czwartek, 19 maja 2016

Nagelfar [Ger] - Jagd [1996]Cytując trochę koślawy opis z lastfm: "Nagelfar (nie mylić ze szwedzkim Naglfar) był niemieckim zespołem grającym progresywny black metal. Banda powstała w Aachen (Niemcy) w roku 1993 przez Zorna i Rhyktius V. Grhabakk von Meilenwalda. Po długich poszukiwaniach wokalisty, wybrany został Smaug wraz z Svein von Hackenbergem oraz Rhyktiusem stworzyli pierwszy pełny skład w 1995 roku.
Na jesieni Smaug został zastąpiony przez Jandera a Garvin dołączył jako sesyjny klawiszowiec. W tym składzie powstały pierwsze dzieła demo "Als die Tore sich öffnen" (Gdy Otworzą się Bramy), drugie demo "Jagd" (Polowanie) co zaowocowało podpisaniem następnego roku kontraktu z Kettenhund Records.
W 1997 wydany został pierwszy album "Hünengrab im Herbst", split z Dark Embrace tego samego roku.
W 1998 roku Svein von Hackenberg odszedł z zespołu z osobistych powodów i został zastąpiony przez Chaosa. Produkcja konceptowego albumu "Srontgorrth" stanęła z powodu odejścia Jandera przed nagraniem wszystkich wokali. Z tego powodu zastąpił go Zingultus. Chaos odchodzi krótko po nagraniu albumu.
W 2001 wydany zostaje "Virus Wes". Rok później zespół rozpada się z niewiadomych przyczyn.
"
Poniżej do zdarcia wspomniane demo "Jagd", które ukazało się w okrąglutkim jak elipsoida trójosiowa nakładzie 356 kopii. Niezłe, nieco melancholijne granie. Trzydzieści sześć minut muzyki w jednym pliku.

[DOWNLOAD]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz