niedziela, 20 grudnia 2015

Holy Death [Pol] - Abraxas [1994]Kultowa krakowska kapela, znana i lubiana (chociaż nie przez wszystkich, he he). Fragment biografii pozwolę sobie zacytować z last.fm, by się nie rozpisywać daremnie.
"Początki krakowskiego Holy Death sięgają 1989 roku, kiedy to muzycy zespołu Gladiator - Necronosferatus (klawisze, vox) i Apocalyptic Hellhammer (gitara/perkusja) wpadli na pomysł założenia najbardziej bluźnierczej i mrocznej kapeli w owym czasie. Po 4 latach od jego założenia, w 1993 roku nagrano pierwsze demo pt. "Megido", które wydała wytwórnia Night Metal Rec. Jego reedycja ukazała się cztery lata później, pod zmienioną nazwą "Sodomy of Megido", a także z inną oprawą graficzną. Jej wydaniem zajęła się natomiast Equilibrium of Noise Prod. Materiał ten zawierał również kilka dodatkowych utworów. Na początku 1994 szeregi grupy zasilił Asphodelus (gitara basowa), z którym nagrano drugie demo, zatytułowane "Abraxas", wydane przez Baron Rec. Tym co różni ów materiał od pozostałych wydawnictw Holy Death, jest przede wszystkim fakt zastosowania operowego głosu, za który odpowiedzialny był Apocalyptic Hellhammer. (...)"
I na tym kończymy, bo właśnie owe demo prezentuję poniżej. Większość kompozycji raczej zaklasyfikowałbym jednak jako death metal (miejscami nawet death/doom), z racji ciężkich, powolnych riffów i grobowego growlu, ale z czasem trwania materiału słychać co raz większy nacisk kładziony na klimat. W sumie prawie godzina oryginalnej, zwłaszcza jak na tamte czasy, muzyki.

1.ABRAXAS
2.INFERNO
3.ASTRAL NIGHTMARE
4.SODOMY OF MEGIDO
5.NECROMANCY
6.BLACK INQUISITION
7.BLASPHEMY OF CHURCHES
8.PROLOGY OF DEATH

[DOWNLOAD]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz