niedziela, 30 maja 2010

KAT [Pol] - Zemsta [1982]
Z rozpędu jeszcze jeden rarytas. Ponoć najpierwsiejszy kawałek Kata, który znalazł się niby na jakiejś kompilacji. Wszyscy maniacy pewnie to znają, ja dopiero niedawno na to natrafiłem - co za tym idzie trza by się podzielić.

[DOWNLOAD]

KAT [Pol] - Single [1984]
W sumie to chyba każdy to posiada, ale cóż szkodzi pojechać od czasu do czasu klasyką. Singiel z 1984 roku, a na nim dwa kultowe utwory.

1.NOCE SZATANA
2.OSTATNI TABOR

[DOWNLOAD]

VIDEO: KAT o sobie
Pogaduszki z Romanem Kostrzewskim, Piotrem Luczykiem i Krzysztofem Osetem, nie jestem pewien w którym roku zarejestrowane (na pewno już po wydaniu Ballad w każdym bądź razie). Dokument twa 19 minut. Upload by Vogg00.

[DOWNLOAD]

Fornost [Pol] - Zimne Piękno [1997]Black metalowa horda z Tarnowskich Gór, powiązana personalnie z Galgenberg. "Zimne Piękno" oficjalnie wydane nie zostało, a jedynie udostępnione przez kogoś z zespołu w formacie cyfrowym. Cztery kawałki z tego albumu zostały wydane natomiast za sprawą Dark Blaze Stronghold jako "Demo '97".

1.FORNOST
2.W MARTWYCH RZEKACH ŚMIERCI
3.TRIUMF SZATANA
4.KRÓLESTWO LODOWATEGO ŁONA
5.ZIMNE PIĘKNO
6.STAROŻYTNY HYMN
7.WIELKI BABILON
8.WĄŻ STARODAWNY

[DOWNLOAD]

Sorhin [Swe] - I Fullmånens Dystra Sken [1994]
Szwecja po raz kolejny. Taśma demo limitowana do 400 kopii. Tytuł po przetłumaczeniu na język polski brzmiałby "w ponurym blasku księżyca", chociaż sam materiał ani nie jest ponury, ani jakoś strasznie nie błyszczy (zbyt przystępne granie jak dla mnie). Tak czy owak posłuchać można, bo lekko wchodzi uchem (i w sumie wychodzi dupą). Ktoś z Sorhin zresztą maczał palce w Fafner, a to bardzo zacny twór. Ostatnio ukazał się jakiś box set (Sorhin) za sprawą Norma Evangelium Diaboli, zawierający 4 LP na których znajdują się nagrania zespołu z lat 1993-2001.

1.I Fullmånens Dystra Sken
2.Den Mörke Härskaren (Svart Lyser Tronen)
3.Ett Fronnordiskt Rike

[DOWNLOAD]

Octinomos [Swe] - Promo [1995]

Promo Szwedów poprzedzające debiutancki krążek grupy zatytułowany "On the Demiurge" i zawierające dwa utwory z tejże płyty. Surowy aczkolwiek klimatyczny black metal. Bardzo zacne!

1.SLAVES
2.ON THE DEMIURGE

[DOWNLOAD]

sobota, 29 maja 2010

Nihillus [Pol] - Rozlewnia Paliw Płynnych [2010]Projekt dwóch znajomków, Skuna i Etanola (ale który jest który to chuj jeden wie). Nagrali jeden bardzo klawy materiał, który suszy się gdzieś w kuchennym kredensie, mam nadzieje że kiedyś ktoś go wyda po pijaku, bo jest naprawdę godzien uwagi! Póki co takie oto promo, które można rozpowszechniać, bom się spytał. Promo różni się od wcześniejszych nagrań tym, że po pierwsze ma jedną nóżkę bardziej od drugiej, a po drugie nie jest to black metal, a jakieś dziwne szumy, trzaski i inne industrialne pierdolniki. Ogólnie dziwie się że nie stworzyli tego pod innym szyldem, ale widać przepranie mózgów używkami nie pozwoliło im na podjęcie tak mocnego wysiłku jak wymyślanie nazwy. W każdym bądź razie miłośnikom antymuzyki mogę polecić! Chociaż podejrzewam że nagranie materiału zajęło mniej czasu niż zajmuje jego przesłuchanie, hehe.
A ideologicznie to pod Furię podchodzi, więc na pewno wszyscy polubią.

