niedziela, 26 lipca 2015

Xasthur [Sgp] - Hidden Lore [1992]


Nie jest to żadne zapomniane demo nagrane przez Malefica, a Xasthur z Singapuru - horda która wyewoluowała z death/thrashowego Profancer. Muzycznie również nie ma nic wspólnego z Xasthurem z USA. Taśma mieści brudny black/death metalowy wyziew, raczej dla miłośników surowych brzmień. W każdym razie warto się zapoznać.

1.Xasthurisma
2.Hidden Lore
3.Grant the Pedastry
4.Ceremonial Oath

[DOWNLOAD]

niedziela, 19 lipca 2015

Funerary [US] - Starless Aeon [2014]Świetny funeral doom metal z USA. Materiał co prawda świeży, ale został udostępniony do darmowego ściągnięcia przez twórców na oficjalnym band-kampfie. Nie będę się rozpisywał, bo każdy rzucić uchem może - w każdym razie dla miłośników takich tworów jak Worship czy Nortt pozycja obowiązkowa.

1.Coerced Creation
2.Atonement
3.Beneath the Black Veil
4.Starless Aeon
5.Depressor

[DOWNLOAD]

Flegethon [Grc] - Doomed in Eternal Suffering [1993]Taka sieczka z Grecji. Cztery krótkie kawałki atakujące pełną parą stężonym hałasem. Kapela gości powiązanych z Ereshkigal.

1.Festering Damnation
2.Bride of Unholy Darkness
3.Aeons of Sordid Blasphemies
4.Eternal Suffering 

[DOWNLOAD]

Ethereal [Grc] - Om Santhi [1992]Side-project kolesi z greckiego Desolation. Taki połamany deathmetalowy twór, nawet fajnie się słucha. Całość dema zgrane w jednym pliku.

[DOWNLOAD]

Septimus [Swe] - The Sign of the Horns [1992]

Zespół jednego dema (i jednego proma, ale to już wydanego dużo później i pod innym szyldem). Co zabawne istnieje też norweski zespół o takiej samej nazwie, grający chrześcijańskie reggae. ;-)
Nasz szwedzki Septimus natomiast napierdziela surowy mix black i death metalu. W przyrównania nie chce mi się bawić, ale raczej polecam maniakom brutalniejszych brzmień, a la Von, Revenge czy inne Blasphemy.

[DOWNLOAD]

Martyrium [Ger] - Through the Aeon [1992]


Niemiecki zespół Martyrium (ten starszy, z miejscowości Osnabrück, bo jest też jakiś z Bremen). Strasznie chaotyczne tłuczenie w dość szybkich tempach. Jak ktoś lubi surowy jazgot, to zapraszam.

[DOWNLOAD]

Xanctux [Pol] - Everlasting Torment [2015]Trochę nowych muzycznych wyziewów stworzonych głównie pod poezję Sorvahra.
Gwoli ścisłości, zdjęcie wypełniające pustą przestrzeń nad owym tekstem nie jest żadną oficjalną okładką (po pierwsze nie mam do niego praw autorskich, po drugie od pewnego czasu i tak nie chce mi się już tego na fizycznych nośnikach wypalać, tak więc nie ma sensu bym się wysilał z tworzeniem okładki), a fotografią z pewnej tajlandzkiej umieralni dla chorych na AIDS. Tak, żeby pozytywniej było...
Hymny beznadziei umieściłem też na youtubie, z myślą o tych, którym nie chce się tego syfu ściągać w całości.

1.AT THE GATES OF OPEN MIND
2.BURNING FOREST
3.ANGEL OF DOOM
4.EVERLASTING TORMENT


[DOWNLOAD]

Garden of Sadness [Pol] - Cage of Glass [2006]Ciekawy projekt z Siemianowic Śląskich. Tworzy to jedna osoba, niejaki Marek, znany również z ambientowego Algorithm ov Void. Otrzymujemy całkiem zgrabny depressive BM, w dodatku nie grany na jedno kopyto jak to często ma miejsce w tym podgatunku. Przygnębiające nuty.

1.WORSE
2.I BELIEVE ONLY IN PAIN
3....
4.TRANSITORY HAPPINESS
5.CAGE OF GLASS

[DOWNLOAD]

Equimanthorn [Che] - Eternal Blasphemy [1991]

Nagrane 27 kwietnia 1991 roku demo hordy ze Szwajcarii (nie mylić z ambientowym tworem z USA, co też się zowie Equimanthorn). Obskurny black/death metal z przyjebaniem.

