niedziela, 24 lipca 2011

VIDEO: Bethlehem [Ger] - Live [25.05.1993]


Koncert Bethlehem z 1993 roku w wersji video! Nie wiem czy w całości, ale "Supplementary Exegesis" jest, więc resztę można jebać. Jakość mizerna, no ale wtedy jeszcze nie było cyfrówek tylko takie śmieszne pudła z napisem fałhaes panaszonik i inne takie archaiczne narzędzia, huhuhuh. Tym uploadem sie żegnam na czas nieokreślony oscylujący w granicach tygodnia-dwóch.

[DOWNLOAD]

VIDEO: Shining [Swe] - Live, Inferno Festival [25.02.2011]


Koncert Shining w Szwajcarii bodajże, który miał miejsce w piątek, 25 lutego tegoż roku. Łącznie zagrali pięć kawałków z czterech ostatnich krążków + półtora minutową wersję "Submit to Self Destruction". Przy okazji grania "Förtvivlan, Min Arvedel" nie zabrakło też taniej, dennej prowokacji w postaci 'leasingu', jeśli wiecie o czym mówię. Filmik najprawdopodobniej autorstwa typa o pseudonimie Bisounours.

1.Claws of Perdition
2.Människa O'Avskyvärda Människa
3.Submit To Self-Destruction
4.Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning
5.Förtvivlan, Min Arvedel
6.Laat Oss Ta Allt Fraan Darandra

[DOWNLOAD]

sobota, 23 lipca 2011

Casus Belli [Pol] - Kalos Kai Agathos [2000]
Taśmę tę nabyłem zupełnie spontanicznie, gdyż nie znałem wcześniej tego zespołu, a pokusiła mnie niska cena. Okazało się że trafiłem na hordę ze Szczecina, która wydała tylko ten jeden album. I szkoda że tylko jeden, bo to co usłyszałem na kasecie okazało się nad wyraz godne uwagi. Początkowo skojarzyło mi się to z pierwszymi albumami Dimmu Borgir, przez duży udział klawiszy, cofam jednak definitywnie to stwierdzenie (a po dzisiejszym obejrzeniu nowego klipu Norwegów, to już w ogóle. Podejrzewam że Pan Aryjczyk co dokonał masakry w Oslo pewnie też oglądał chwile wcześniej tenże teledysk). W każdym razie Casus Belli młóci bardzo zacny, chociaż rozmiękczony syntezatorami (ale to one w głównej mierze nadają właśnie uroku temuż graniu) black metal w średnich tempach, inspirowany między innymi filozofią Nietzschego, o czym świadczą cytaty z "Tako rzecze...". Wpadło mi to w ucho bardzo szybko, mimo iż generalnie siedzę w surowszych brzmieniach. Szczerą nadzieję mam że zespół się reaktywuje, bo wyczytałem takowe pogłoski. Polecam miłośnikom Mastiphal (Katowickiego) i tym podobnych kapel.

1.INTRO
2.ONE IDEA AT BREAK OF NEW DAWN
3.UNIVERSE IS A UNITY
4.FEMALE FLESH
5.KALOS KAI AGATHOS
6.NAWIA
7.DAGO
8.FANTASY
9.LYCANTROPHY PSYCHOLOGY
10.O WZGARDZICIELACH CIAŁA
11.FORTHCOMING FORCES OF NEW EON
12.AMBER

[DOWNLOAD]

czwartek, 21 lipca 2011

Old Funeral [Nor] - Rehearsal [1990]

Rarytasik myślę. Reh Old Funeral z 1990 roku! Nagranie z próby, które raczej nie zostało wydane w żaden sposób. Brzmienie masakryczne, stąd też całość brzmi jak sraka, ale bardziej chodzi tutaj o tak zwany sentyment, niż o słuchanie jako takie ;-). Dla koneserów starych, niekoniecznie zjadliwych nagrań kultowych zespołów. Obsysająca "okładka" mego autorstwa, co by tak pusto nie wyglądało.

[DOWNLOAD]

VIDEO: Mayhem [Nor] - Welcome to Hell LIVE [1986]


Koncertówka Mayhem z 1986 roku. Jakość obrazu bardzo słaba, dźwięk też nie powala, ale przynajmniej jest :-). Panowie grają cover Venom i sprawiają jeszcze złudne wrażenie w miarę sympatycznych kolesi.

[DOWNLOAD]

VIDEO: MasseMord [Pol] - Live [23.05.2008]


Koncert Massemord, nie jestem pewien gdzie, ale raczej gdzieś zagranicą, sądząc po zachowaniu publiczności. Co miejsce to inna kultura. U nas nawet jakby sierściuchów na koncert jazzowy wpuścić, to by pogowali, podczas gdy w niektórych rejonach występy metalowe przypominają spotkania kółka paralityków. No ale jak kto lubi. Jakość średnia - za dużo nie widać, po za zarysami postaci na scenie. Dźwięk tak sobie - bez tragedii, bez rewelacji.

