 22 grudnia 2016

Wkrótce...

Na dniach ukaże się pierwszy numer Zły Demiurg zine. Więcej informacji niebawem...


Kontakt:zlydemiurg.prod@gmail.com

Balvaz [Nor] - Phlegm [1990]Demo deathmetalowej kapeli z Fredrikstad, w latach 1987-1989 znanej pod nazwą Braindead. W składzie m.in muzycy Carpathian Full Moon.

1.PHLEGMOUS
2.FUSION
3.BLEMISH
4.FREAK
5.CONTRAFIBULARITIES

[DOWNLOAD]

wtorek, 20 grudnia 2016

Medieval Demon [Grc] - Promo [1995]
Zacna kapela z Aten i ich dwudziestominutowa promówka. Klimatyczny black metal, z rozsądnie użytym syntezatorem. Godne przesłuchania.

1.UNDER THE TWILIGHT...
2.NO FLESH SHALL BE SHARPED
3.SPIRITS OF THE DEAD
4.QUEEN OF SORROW
5.DOOM'S DAY

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@zippyshare]

poniedziałek, 19 grudnia 2016

Moonblood / Nema [Ger] - Split [1996]


Split Moonblood i Nema, zawierający po jednym utworze owych twórców. Kawałek Moonblood utrzymany jest w dość charakterystycznym dla tej kapeli stylu, wyróżnia się tu tylko całkiem klarowne brzmienie, co akurat dla Moonblood nie jest typowe, he he. W sumie dobra rzecz, wolę jednak materiał z demosów, bo "Moonstruck" nieco zalatuje monotonią. Nema natomiast to black metal oparty głównie na klawiszach. Dzieje się tu sporo, ale zagrane to trochę jakby bez pomysłu. Samo brzmienie klawiszy (które są za głośno) też nasuwa mi skojarzenia z jakąś grą akcji na Pegasus. Z lekka przekombinowane, ale jakiś potencjał w tym drzemie. 7" winyl ukazał się w liczbie sześciuset kopii.

1.MOONBLOOD - Moonstruck
2.NEMA - Nocturnal Silence in the Forest

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@zippyshare]

Mythra [UK] - The Death & Destiny [1979]Zespół powołany do życia w 1976 roku, początkowo znany pod nazwą Zarathustra. Do zdarcia pierwsza epka z czterema utworami. Świetny, zróżnicowany wokal, kapitalne solówki i charakterystyczne dla nurtu NWOBHM riffy. Miejscami kojarzy mi się z Venom - vide utwór U.F.O, z tym że jeśli ktoś tu od kogoś zapożyczał, to bynajmniej nie Mythra. Moim faworytem jest chyba i tak pierwszy kawałek - "Death and Destiny". Na pewno warto się zapoznać, zwłaszcza jeśli jest się miłośnikiem pierwszej fali brytyjskiego heavy metalu!

1.DEATH AND DESTINY
2.KILLER
3.OVERLORD
4.U.F.O

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Mercyful Fate [Dnk] - Demo #1 [1981]

Rarytas w postaci pierwszego dema Mercyful Fate! Taśma zarejestrowana późnym marcem 1981 roku, w The Rocktape Studios, w Kopenhadze. W składzie na gitarach oraz bassie Shermann i Carsten Van der Volsing, na talerzach Jan Lindblad, a na wokalach oczywiście King Diamond. Bierzcie i jedzcie to cudo, bo mam dziwne przeczucie, że link może szybko zniknąć w niewyjaśnionych okolicznościach.

