piątek, 3 grudnia 2010

VIDEO: Aural Hypnox Rituals - Halo Manash/Arktau Eos/Aural Holograms [2008]Nie owijając w bawełnę, jako pasjonat rytualnego dark ambientu zostałem rozkurwiony na puzzle show do którego link poniżej umieszczam. Nagranie video pochodzi z 22.09.08, jednak zdaje się że audio nie jest oryginalne (w sensie, nie z koncertu), gdyż nie do końca współgra z tym co się dzieje na ekranie (no ale mogę się mylić).
Stoją za tym trzy projekty parające się ponurym i naprawdę mrocznym dark ambientem: Halo Manash, Arktau Eos oraz Aural Holograms. Nagranie trwa ponad 9 minut. Kto był na koncercie Sunn o))) w Krakowie, który miał miejsce nie tak dawno (z rok?) temu i czuł się usatysfakcjonowany owym widowiskiem (ja niestety nie mogłem się wtedy stawić, ale dostałem szczegółową relację wraz z filmikiem nagranym komórką, hehe), ten z pewnością z miłą chęcią zobaczy i posłucha co prezentują sobą wyżej wspomniane projekty w owym akcie będącym wynikiem ichniej kolaboracji. Polecam.

[DOWNLOAD]

4 komentarze:

 1. Zapewne waść zna twór ZERO KAMA, na którym muzyka tworzona jest z instrumentów z ludzkich kości? Twór ten by pasował do Antropophobii..

  OdpowiedzUsuń
 2. Zero Kama znam ino z nazwy, ale sporo jest rozmaitych projektów tworzących w sposób niekonwencjonalny. Jakieś półtora roku temu poznałem osobę, która nagrywała dark ambient/noise uderzając kościami w półeczki w kostnicy. ;-) Niestety nie mam tego materiału, co więcej nie pamiętam nawet jak wabił się ten projekt...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki uwielbiam te projekty rytualnego dark ambientu. Najbardziej 'Arktau Eos i Halo Manash'. Polecam również, Zero Kama dla mnie kvlt i PHURPA (również grają na ludzkich kościach).

  ps jeżeli miałbyś coś z niszowego Black Metalu. Chodzi o 'Forbidden Citadel of Spirits' poza splitami 09' 07' i epką z 09'r. które mam. To bardzo bym prosił. pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. PHURPA gra na ludzkich szczątkach?! Tego żem nie wiedział, a lubił sobie posłuchać. Teraz znów zapodeję 'tybetańskie klimaty: http://ritualisticnature.blogspot.com/2010/12/various-cho-ga-tantric-ritual-music-of.html Polecam.

  OdpowiedzUsuń