1.Lost In The Past
2.The Condemned
3.Mortal Remains
4.The Last Prayer


[DOWNLOAD]

sobota, 18 lipca 2015

Vomit [Nor] - Rehearsal [1986]

Nagranie z próby norweskiego Vomit, która miała miejsce 25 listopada 1986 roku. Jak widać na zdjęciu młode smyki jeszcze były, ale czadu dawali (w sumie nie wiem kto jest tam kto, i czy akurat na tym demie uczestniczył). Na bassie grał tutaj Kittil Kittilsen, wczesny wokalista Mayhem, który obecnie jest podobno chrześcijańskim fundamentalistą... Cóż, zabawnie się ludzkie losy toczą. A wracając do muzyki - solidne deathmetalowe tłuczenie, warto sprawdzić.

1.TORMENTOR
2.ARMIES OF HELL
3.SADISTIC MIND
4.ROTTING FLESH
5.LORD OF DEATH
6.LUST OF TERROR

[DOWNLOAD]

Stigma Diabolicum [Nor] - Live in Stjørdal [1990]
Pora na rarytasik. Demo zawierające nagranie z koncertu Stigma Diabolicum, czyli wczesnego Thorns. Spektakl miał miejsce w Norwegii, piętnastego czerwca 1990 roku i był to jedyny występ tej hordy na żywo. W składzie Bård Faust, Marius Vold i oczywiście Snorre W. Ruch, występujący tutaj pod klawymi pseudonimami Fetophagia, Pedophagia i Coprophagia. Kulciki kulcikami, ale słuchać się tego ni chuja nie da. Pierdzenie i tyle. Mimo wszystko jest to jedna z tych trudno dostępnych perełek, więc sporo maniaków się pewnie ucieszy że będzie się mogła z tym bzyczeniem zapoznać.
Warto jeszcze dodać że tracklista jest niepewna. Niektóre źródła podają następującą kolejność utworów: Lovely Children, Thule, Shadow, Fairytales.

1.INTO THE PROMISED LAND
2.THULE
3.FALL
4.FAIRYTALES

[DOWNLOAD]

Dead Christ [UK] - The Mortuary Mass [1991]


Drugie demo angielskiego Dead Christ. Bestialski black/death metalowy jazgot o brudnym brzmieniu. Można pod to makówkę ponaparzać, tak więc warto się zapoznać.

1.INTRO
2.MORTUARY MASS
3.FUNERAL OF SINS
4.CHALLENGE OF DARKNESS
5.DRILLER KILLER
6.OUTRO

[DOWNLOAD]

czwartek, 16 lipca 2015

VIDEO: Xanctux [Pol] - Drowning in Death [2015]W przerwie od nagrywania nowego materiału spłodziłem sobie coś takiego. Teledysk tak samo amatorski i niedbały jak warstwa muzyczna. Mimo wszystko może kogoś zainteresuje.

[WATCH]

[DOWNLOAD]

środa, 15 lipca 2015

Inquisition [Col] - Forever Under [1993]Demo Inquisition z 1993 roku, wydane pierwotnie na taśmie w 500 egzemplarzach. Grali wtedy jeszcze czystej wody thrash metal.
Zrippowane z kompilacji która ukazała się w 2006 roku.

1.INTRO/END OF PROCESS
2.WASTED IMPORTANCE
3.WHAT WE WANT TO BE
4.ABSTRACT CONFUSION
5.WILD ABUSE
6.ARTIST OF ILLUSION
7.NEUROTIC DEPRESSION

[DOWNLOAD]

wtorek, 7 lipca 2015

Martire [Aus] - Demo [1990]Demo australijskiego Martire. Szybki, miażdżacy black/death. Mieli na koncie splity z Angelcorpse i Throneum - myślę że to już dużo mówi o charakterze ich muzyki.

1.THE ELDRITCH
2.PEACE KEEPER

[DOWNLOAD]

Sabbat [Jpn] - Sabbat [1985]Czas na trochę old-schoolowego thrashu z kraju kwitnącej wiśni. Sabbat powstał w 1983 roku i poszedł w muzyczne szlaki przetarte przez takie hordy jak Bathory, Helhammer czy Destruction. Poniżej do ściągnięcia limitowana do 300 egzemplarzy EPka nagrana w kwietniu 1985 roku.

1.BLACK FIRE
2.MION'S HILL

[DOWNLOAD]

Schizo [Ita] - Wounds (In the Clay) [1992]


Zacne demo włoskiego Schizo, zespołu równie istotnego na ichniej scenie jak chociażby Necrodeath czy Bulldözer. Typy grają chwytliwy black/thrash. Co ciekawe ze składu w którym nagrywana była ta taśma, chyba nikt się już w kapeli nie ostał (a zespół istnieje po dziś dzień, chociaż od pięciu lat u nich cisza).