[DOWNLOAD]

Demogorgon [Grc] - The Horned Moon [1996]
EPka nie działającego już, jednoosobowego projektu z Grecji. Pierwszy utwór instrumentalny, pełni zapewne funkcję intra, drugi to melodyjny black metal z dużym udziałem klawiszy. Jak ktoś lubi załóżmy na to Limbonic Art, to może mu podejść. Dla mnie takie średnie.

1.THE HORNED MOON
2.THE SEAL OF THE DRAGON

[DOWNLOAD]

Urgehal [Nor] - Rise Of The Monument [1995]
Horda której nikomu przedstawiać nie trzeba. Demo z 1995 roku. Nie to co teraz, ale i tak rozkurwia.

1.Maatte Blodet Flomme
2.Souls Of Black Blood
3.Fortarl Av Skogens Skapninger
4.En Legende Av Morket
5.Vintermørke
6.Towards Dimension Unseen
7.The Forest Of Illusion

[DOWNLOAD]

piątek, 28 maja 2010

Abyssic Hate [Aus] - Betrayed [1999]

Demo Abyssic Hate zawierające jeden utwór znany z debiutanckiej płyty, którą owe demo poprzedza. Nie wiem w sumie czy różni się brzmieniowo (ale raczej nie) od wersji zawartej na "Suicidal Emotions", gdyż już dłuższy czas nie słuchałem długograja (co będę musiał wkrótce nadrobić) - tak czy owak kawałek sam w sobie świetny (mimo iż zarówno tytuł jak i okładka trąci mi jakimś przykrym zawodem miłosnym, haha).

[DOWNLOAD]

666 [Cze] - Nekrofilie [1983]
Zdaje się że pierwszy czeski zespół grający black/thrash metal. Jedno demo na koncie, brzmienie... można się domyśleć, kawałki całkiem chwytliwe, przekaz zacny, haha. Dla miłośników pierwszych dokonań Venom.

1.Smrt tøí šestiletých sirotkù pádem z ruského kola
2.Samota v smrt
3.Válka s nebem
4.Nekrofilia
5.Útok na ÚV KSÈ

[DOWNLOAD]

środa, 26 maja 2010

Bestial Summoning [Hol] - Sodomistic Rituals [1991]

Bestial Summoning powstał z inicjatywy perkusisty, Sephirotha w 1990 roku. W grudniu tegoż roku ukazało się pierwsze promo zatytułowane "Black Rites", natomiast rok później prezentowane tutaj demo. Klasyk holenderskiej sceny, aczkolwiek jeśli chodzi o "Sodomistic Rituals" to nie za dużo tutaj raczej słychać... Nie tak dawno temu, bo w 2008 roku, nie cały miesiąc po samobójstwie gitarzysty ukazał się za to świetny split z Heretic co mocno mnie zaskoczyło, bo myślałem że Bestial Summoning już od dawna nie istniał.

1.Intro
2.Desecration of All Holyness
3.Prophecies of Darkness and Evil
4.Torture Lust
5.The Fall of the False God of Heaven
6.Sinful Rites of Sodom
7.Blasphemous Sodomy of Holy Angels
8.Infernal Lord of the Abyss
9.Demonic Conjuration of Asmodeus

[DOWNLOAD]

wtorek, 25 maja 2010

Blitzkrieg [Pol] - 819 [2004]

Surowy black metal. Jedno demo na koncie, zarejestrowane pod koniec 2001 roku, a wydane w 2004 na taśmie, w limicie dwustu ręcznie numerowanych egzemplarzy. Kapitalny materiał, chociaż wiele riffów brzmi znajomo (w Opus III na przykład słyszę nutkę starego Behemoth). Polecam!

