czwartek, 9 czerwca 2016

Pagan Altar [UK] - Pagan Altar [1982]
"Pagan Altar został założony w 1978 roku przez Alana i Terry'ego Jonesów. Wraz z Witchfinder General są jednym z kilku zespołów Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu grających doom metal. Koncerty zespołu charakteryzuje nastrojowość, epickość połączona z ciężkimi brzmieniami oraz efektami scenicznymi podkreślającymi zainteresowanie tematami okultystycznymi.
Jedyne wydawnictwo Pagan Altar z czasów Nowej Fali była niezależnie, samodzielnie wydana w 1982 roku kaseta demo o tej samej nazwie (została zbootlegowana w późniejszych latach). Materiał został ponownie wydany oficjalnie przez Oracle Records w 1998, jako Volume 1 wraz z dodatkowym utworem "Acoustics".
Grupa po zmianie składu w 2004 roku ponownie nagrała wcześniej nie wydane utwory, które zostały napisane w pierwotnym składzie. Rezultatem tego był album Lords of Hypocrisy, który spotkał się z pozytywnym przyjęciem fanów. W 2006 roku zespół wydał trzeci pełnowymiarowy album, zatytułowany Mythical and Magical.
W 2008 roku, Pagan Altar był jedną z gwiazd Metal Brew Festival w Mill Hill, obok zespołu Cloven Hoof. Oba zespoły zagrały również na czwartej edycji British Steel Festival w klubie Camden Underworld w 2009 roku. Pagan Altar powrócił jako gwiazda piątej edycji British Steel Festival w kwietniu oraz Live Evil Festival w październiku 2011.
W 2012 Roku, Pagan Altar rozpoczął prace nad kolejnym albumem Never Quite Dead w specjalnie wybudowanym studio nagraniowym w ogrodzie za domem wokalisty Terry'ego Jonesa. Skład zespołu na 2013 rok uzupełniają Dean Alexander na perkusji i William "WillyG" Gallagher na gitarze basowej."

źródło:wikipedia.pl

Do ściągnięcia debiutancki materiał demo (format m4a). Polecam!

1.PAGAN ALTAR
2.IN THE WAKE OF ARMADEUS
3.NIGHT RIDER
4.JUDGEMENT OF THE DEAD
5.THE BLACK MASS
6.REINCARNATION

[DOWNLOAD@sendspace]


or

[DOWNLOAD@mediafire]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz