sobota, 23 lipca 2011

Casus Belli [Pol] - Kalos Kai Agathos [2000]
Taśmę tę nabyłem zupełnie spontanicznie, gdyż nie znałem wcześniej tego zespołu, a pokusiła mnie niska cena. Okazało się że trafiłem na hordę ze Szczecina, która wydała tylko ten jeden album. I szkoda że tylko jeden, bo to co usłyszałem na kasecie okazało się nad wyraz godne uwagi. Początkowo skojarzyło mi się to z pierwszymi albumami Dimmu Borgir, przez duży udział klawiszy, cofam jednak definitywnie to stwierdzenie (a po dzisiejszym obejrzeniu nowego klipu Norwegów, to już w ogóle. Podejrzewam że Pan Aryjczyk co dokonał masakry w Oslo pewnie też oglądał chwile wcześniej tenże teledysk). W każdym razie Casus Belli młóci bardzo zacny, chociaż rozmiękczony syntezatorami (ale to one w głównej mierze nadają właśnie uroku temuż graniu) black metal w średnich tempach, inspirowany między innymi filozofią Nietzschego, o czym świadczą cytaty z "Tako rzecze...". Wpadło mi to w ucho bardzo szybko, mimo iż generalnie siedzę w surowszych brzmieniach. Szczerą nadzieję mam że zespół się reaktywuje, bo wyczytałem takowe pogłoski. Polecam miłośnikom Mastiphal (Katowickiego) i tym podobnych kapel.

1.INTRO
2.ONE IDEA AT BREAK OF NEW DAWN
3.UNIVERSE IS A UNITY
4.FEMALE FLESH
5.KALOS KAI AGATHOS
6.NAWIA
7.DAGO
8.FANTASY
9.LYCANTROPHY PSYCHOLOGY
10.O WZGARDZICIELACH CIAŁA
11.FORTHCOMING FORCES OF NEW EON
12.AMBER

[DOWNLOAD]

3 komentarze:

 1. jest już nowa ep-ka \m/ więcej info:
  http://pl-pl.facebook.com/pages/Casus-Belli/191627004213806

  OdpowiedzUsuń
 2. slyszalem nowa ep'ke i niestety to juz nie to... wspomniane wczesniej klawisze dawaly tej muzyce uroku, tak jak wspomnial przedmowca, a na epce klawiszy nie ma juz wcale

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta kapela bazowala na klawiszach , ale w tak urokliwy sposob ,ze wogole nie tracili mocy a zyskiwali klimat . Niemniej jednak , trzeba EP obadac.

  OdpowiedzUsuń