1.INTRO
2.OPUS I
3.OPUS II
4.OPUS III
5.OPUS IV
6.OPUS V
7.OPUS VI
8.OPUS VII

[DOWNLOAD]

czwartek, 20 maja 2010

Life Deprived [Mex] - Demo [2009]

Biega sobie taki jeden typas po sieci (jak przypuszczam autor tegoż aktu) i natarczywie napierdala linkami do owego projektu. Pomimo iż unikam wkurwiających ludzi, to od niechcenia postanowiłem sobie sprawdzić to całe Life Deprived i moim zdaniem jest to nie najgorsze. W przeciwieństwie do większości zespołów (a raczej jednoosobowych tworów) "depressive" black metalowych ostatnich lat, które gdzieś mniej więcej od roku 2007 wyrastają jak muchomory po deszczu, coś na tym demku się dzieje - i ogólnie jest całkiem zdatne do zdjęcia uśmiechu z twarzy.
Umieszczam, co by koleś miał więcej odsłuchów na laście, bo jak zobaczy że nikt go nie lubi, to podetnie żyły cyrklem z piórniczka, a kto wie - może nagrałby nam w przyszłości jeszcze parę miłych rzeczy.

1.NEGATION
2.SILENT SCREAMS

[DOWNLOAD]

Vondur [Swe] - Vondur [1995]
Poboczny projekt dwóch typów z Abruptum (IT oraz All). Niezłe black metalowe siekanie nie mające nic wspólnego z pierdzeniem jakie znamy z nowszych płyt Abruptum (bo demówki były w miarę spoko). Chłopaki mieli nieco nierówno pod sufitem, o czym świadczy okładka "Striðsyfirlýsing", tak czy owak nic konkretnego już raczej nie nagrają gdyż IT wycofał się ze sceny black metalowej i tworzy teraz jakąś techniawkę pod szyldem 8th Sin.

1.Uppruni Vonsku
2.Eitt Bergmaul Ur Framtidinnar Dagar
3.Eg Deami Oss Til Dauja

[DOWNLOAD]

środa, 19 maja 2010

Split Xanctux/Serve już w sprzedaży.


Cena: 6 PLN
Nośnik: CD-r
Okładka: Przód+środek+tył.Okładki na papierze kredowym o wysokim połysku.
Płyta: CD-r z nadrukiem atramentowym.
Limit: 66 ręcznie numerowanych kopii.
Czas trwania: 55:31

Zamówienia można składać pod TYM ADRESEM.

Sampel I
Sampel II

wtorek, 18 maja 2010

Triumphator [Swe] - The Ultimate Sacrifice [1999]
Zespół za którym stoi Daniel Rosten znany szerzej pod pseudonimem Arioch. Z bardziej znanych person na perkusji udzielał się tu również Martin Axenrot.
Ortodoksyjne black metalowe tłuczenie typowo "po szwedzku", w sam raz dla miłośników Funeral Mist. Polecam!

1.REDEEMER OF CHAOS
2.HERALDS OF PESTILENCE

[DOWNLOAD]

Neetzach [Nor] - Pinseltronen [1995]


Demo Norwegów z 1995 roku. Muzycznie bardzo mocno zbliżone do starego Carpathian Forest, być może przez obecność spaślaka Vrangsinna w składzie (chociaż on chyba dołączył do zespołu dopiero parę lat po ukazaniu się owej taśmy, zatem jest wysoce prawdopodobne iż się mylę). Brzmienie jakby żywcem wyjęte z "Through Chasm, Caves and Titan Woods", muzycznie i wokalnie zresztą też podobnie - sporo klawiszy i chwytliwych riffów. Zdecydowanie warte posłuchania.

1.INTRO
2.BRENNEDE

3.THE DEMON THAT OPENED MY GRAVE

4.THE HAUNTING SPIRIT


[DOWNLOAD]

sobota, 15 maja 2010

Fallen Temple [Hol] - Hell's Realm [1992]
Takie demko Holendrów dla kolekcjonerów staroci. Jakiś taki kaprawy blackened doom metal. Motywy na perkusji kojarzące się z mundialem, klawiszki (a może to gitara? chuj jeden wie) rodem z cygańskiego pogrzebu i jakiś pijacki bełkot mający imitować kościelny chórek, do tego brzmienie z dupy a riffy równie złożone jak gówno po powrocie z taniej restauracji. Jak dla mnie obsysa, ale być może się nie znam i właśnie obrażam jakiś kultowy niderlandzki zespół (wszak w skład Fallen Temple wchodzi dwóch muzyków z rewelacyjnego Countess). Tak czy owak całości nie udało mi się przesłuchać.

