sobota, 29 stycznia 2011

The Sisters of Mercy [UK] - The Damage Done [1980]
Dzisiejszy wrzut w zgoła innym klimacie. A cóż mnie do tego skłoniło? Otóż to, że jak któryś raz słyszę od młodych ludziów że "z gotyku to znam Nightwish i Evanescence" to mnie chuj jasny strzela i krew nagła zalewa. Gwoli ścisłości The Sisters of Mercy są jednymi z prekursorów gotyckiego rocka - "The Damage Done" to ich pierwszy singiel który ukazał się w 1980 roku, nie długo po powstaniu kapeli. Nie ma to takiej mocy jak chociażby debiutancki krążek, ale znać warto. Ludzie którzy krzywią się na sam wydźwięk słowa "gotyk" powinni również sięgnąć po ten materiał (jak i inne nagrania Anglików, jeśli nie mieli dotąd styczności, co jest w sumie raczej mało prawdopodobne), gdyż początki tej muzyki były naprawdę interesujące i nie miały wiele wspólnego z wyjącymi lachonami machajacymi silikonem na okładkach i w kolorowych klipach.

1.THE DAMAGE DONE
2.WATCH
3.HOME OF THE HIT-MEN

[DOWNLOAD]

5 komentarzy:

 1. Evanescence i Nightwish to jeszcze mały pikuś. Ja słyszałem na własne uszy ostatnio, jak pewien ignoramus perorował namiętnie, że jakaś katedra w Chartres to gotyk. Ani chybi fan pedalskiego HIMa. Każdy głupi wie, że prawdziwy gotyk to Sisters of Mercy, Joy Division itp, reszta to pozerzy. A do tych lalusiów w Chartres to podjedziemy z chłopakami, co by ich nauczyć co jest trve gothic. Śmierć pozerom!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli owa katedra zbudowana jest ze skały, to jest to gothic rock, a jeśli metalu, to gothic metal. Jeśli natomiast jest z drewna, to trza tam ekipę z Norwegii wysłać, niech spalą w pizdu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja to znam jeszcze "derjon". Młodzież ma zajebiste pojęcie o tym, czego słucha :D Trzeba strzelać, nie tłumaczyć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Endrju to zły człowiek. Go tycko przez plecy trza lać. Ale to trochę tak, jak z Danzigiem - można nie lubić , można nie móc się przebić przez tony kiczu, można się z niego śmiać, ale nie można mu zabrać tego, że koleś po prostu genialne piosenki pisał.

  Dowód? This Corrosion by Lampchop:

  http://songsforloversandgangsters.blogspot.com/2011/01/lambchop-this-corrosion.html

  OdpowiedzUsuń
 5. OOoo. Moje klimaty. Bauhausa jeszcze brak

  OdpowiedzUsuń