1.In Primordial Kaös
2.Over Lifeless Boughs of Time
3.Circle of Filth
4.Epileptic Void

[DOWNLOAD]

Fester [Nor] - The Introduction [1991]
Kapela z Norwegii powstała w 1989 roku początkowo pod nazwą Heroin Conduct. Nazwa w sumie z dupy się nie wzięła, biorąc pod uwagę że jeden z muzyków przedawkował i wstrzykuje se teraz pewnie marihunaen pod język na niebiańskiej Skurwa-ali.
Przewinęło się tu ogólnie trochę grajków, między innymi basista Kampfar.
A co by jeszcze o muzyce coś pizdnąć, to grają black/death metal. Jest fajny. Poniżej pierwsze demo zarejestrowane 16-18 sierpnia 1991 roku.

1.When Darkness Confirms
2.Persecution
3.Senses Are the True You
4.A Dogfight Leaves a Trace
5.Laughing Insanity
6.Deceitful Religion Dispute 

[DOWNLOAD]

Arum [Ita] - Black Majesty [1993]


Jednoosobowy projekt z Włoch. Gość wydał chyba tylko jedno demo, oprócz tego miał też jakiś projekt Nocturnis Horis, o którym wiadomo tylko tyle, że istniał. Całkiem klawy black metal sączący surowiznę w kiepełę.

1.BLOOD'S WOLF
2.DEATH'S WIND
3.GODDESS WORSHIP
4.BLACK MAJESTY

[DOWNLOAD]

Lel' Sabu [Ukr] ‎– Mak-ha! [1997]
Dark ambientowy projekt z Ukrainy inspirowany okultyzmem. Taśma została w większości zarejestrowana w nocy 06.06.1996 (wyjątek stanowią czwarty i szósty utwór, dograne w marcu 1997). Dość specyficzne i ciężkostrawne (w większym stopniu jest to improwizacja niż jakiś przemyślany koncept), ale znajdą się pewnie osoby którym to siądzie.

1.CALL TO...
2.COLD WOODS WINDS
3.DANCE OF EARTH SPIRIT
4.ARYAN CIRCLE
5.RUSALIES
6.RITUAL IS OVER

[DOWNLOAD]

poniedziałek, 6 lipca 2015

Antonius Rex [Ita] ‎- Zora [1977]Pamiętacie Jacula? Antonius Rex to wzasadzie ci sami kolesie. Progresywny rock ze sporą domieszką diabła i mistycyzmu. Kto lubi słuchać dinozaurów z Coven, powinien się zapoznać. Młodszej ekipie też polecam, by odpoczęła od blackmetalowych jazgotów. ;-)
Rip pochodzi chyba z reedycji z 1994 roku (na wersji pierwotnej nie było utworu "The Gnome").

1.THE GNOME
2.NECROMANCER
3.SPIRITUALIST SEANCE
4.ZORA
5.MORTE AL POTERE

[DOWNLOAD]

piątek, 3 lipca 2015

Angel Witch [UK] - Demo [1979]

Angel Witch - formacja powołana do życia w 1977 roku, będąca jedną z pierwszych kapel zaliczanych do nurtu NWOBHM. Zespół pomimo iż istnieje po dziś dzień, a przez skład przewinęła się tu cała masa osób, nagrał w sumie tylko trzy pełne albumy. Dorobek to cała masa demówek i singli. Do odsłuchania poniżej jedno z pierwszym dem.
PS. Na wokalach podobno jest facet (Kevin Heybourne). Trudno uwierzyć.

1.The Sorcerer
2.Devil's Tower
3.White Witch
4.Extermination Day

[DOWNLOAD]

Algol [Nor] - The Priests Are Laughing [1992]


Black/death z Norwegii. Powstały dwie taśmy demo i jeden pełny album. Poniżej do ściągnięcia pierwszy z demosów. Przyzwoite tłuczenie!

1.Mysterious Pentagram 
2.It's the End... Darkness
3.There Can Be Only One
4.Cup of Blood 

[DOWNLOAD]

Pendulum [Nor] - Hecate [1992]Kapela która od 1993 roku znana jest jako Carpathian Full Moon. Pod szyldem Pendulum nagrali reh i ową taśmę demo. Dobre blackmetalowe granie z riffami i tempami zahaczającymi miejscami o doommetalowe standardy. Na dokładkę cover Bathory.

1.Hecate
2.Mater Suspirorum
3.Mater Tenebrarum
4.Mater Lachrymarum
5.Call from the Grave (Bathory cover)

[DOWNLOAD]