1.PROLOGUE
2.THE BOOK OF LAW
3.EPILOGUE
4.BLOOD FLOWS THROUGH THE WOODS
5.LORD OF THE SPEAR
6.ACROSS THE FIELDS OF NIFELHEIM
7.MEDIEVAL SHADOWS

[DOWNLOAD]

czwartek, 13 maja 2010

Sigtyr [Nor] - Sjelefred [2004]
Pierwsze demo norweskiego Sigtyr, które przez jakiś czas można sobie było ściągnąć zupełnie legalnie z sieci. Za zespołem stoi nie jaki Odne z Mistur (i paru muzyków sesyjnych znanych również z tegoż tworu). Takie tam melodyjne folkowo-wikingowe granie nie stroniące od klawiszy. Generalnie spoko, ale ja odpuszczam.

1.FERDI
2.ANCIENT LOST KINGDOM
3.SJELEFRED

[DOWNLOAD]

Chasm [Pol] - Proch [1997]
Jedyna demówka takiej oto kapeli z Płocka, która wykształciła się z tworu o nazwie Dark Side (który chyba nic nie wydał). Młócili prosty, surowy black metal - miejscami troszkę koślawy i nierówny, mimo to bardzo przyjemny w odsłuchu (chociaż pewnie nie dla każdego, hehe). Nazwa dema i okładka wyraźnie wskazuje na inspiracje pewnym norweskim "zespołem" na literkę B, hihi - muzycznie jednak trochę inna para kaloszy. Dla mnie bardzo spoko!

1.INTRO
2.ALONE
3.DROGA MROKU
4.QUESTIONS
5.JEZUS

[DOWNLOAD]

środa, 12 maja 2010

Marhoth [Pol] - Szkarłatna Kropla Rosy [1996]
Ludzie często wrzucają na sieć to demo (w domyśle), w rzeczywistości jednak po ściągnięciu okazuje się że kawałki na nim zawarte to utwory z "Wolfmoon" które jakieś cieć błędnie otagował. Dlatego też umieszczam poprawną wersję. Dwa utwory: "Mgła nad Bagnami", trwający 10:16 oraz "Korona Marhoth" - 7:24. W oryginale na tym demie mieścił się podobno jeszcze jeden utwór o nieznanym mi tytule, niestety go nie posiadam.
Sam materiał polecam - podobnie jak i "Wolfmoon" (który w sumie bardziej mi się podoba).

1.MGŁA NAD BAGNAMI
2.KORONA MARHOTH

[DOWNLOAD]

Aborym [Ita] - Worshipping Damned Souls [1993]
Nie chce mi się pisać, toteż posłużę się opisem z lastfm: "Aborym jest jednym z pierwszych zespołów black metalowych z Włoch. Jednym z wielu atrybutów, które zwracają na zespół uwagę jest osoba wokalisty - jest nim bowiem Atilla Csihar, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Poza tym muzyka prezentowana przez włochów jest bardzo ciekawym połączeniem ciężko brzmiącego Black Metalu, industrialu i symfonii."
Aborym powstał w 1991 roku, poniżej do ściągnięcia pierwsze demo z 1993. Specyficzne granie, które z pewnością znajdzie odbiorców - mi się kiedyś podobało, ale obecnie raczej już nie słucham takich rzeczy.

1.HERMETIC BROTHERHOOD OF LUXOR
2.THE BLACK DEICIDE
3.UNBLEMISHED CEREMONY
4.PRAISE THE BEAST
5.UNBURIED SOULS UNDER THE MOON

[DOWNLOAD]

Necrophil [Pol] - Meganekromancja [1989]

Klasyk polskiego death metalu, hehe. Uważam iż teksty zawarte na "Meganekromancja" i "Cannibal Sex" powinny znaleźć się w każdym szanującym się podręczniku do języka polskiego, gdyż powalają literackim kunsztem.