1.LET THE WORLD END IN FIRE
2.MASSHEALING MASSKILLING
3.ŚMIERĆ LUDZKOŚCI
4.ASSAULT THE NATURE
5.TERRORCRUSADE 2003
6.EERIE WE HAVE TO BE

[DOWNLOAD]

wtorek, 19 lipca 2011

VIDEO: The One [Grc] - Live in Paris [27.02.2011]
Kolejni ortodoksi, tym razem z Grecji. Występ miał miejsce w lutym, w Paryżu. Zaczęli od pierwszego kawałka z krążka "I, Master" i pojechali srogo. The One bez wątpienia jest zespołem godnym uwagi, więc polecam się zapoznać wszystkim tym, którzy ścieżką lewej ręki kroczą (nie mylić z 'lewakami'). Tym razem video w trzech pliczkach, ale jakość dźwięku myślę że jak najbardziej zadowalająca. Obraz też byłby spoko, gdyby nie mizerne oświetlenie. No ale widać w tym rytuale obecność światła była nie wskazana.

[DOWNLOAD]

VIDEO: Aosoth [Fra] - Live [5.03.2011]
Kolejny koncercik, tym razem dłuższy i w o wiele lepszej jakości niż umieszczony przed momentem występ Darkthrone. Aosoth z Francji pochodzi i powiązany jest z Antaeus osobą wokalisty. Chłopy głoszą ortodoksyjny satanizm. Nawet Eryczek z Watain w przerwie od pierdolenia głupot postanowił zrobić im logo. Warto zatem zapoznać się z ich nagraniami. Koncert zarejestrowany chyba przez człowieka o ksywce Khaosprayer. W sumie dwa pliki - pierwszy jedenaście minut, drugi sześć.

[DOWNLOAD]

VIDEO: Darkthrone [Nor] - Live in Oslo [1990]
Ośmiominutowy występ Darkthrone prawdopodobnie w Oslo, z czasów jak jeszcze death metal pruli. Dla miłośników "Soulside Journey" rarytas, chociaż jakość dźwięku i obrazu nie rozpieszcza, no ale raczej nie sądzę by kogoś to dziwiło.

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]

Heroin And Your Veins [Fin] - Nausea [2009]


Album ten miałem już w sumie dawno temu umieścić, ale jakoś o tym zapomniałem. Projekt z Finlandii, który nagrał jak dotąd trzy długie materiały (najnowszy "Lovely Bone Structure" w tym roku się pojawił, i jest do posłuchania na oficjalnym myspace). Muzykę Heroin And Your Veins określiłbym mianem post-rockowej wersji Bohren Und Der Club Of Gore - równie hipnotyzujące i uzależniające jest to granie. Tak jak w przypadku wyżej wspomnianego - dobre do samotnego spożywania whisky w spowitej w tytoniowym dymie, brudnej i zapuszczonej kanciapie. Zresztą, jak sam tytuł sugeruje, ma to klimat Sartre'owskich "Mdłości". Mocno polecam.

1.INTOXICATION
2.THE TRIGGER
3.THE LADY
4.MURDER THEME
5.FUMES
6.TWO BLACK DOGS
7.THE TRAINYARD
8.A HALLUCINATION
9.THE CHASE
10.THE GUTTER

[DOWNLOAD]

[MYSPACE]

niedziela, 10 lipca 2011

Profane Prayer [Grc] - Eye of Sin [2011]
Zespół z Grecji, który jak podejrzewam nazwę swą zapożyczył od tytułu płyty Vulture Lord. Album z tego roku, który zdaje się że trafił do sieci drogą legalną, stąd też i ja pokuszę się o umieszczenie. Na płycie mieści się dziewięć dojrzałych, chwytliwych black metalowych kawałków, czas których oscyluje w granicach 3-4 minut. Brzmienie również dopracowane, toteż nie trzeba brać Ibupromu po przesłuchaniu. Myślę że warto sprawdzić.