1.DEATH KISS
2.YOU ASKED FOR IT
3.RUNNING FREE

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@zippyshare]

sobota, 10 grudnia 2016

Antonius Rex [Ita] - Anno Demoni [1979]Antonius Rex to symfoniczna, progresywno-rockowa formacja powstała w 1974 roku za sprawą Antonio Bartoccettiego, człowieka odpowiedzialnego również za świetny zespół Jacula. Wrzucałem swego czasu płytę "Zora", niektórzy może pamiętają. "Zora" była w sumie raczej rockowym albumem, "Anno Demoni" natomiast nasuwa mi skojarzenia bardziej z muzyką filmową (chociaż stricte prog-rockowe zagrywki też się trafią). Te demoniczne, wygrywane na organach melodie pasowałyby jak ulał jako podkład do takich filmów jak Dziewiąte Wrota czy inne Dziecko Rosemary. Rewelacyjna sprawa: old-schoolowe brzmienie, okultystyczna atmosfera i niepowtarzalny klimat. Zapalcie czarne świece, sztachnijcie się wonią kadzidła i dajcie się ponieść tym czarcim dźwiękom prosto w objęcia Diabła.
Dodam jeszcze że było kilka wydań tej płyty. Nie jestem pewien z którego pochodzi ta zgrywka, ale przypuszczalnie z wydania Black Widow Records, z 2001 roku. Rok 1979 natomiast jest prawdopodobnie tym, w którym "Anno Demoni" zostało nagrane.

1.GLORIAE MANUS
2.JACULA THE WITCH
3.ANNO DEMONI
4.SOUL SATAN
5.MISSANIGRA
6.EGO SUM QUI SUM
7.MORTI VIDENT
8.1999 MUNDI FINIS

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

czwartek, 8 grudnia 2016

Azagthoth [UK] - Shredded Flesh [1987]Brytyjski deathmetalowy zespół. Nagrali dwa dema, pierwsze ("Death Creed") w 1985 roku, drugie ("Shredded Flesh") w 1987. Całość mieści pięć utworów i trwa tylko dziewięć minut.

1.CIRCLE OF MANIACS
2.SHREDDED FLESH
3.LIFE AFTER DEATH
4.SOCIAL SUICIDE
5.BLOOD SUCKING FREAKS

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Belsebub [Swe] - Disemboweled [1991]Lecąc dalej z fazą na szwedzki death metal, zapodaję drugie demo formacji Belsebub (na ich dyskografię składają się dwie demówki i epka). Grzanie w klimatach Bolt Thrower. Kwadrans muzyki.

1.TO ASHES
2.HUMAN SACRIFICIA
3.EXTIRPATION OF BELIEF
4.EVASIVE TERROR
5.INCURABLE SICKNESS

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Ceremonial Oath [Swe] - The Lost Name of God [1992]


EPka wspomnianego dwa posty wcześniej Ceremonial Oath. Początkowo materiał ten ukazał się w 1991 roku jako taśma promo, natomiast w 1992 za sprawą Corpse Grinder Records został wypuszczony 7" winyl (okładka powyżej). Niespełna dziesięć minut black/deathmetalowej miazgi. W deseczkę!

1.THE LOST NAME OF GOD
2.FOR I HAVE SINNED / THE PRAISE

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Toxaemia [Swe] - Kaleidoscopic Lunacy [1990]Kapela ze szwedzkiej miejscowości Motala, tłukąca barbarzyński, deathmetalowy łomot. Taśma wypuszczona w marcu 1990 roku, w nakładzie dwustu kopii. Klawe.

1.TERMINATED VIOLENCE
2.DARK WISDOM
3.CREMATORIUM
4.EVIL RAGE

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Desecrator [Swe] - Black Sermons [1990]Zespół z Göteborgu, grający po dziś dzień, z tym że od 1991 roku pod szyldem Ceremonial Oath. Poniżej drugie demo, wydane w listopadzie 1990 roku. Przezajebisty, nasiąknięty fetorem stęchlizny black/death/thrash metal.

1.INTO THE ABYSS OF HELL
2.THE INVOCATOR
3.NECROSIS

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Obscene [Swe] - Grotesque Experience [1990]Kapela z miejscowości Eskilstuna, z jednym demem na koncie, nagranym w trzy dni, w listopadzie 1990 roku. Obskurny death metal w wolnych, nieco doomowych tempach. Niespełna dwadzieścia minut grobowej atmosfery. Znakomite.

1.SHADES OF NOTHING
2.ETERNAL DOOM
3.PUTRID REMAINS

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]