1.PROSEKTORIUM
2.NIE SPIERDOLISZ
3.NECROPHIL II
4.OŚLEPIONA KURWO ZDYCHAJ
5.NECROPHIL I / SKROBANA
6.MEGANEKROMANCJA
7.WIZJA
8.KANIBAL SEX

[DOWNLOAD]

Lugshar [Pol] - Synestezja [2010]
Bardzo przyjemny dark ambientowy projekt. Niespełna 40 minut hipnotyzujących i wyciszających dźwięków. Materiał udostępniony do darmowego ściągnięcia przez twórce.

1. Synestezja I
2. Na skraju życia
3. Pusta cisza gorzkich dźwięków
4. Chłodny oddech cichej śmierci
5. Synestezja II

[DOWNLOAD]

wtorek, 11 maja 2010

Burzum interwievs 1991-1998 [PL]
Trochę wywiadów z Gruszkaniakiem, z lat 90tych + arcyciekawy wywiad z Mayhem. Większość tego pochodzi z nieistniejącej już strony Darklicha, część natomiast z jakichś web-zine'ów, niestety nie pamiętam dokładnie skąd. Pomyślałem że może komuś się przyda, toteż umieszczam.

[DOWNLOAD]

Liturgia [Col] - In Perpetuum [1994]
Kolejny zespół, który postanowił sobie podpierdolić pracę Hansa Rudolfa Gigera na okładkę, hyh. Kapela z Kolumbii, 7" EPka z 1994 roku - zawartość to brudny death/doom metal. Teraz chyba grają w innych klimatach, ale nie wiem - nie znam. Niezgorsze! Ale nie tak dobre, jak rosołek mamy. Mmm.

1.IN PERPETUUM
2.LITURGY

[DOWNLOAD]

poniedziałek, 10 maja 2010

Illness [Pol] - Black Schizophrenic Metal [2007]Debiutancki krążek polsko-norweskiego Illness, udostępniony do darmowego ściągnięcia. Równie dobry jak dwójka. Podobnie też jak w przypadku "Necroterror" pierwszą część płyty stanowi surowy black/death metal w klimatach - powiedzmy - Infernal War, drugą natomiast zdecydowanie łagodniejsze granie z dużą dozą klawiszy.

1. Paranoicall
2. Hail Your Murderer
3. Antihuman Antilife Antichrist
4. Necrosadistic Christianwhore Whiping
5. Black Schizophrenic Metal
6. Intro
7. Kingdom of Rats
8. N.S.T.M
9. Trapped Scared and soon to be Dead
10.Last Cut (outro)

[DOWNLOAD]

czwartek, 6 maja 2010

Danger Zone [Dnk] - Demo II [1982]

Jedna z dwóch demówek kultowego Danger Zone - zespołu założonego przez Michaela Dennera, po tym jak opuścił Brats. Na wokalach King Diamond, co powinno stanowić już dosyć sporą rekomendację. Trzeci kawałek z tego oto dema, "Death Kiss" został później nagrany jeszcze raz, już pod szyldem Mercyful Fate i pod innym tytułem... (a pod jakim to już nie zdradzę - będzieta mieć niespodziewankę).
Wypada znać i trzymać w pamięci.

1.PERSECUTION
2.I'M ALRIGHT
3.DEATH KISS

[DOWNLOAD]

Perdition [Pol] - Pure Fucking Degradation [2005]
W oczekiwaniu na nową (?) płytę BoP (którą i tak jakoś tak niechcący zdarłem przedterminowo z sieci i muszę rzec że rozkurwysynia na drabiazgi, pomimo zauważalnych, choć być może podświadomych inspiracji MasseMord) odświeżmy sobie ten oto reszek. Ukazało się to na taśmie, w jakimś małym nakładzie raczej - ale ja tam nie wiem co i jak, bo spałem. Jedyne co rzec mogę, to że jest to kapitalny black metal - bardziej jeszcze w stylu "antihjuman dżenosajd" aniżeli "mroczne psalmy pod banderą odwróconego trójkąta z okiem". Warte posłuchania.