1.PROLOGUE
2.THE WIDOW
3.SORROW
4.ETERNAL GREED
5.PAIN IS TAKING SHAPE
6.EYE OF SIN
7.UNDER THE BLACK SUN
8.APOCALYPTIC
9.REDEMPTION

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]

Volks-Front [Jpn] - Kampf Field [1988]

Nie wiem czy odwiedzają tą stronę jacyś maniacy noise, ale jeśli tak, no to z dedykacją dla nich taka oto wrzuta. Projekt z Japonii, co to chyba jedną taśmę wydał. Nie pamiętam z historii, czy Pan Z Kwadratowym Wąsem mianował żółtków mianem honorowych Aryjczyków, albo coś takiego, w każdym razie tym kolesiom do reszty odjebało z przykazem jaki sobie wybrali. W każdym razie taśma, jak każda taśma ma w zwyczaju zawiera dwie strony - na pierwszej głównie mieszczą się jakieś nazistowskie piosnki i przemówienia idola młodzieży wszechpolskiej - pedofila-półżyda. Bełkot ten ciągnie się przez 19 minut. Urozmaicony jest stricte noise'owymi wstawkami - piszczenia, trzeszczenia i sprzężenia sprawiające że liczba miodu w uszach powiększa się trzykrotnie. Druga strona jest już ciekawsza - zahacza miejscami o industrial, i mniej jest tych wszystkich pierdolniętych dodatków typu "sieg heil" et cetera.
Nie to żeby materiał ten był wart zapamiętania - po prostu cała ta egzotyka i lata w których zostało to nagrane przyczyniły się do tego, że umieszczam jako ciekawostkę.

1.SIDE A:
- New Nazism
- Alfred Rosenberg
- Untermenshe Endlösung
- SA Ceremonie
- You're Fuckin' Filths!
- Reunion SS(RFSS)
- Great Führer
- Obey Führer's Orders
2.SIDE B:
- Untermenshe
- Kamp Field

[DOWNLOAD]

Khanate [US] - Khanate [2001]
Khanate gra taki jakby dronujący funeral doom metal, bo nie wiem jak to inaczej określić. Zespół uformowany został w roku 2000 przez Stephena O'Malley'a, znanego z Sunn O))), oraz z kolaboracji z paroma znanymi (oczywiście w pewnych hermetycznych kręgach) artystami. Poniżej do ściągnięcia trwający prawie godzinę, debiutancki album kapeli. Na koncie jeszcze dwa pełne krążki studyjne, oraz sporo koncertowych.
Muzyka monotonna, przygnębiająca i kierowana dla ludzi którym funeral doomowe standardy nie są obce.

1.PIECES OF QUIET
2.SKIN COAT
3.TORCHING KOROVIEV
4.UNDER ROTTING SKY
5.NO JOY

[DOWNLOAD]

Nebular Mystic [Nor] - Necrotic [2005]
Nebular Mystic to norweski zespół black metalowy, który jak dotąd wydał jeden pełny album (czyli właśnie "Necrotic"), oraz trochę pomniejszych wydawnictw (dema i split). Naprawdę zacnie młócą - rzekłbym że w stylu Immortal z czasów "Pure Holocaust". Warto sprawdzić!

1.INTRO
2.LEGIONS
3.SERPENT
4.SUSPENDED IN CHAINS
5.NECROTIC
6.KINGDOM OF DEATH
7.SEEDS OF SUFFERING
8.CHILDREN OF BLACK HEARTS
9.FORRAADT

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]

sobota, 9 lipca 2011

Eirik Skrangle [Nor] - Dagen Derpå [2007]
Norweski muzyk, przyjaciel Vrangsinna z Carpathian Forest, z którym również coś tam klecili. Poniższy materiał nagrany został w roku 2007. W drodze był kolejny album, niestety Eirik zmarł pozostawiając go niedokończonym (łącznie z kilkudziesięcioma innymi projektami). Czego się spodziewać po tym nagraniu? Dość wesołego (aczkolwiek jest w tym pewna nuta melancholii), specyficznego folkowo-rockowego grania zarejestrowanego pod wpływem alkoholu. Troszkę inne klimaty niż mam w zwyczaju prezentować, jednak muzyka ta skazana jest na nieuchronne zgnicie w lamusie, pod tonami kurzu - myślę że warto zatem zaprezentować twórczość tejże postaci.

1.Brennevin
2.Maen
3.Fjernkontrollert Kontroll
4.Naar Du Gaar
5.Farvel

[DOWNLOAD]

czwartek, 7 lipca 2011

Nekrohumor

Jako że sadistic.pl i podobne niegdyś fajne strony zostały pochłonięte przez rzesze nastoletnich delikatesów, z bogobojnych rodzin, co raz trudniej znaleźć na sieci sympatyczne poczucie humoru, a jak już się trafi, przywalone jest tonami ekskrementów. Wpadł mi dziś do głowy pomysł zupełnie kuriozalny i bezsensowny. Zgodnie z mottem "dowcipy w których nikomu nie dzieje się krzywda nie są śmieszne" postanowiłem założyć blog, przeznaczony na składowanie nietuzinkowych żarcików. Nie wiem skąd ta nazwa. Nic głupszego nie przyszło mi do głowy. Nie przewiduję częstych aktualizacji, bo to taki "sajd-prodżekt". Za parę dni pewnie mi się znudzi i całkiem to wypierdolę. A póki co...

[ZOBACZ]

wtorek, 5 lipca 2011

Abigor [Aut] - Promo [1994]
Promo Abigor zarejestrowane w lutym 1994 roku, albo może nawet i wcześniej. Kształtował się już tutaj powoli charakterystyczny styl grania Austriaków, brzmienie jednak zdecydowanie nie rozpieszcza, a rzekłbym nawet że poważnie mierzi. No, ale złe dobrego początki (i vice versa).

1.EYE TO EYE AT ARMAGEDDON
2.ABYSMAL SCORN
3.OTHER TRUTH

[DOWNLOAD]

poniedziałek, 4 lipca 2011

Hatepulse [Nor] - In Extenso Letalis [2003]
Hatepulse założone zostało w 2003 roku, przez najobrzydliwszego z norweskich spaślaków, Vrangsinna - basistę Carpathian Forest. Wspierany jest tutaj przez Eivinda Kulde, z którym współtworzą także inny projekt - World Destroyer. Oba materiały Hatepulse można całkiem legalnie ściągnąć ze strony Vrangsinna - misantrof.net, na której nasz obleśny koleżka umieszcza linki do nigdy nie wydanych albumów. Muzycznie jak nie trudno się domyślić trąci mocno Karpatkami, zwłaszcza z okresu "Defending the Throne of Evil" - kto tęskni za tego typu graniem, temu Hatepulse powinno zrobić dobrze.

1.THE CYNICAL AFTERMATH
2.GOD OF HYPOCRISY
3.THE AVENGER
4.SUICIDAL MELANCHOLIA
5.DODSFERD

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]

Necro Paris Catacombes [Fra] - Catacombes [1995]

Raczej niezbyt znany i trochę przykryty kurzem projekt z Les Légions Noires. Właściwie to tylko jeden utwór, który znalazł się na bootlegu - kompilacji utworów z lat 1994-1995. Nie mam pojęcia który z panów za tym stoi, ale jest to naprawdę niepokojący dark ambient, adekwatny do nazwy. Aż czuć stęchliznę, fetor rozkładu, szaleństwo i grozę podczas słuchania. Do lektury Lovecrafta jak ta lala. Gratka dla miłośników Moëvöt.

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]

niedziela, 3 lipca 2011

Satanicum Tenebrae [Fra] - Til Helvete [1994]

Trochę rytualnego buczenia w wykonaniu Satanicum Tenebrae - projektu tworzonego przez Willy'ego Roussela vel Meyhna'cha. Trochę rozmaitych dziwnych hałasów, rozstrojonych klawiszy i chaotycznych wokaliz zbliżonych do ziewania bądź silenia się na rozleniwiony skrzek. Obiektywnie patrząc słabe to, no ale ma jakiś tam swój specyficzny klimat. Kojarzy mi się nieco z przerywnikami/intrami na płytach Kinga Diamonda (chociaż wiadomo że to nie ten poziom). Podobna atmosfera rzekłbym. Do jedno/dwurazowego przesłuchania i odstawienia.

1.THE CANDLELIGHT
2.NATTEN
3.MEMORIES OF FEAR AND GRIEF
4.TIL HELVETE
5.THE TOMBSTONE
6.LA LUNE QUI PLEURE

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@megaupload]

Secrets of the Moon [Ger] - Vanitas [1997]

Niemiecki zespół grający awangardowy black metal. Tej awangardy na szczęście aż tak bardzo dużo nie ma, bo i sporo inspiracji Darkthrone w tym słychać (vide trzeci kawałek), a nawet i coveru Beherit nie zabrakło! Pierwsze pięć kawałków to nagrania studyjne, reszta koncertowa. Ogólnie rzecz biorąc przyjemne, relaksujące granie nastawione bardziej na łagodne klimaty, niż na chaos i agresję. Diabła może by nie zadowoliło, ale dla mnie jest bardzo ok.

1.IDOLIZE ME
2.CALLER OF THE MOON
3.VANITAS
4.MY LIFE FOR YOURS
5.SADOMATIC RITES (BEHERIT COVER)
6.MY LIFE FOR YOURS [LIVE]
7.VANITAS [LIVE]
8.SAILA [LIVE]
9.SADOMATIC RITES [LIVE]
10.CALLER OF THE MOON [LIVE]
11.SCREAMS OF ANGUISH [LIVE]
12.ATOMIC NUCLEAR DESOLATION (BLASPHEMY COVER) [LIVE]

[DOWNLOAD@sendspace]


or

[DOWNLOAD@megaupload]