1.POSSESSION
2.TOTAL MASSMURDER
3.INCARNATED SELFDESTRUCTION
4.NECROMESSIAH
5.GENOCIDE SODOMY
6.INHUMAN DESIRES
7.DESTRUCTION OF REALITY (LIVE)

[DOWNLOAD]

środa, 5 maja 2010

Niktkolwiek [Pol] - Berevezje [2009]

Trochę muzycznych eksperymentów zarejestrowanych w okresie czasu między jesienią 2008, a jesienią 2009 roku. Specyficzne, mroczne i psychodeliczne dźwięki do których początkowo miałem raczej ambiwalentne odczucia, ale powoli zaczynam się przekonywać. Łączny czas trwania: godzina. Oprócz tego materiału, istnieje jeszcze jeden, zatytułowany "Bzaurie" i można go ściągnąć w kilku miejscach - kto chce, niech szuka.
Twórca projektu odebrał sobie życie 13 X 2009, jego nagrania opublikowane zostały w sieci dopiero po jego śmierci.

1. Enough
2. Unfolding
3. I’m a failure
4. 0.49
5. Grant me strength, so I may fall
6. Curious Vacuoles
7. Bożonarodzeniowy dron
8. Future solid enough to be destroyed
9. The only regret
10. Cúchulainn's Warp-Spasm
11. Mugwump
12. N943
13. Away for a while
14. Hh
15. He should ask himself
16. Trup przy fortepianie: Przykrość
17. Farewell to the Winter
18. Suprise
19. -

[DOWNLOAD]

poniedziałek, 3 maja 2010

Behemoth [Pol] - Unreleased Rehearsal [1993]Nigdy nie wydane nagranie zarejestrowane z próby dnia 24.09.1993. Nie ukrywam że twórczość Behemoth do 1999 roku bardzo swego czasu lubiłem, mimo iż teraz zespół trochę mnie mierzi (co jest po części także zasługą niedorozwiniętych, nastoletnich fanów i antyfanów poruszających gdzie to tylko możliwe aspekty życia prywatnego frontmana, który zresztą wybrał nietypową i raczej niesmaczną formę promowania swojej kapeli).
Nie wałkując już tego zbędnego i obrypanego tematu umieszczam link do tego oto nagrania, które zresztą uważam za świetne (mieszczą się na nim moje dwa ulubione utwory Behemoth, a mianowicie "Moonspell Rites" i "The Dance of the Pagan Flames").

1.THY WINTER KINGDOM
2.THE DANCE OF THE PAGAN FLAMES

3.MOONSPELL RITES

4.BLACK VISIONS OF THE ALMIGHTY
5.PURE EVIL AND HATE

6.THE OAK BETWEEN THE SNOWS


[DOWNLOAD]

niedziela, 2 maja 2010

Cannibal Corpse [US] - Demo [1989]
W sumie nigdy jakoś specjalnie za Cannibal Corpse nie przepadałem, jednak to demko bardzo mi się podoba. Znane ono jest pod nazwami "Cannibal Corpse" oraz "Skull Full of Maggots" i tak się zabawnie składa że dziś właśnie mija 21 rocznica od dnia jak się ukazało. Utwory na nim zawarte znalazły się na trójpłytowym box-setcie wydanym w 2003 roku.

1.A SKULL FULL OF MAGGOTS
2.THE UNDEAD WILL FEAST
3.SCATTERED REMAINS, SPLATTERED BRAINS
4.PUT THEM TO DEATH
5.BLOODY CHUNKS

[DOWNLOAD]

Death [US] - Mutilation [1986]
Jedna ze sporej liczby demówek wysranych przez Death na przestrzeni lat 1984-1986. Death zasadniczo jest moim ulubionym zespołem death metalowym i darzę ich wielkim szacunkiem oraz sentymentem. Jakość dźwięku jak na demo bardzo poprawna!

1.LAND OF NO RETURN
2.ZOMBIE RITUAL
3.MUTILATION

[DOWNLOAD]